Odkryj 59 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Bytów. Ceny wahają się od 190 000 zł do 4 299 000 zł, a średnia cena to 909 304 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Bytów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Bytów zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 401 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 385 513 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 164,3% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
401 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 323 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
37
2025
Ceny w ciągu roku
+78,2%
mediana
Od 2010 roku
+177,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+6,9%
Bytów: 375 000 zł
Wobec mediany krajowej
-10,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Bytów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 401 000 zł, czyli 8 323 zł/m², w obserwowanym przedziale od 142 000 zł do 571 055 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 420 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 41% transakcji zawarto między 150 000 zł a 250 000 zł, a 9,8% przekroczyło 420 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 48 do 63 m², a 10,1% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Bytów: 375 000 zł) o 6,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 10,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 368 500 zł i 8 277 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 407 000 zł (8 373 zł/m²) przy 40 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Bytów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
368 500 zł |
-8,1% |
8 277 zł/m² |
| 2025 |
37 |
401 000 zł |
+78,2% |
8 323 zł/m² |
| 2024 |
14 |
225 000 zł |
-4,3% |
4 596 zł/m² |
| 2023 |
17 |
235 000 zł |
-39,7% |
4 554 zł/m² |
| 2022 |
11 |
390 000 zł |
+56% |
5 033 zł/m² |
| 2021 |
18 |
250 000 zł |
+28,2% |
4 108 zł/m² |
| 2020 |
21 |
195 000 zł |
+2,6% |
3 767 zł/m² |
| 2019 |
9 |
190 000 zł |
-7,3% |
4 615 zł/m² |
| 2018 |
35 |
205 000 zł |
+45,3% |
3 336 zł/m² |
| 2017 |
8 |
141 100 zł |
-11,8% |
2 493 zł/m² |
| 2016 |
21 |
160 000 zł |
-13,9% |
2 287 zł/m² |
| 2015 |
38 |
185 773 zł |
+23,8% |
3 313 zł/m² |
| 2014 |
7 |
150 000 zł |
+3,4% |
3 500 zł/m² |
| 2013 |
3 |
145 000 zł |
+1,8% |
3 828 zł/m² |
| 2012 |
9 |
142 375 zł |
-9,4% |
2 938 zł/m² |
| 2011 |
24 |
157 202 zł |
+8,8% |
2 703 zł/m² |
| 2010 |
23 |
144 540 zł |
— |
2 888 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bytów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
37 |
| Mediana ceny |
401 000 zł |
| Cena za m² |
8 323 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,7 m² |
| Typowy przedział |
142 000 – 571 055 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bytów
Rozkład obliczony na podstawie 307 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
11,7% |
| 110 000 – 150 000 zł |
15,3% |
| 150 000 – 250 000 zł |
41% |
| 250 000 – 420 000 zł |
22,1% |
| Powyżej 420 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Bytów
Rozkład ceny za m² na podstawie 306 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 000 zł/m² |
10,1% |
| 2 000 – 2 700 zł/m² |
15% |
| 2 700 – 4 800 zł/m² |
46,7% |
| 4 800 – 8 300 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 8 300 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bytów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
10,1% |
| 40 – 48 m² |
17,3% |
| 48 – 63 m² |
44,8% |
| 63 – 74 m² |
17,6% |
| Powyżej 74 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bytów (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3% |
259 600 zł |
5 791 zł/m² |
| 2 izby |
23,4% |
188 465 zł |
4 947 zł/m² |
| 3 izby |
45,5% |
180 000 zł |
3 880 zł/m² |
| 4 izby |
23,8% |
192 775 zł |
3 583 zł/m² |
| 5 izb |
3,3% |
430 000 zł |
4 500 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1% |
330 000 zł |
3 647 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Bytów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rzepnica |
217 |
188 398 zł |
101 zł/m² |
| Udorpie |
177 |
181 480 zł |
12 zł/m² |
| Pomysk Wielki |
138 |
180 000 zł |
10 zł/m² |
| Mądrzechowo |
129 |
205 248 zł |
37 zł/m² |
| Niezabyszewo |
89 |
60 000 zł |
3,5 zł/m² |
| Gostkowo |
85 |
160 500 zł |
7,0 zł/m² |
| Świątkowo |
73 |
288 600 zł |
6,6 zł/m² |
| Rekowo |
69 |
— |
4,2 zł/m² |
| Dąbie |
46 |
— |
55 zł/m² |
| Pomysk Mały |
40 |
— |
6,0 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Bytów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
26 |
150 zł/m² |
205 000 zł |
1 796 m² |
| Grunty rolne |
583 |
10 zł/m² |
61 600 zł |
4 900 m² |
| Grunty leśne |
13 |
2,4 zł/m² |
25 000 zł |
7 400 m² |
| Wszystkie działki |
806 |
13 zł/m² |
75 000 zł |
4 175 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bytów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
141 |
38 |
0 |
77 |
26 |
| 2026 (do 17.08) |
68 |
12 |
0 |
44 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
1 758 |
317 |
0 |
1 101 |
340 |
W porównaniu z medianą gminy (Bytów: 375 000 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Bytów są o 6,9% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -10,9%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +177,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bytów: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Bytów?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bytów kosztują średnio około 909 304 zł, czyli około 1 828 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Bytów?
W tej chwili do wyboru są 59 nieruchomości: 36 domów i 23 mieszkania.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 190 000 zł i sięgają 4 299 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bytów?
Średnia powierzchnia to około 497 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 779 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Bytów:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 920 m² | 325 250 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 441 077 zł |
| 4 pokoje | 999 m² | 1 256 833 zł |
| 5 pokoi | 124 m² | 831 545 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Bytów?
Wynosi ona około 1 828 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 891 zł/m², a dla domów spada do 1 590 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bytów?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.