Domy i mieszkania na sprzedaż Koszaliński

Znajdź 904 nieruchomości na sprzedaż w powiecie koszalińskim, w cenach między 78 666 zł a 10 000 000 zł, przy średniej cenie 733 435 zł.

Średnia cena 733 435 zł cena sprzedaży
Przedział cen 78 666–10 000 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 103 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 100 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

904 łącznie
61% mieszkania
  • Mieszkania 60,5%
    547 nieruchomości
  • Domy 35,6%
    322 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 3,9%
    35 nieruchomości

Ile pokoi

869 łącznie
32% 2 pokoje
  • 1 pokój 13,0%
    113 nieruchomości
  • 2 pokoje 31,9%
    277 nieruchomości
  • 3 pokoje 27,2%
    236 nieruchomości
  • 4 pokoje 12,1%
    105 nieruchomości
  • 5+ pokoi 15,9%
    138 nieruchomości

Przedziały cenowe

869 łącznie
  • 75 000–320 000 zł 20,7%
    180 nieruchomości
  • 320 000–450 000 zł 19,7%
    171 nieruchomości
  • 450 000–640 000 zł 19,7%
    171 nieruchomości
  • 640 000–935 000 zł 20,0%
    174 nieruchomości
  • 945 000–10 005 000 zł 19,9%
    173 nieruchomości

Przedziały powierzchni

869 łącznie
  • 10–40 m² 20,6%
    179 nieruchomości
  • 40–60 m² 30,8%
    268 nieruchomości
  • 60–70 m² 9,3%
    81 nieruchomości
  • 70–140 m² 21,4%
    186 nieruchomości
  • 140–1 210 m² 17,8%
    155 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 53 m² 189 m²
Cena za metr kwadratowy 9 580 zł/m² 5 931 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży powiatu koszalińskiego obejmuje 904 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą mieszkań (63% całości): 547 mieszkań i 322 domy oraz 35 innych nieruchomości. Mieszkania mają średnią powierzchnię 53 m² i cenę 9 580 zł/m²; domy natomiast około 189 m² i 5 931 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 1-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości w powiecie koszalińskim? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 300 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 74 000 zł a 659 870 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 300 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 700 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 297 2025
Ceny w ciągu roku +11,1% mediana
Od 2010 roku +122,5% mediana
Wobec mediany województwa -24,1% zachodniopomorskie: 395 000 zł
Wobec mediany krajowej -33,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu koszalińskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 300 000 zł, czyli 5 700 zł/m², w obserwowanym przedziale od 74 000 zł do 659 870 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 65 000 zł do 540 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 120 000 zł a 330 000 zł, a 9,7% przekroczyło 540 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,3% sprzedanych lokali ma od 37 do 56 m², a 10,3% przekracza 72 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 24,1% niższa od mediany województwa (zachodniopomorskie: 395 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,3% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Mielno — mediana 356 945 zł (9 082 zł/m², 2 081 transakcji od 2010 roku), dalej Biesiekierz z medianą 240 000 zł (3 782 zł/m²). Świeszyno: 205 000 zł (3 965 zł/m²). Na drugim biegunie Polanów ma najbardziej przystępną medianę: 85 000 zł (1 687 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 188 sprzedaży mieszkań, z medianą 313 300 zł i 5 824 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 312 600 zł (5 667 zł/m²) przy 297 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu koszalińskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 188 313 300 zł +4,4% 5 824 zł/m²
2025 297 300 000 zł +11,1% 5 700 zł/m²
2024 298 270 000 zł -6,9% 5 044 zł/m²
2023 243 290 000 zł -12,8% 5 244 zł/m²
2022 407 332 666 zł +25,6% 8 632 zł/m²
2021 517 264 771 zł +6,3% 5 456 zł/m²
2020 493 249 000 zł +18,6% 6 502 zł/m²
2019 451 210 000 zł +33,8% 4 267 zł/m²
2018 315 157 000 zł +25,6% 3 024 zł/m²
2017 277 125 000 zł +4,2% 2 535 zł/m²
2016 252 120 000 zł +0% 2 651 zł/m²
2015 187 120 000 zł -50,7% 2 358 zł/m²
2014 292 243 270 zł +52% 8 496 zł/m²
2013 253 160 000 zł +18,5% 2 862 zł/m²
2012 155 135 000 zł -2,9% 2 592 zł/m²
2011 151 139 000 zł +3,1% 2 738 zł/m²
2010 133 134 836 zł — 2 697 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Koszaliński: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 297
Mediana ceny 300 000 zł
Cena za m² 5 700 zł/m²
Mediana powierzchni 48,4 m²
Typowy przedział 74 000 –
659 870 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie koszalińskim

Rozkład obliczony na podstawie 4 909 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 65 000 zł 9,9%
65 000 – 120 000 zł 16%
120 000 – 330 000 zł 45,5%
330 000 – 540 000 zł 18,9%
Powyżej 540 000 zł 9,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie koszalińskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 4 899 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 400 zł/m² 10,2%
1 400 – 2 500 zł/m² 16,7%
2 500 – 8 200 zł/m² 44,8%
8 200 – 12 000 zł/m² 17,2%
Powyżej 12 000 zł/m² 11,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie koszalińskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 28 m² 11,1%
28 – 37 m² 18,2%
37 – 56 m² 42,3%
56 – 72 m² 18%
Powyżej 72 m² 10,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Koszaliński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 15,4% 248 670 zł 8 622 zł/m²
2 izby 34,5% 312 516 zł 7 982 zł/m²
3 izby 28,2% 140 000 zł 4 243 zł/m²
4 izby 15,7% 165 000 zł 3 237 zł/m²
5 izb 5,1% 269 000 zł 3 826 zł/m²
6 izb i więcej 1,1% 390 000 zł 3 517 zł/m²

Najdroższe gminy w powiecie koszalińskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Mielno 2 081 356 945 zł 9 082 zł/m²
Biesiekierz 177 240 000 zł 3 782 zł/m²
Świeszyno 426 205 000 zł 3 965 zł/m²
Sianów 569 140 000 zł 2 982 zł/m²
Manowo 591 140 000 zł 2 891 zł/m²

Najtańsze gminy w powiecie koszalińskim

Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Polanów 321 85 000 zł 1 687 zł/m²
Bobolice 439 91 000 zł 1 751 zł/m²
Będzino 305 119 200 zł 2 479 zł/m²
Sianów 569 140 000 zł 2 982 zł/m²
Manowo 591 140 000 zł 2 891 zł/m²

Ceny działek w powiecie koszalińskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 604 62 zł/m² 82 000 zł 1 200 m²
Grunty rolne 7 047 32 zł/m² 72 000 zł 2 336 m²
Grunty leśne 32 5,7 zł/m² 115 000 zł 10 693 m²
Wszystkie działki 10 343 37 zł/m² 75 000 zł 2 000 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie koszalińskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Mielno 2 070 90 zł/m² 134 517 zł
Manowo 858 49 zł/m² 71 000 zł
Biesiekierz 1 519 44 zł/m² 70 000 zł
Świeszyno 1 520 36 zł/m² 80 000 zł
Będzino 2 032 31 zł/m² 65 000 zł
Świeszyno 1 520 36 zł/m² 80 000 zł
Będzino 2 032 31 zł/m² 65 000 zł
Sianów 1 355 21 zł/m² 65 000 zł
Bobolice 478 6,1 zł/m² 42 250 zł
Polanów 526 5,9 zł/m² 35 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie koszalińskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 941 387 0 1 019 535
2026 (do 17.08) 1 133 209 0 555 369
Razem 2010–2026 26 322 5 700 0 14 622 6 000

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla powiatu koszalińskiego średnia bez wartości skrajnych wynosi 338 325 zł, przy medianie 300 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 5 700 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie koszalińskim?

Na zakup nieruchomości w powiecie koszalińskim trzeba przeznaczyć średnio 733 435 zł, czyli około 7 100 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie koszalińskim?

W tej chwili do wyboru są 904 nieruchomości: 547 mieszkań i 322 domy oraz 35 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen w powiecie koszalińskim?

Oferty zaczynają się od 78 666 zł i sięgają 10 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie koszalińskim?

Zazwyczaj oferują około 103 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 189 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu koszalińskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój39 m²346 105 zł
2 pokoje44 m²450 248 zł
3 pokoje66 m²564 000 zł
4 pokoje121 m²889 083 zł
5 pokoi165 m²1 023 024 zł
6 pokoi255 m²1 296 469 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 7 100 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 580 zł/m², a dla domów spada do 5 931 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie koszalińskim?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.