Odkryj 52 nieruchomości na sprzedaż na terenie Manowa. Ceny wahają się od 189 000 zł do 2 950 000 zł, a średnia cena to 528 181 zł.
Ceny nieruchomości Manowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Manowa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 237 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 70 000 zł a 458 105 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
237 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 578 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
40
2025
Ceny w ciągu roku
+6,7%
mediana
Od 2010 roku
+92,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-20,8%
Koszaliński: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej
-47,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Manowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 237 500 zł, czyli 4 578 zł/m², w obserwowanym przedziale od 70 000 zł do 458 105 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 73 000 zł do 270 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 48,7% transakcji zawarto między 100 000 zł a 180 000 zł, a 10,7% przekroczyło 270 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,9% sprzedanych lokali ma od 41 do 58 m², a 10,2% przekracza 66 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 20,8% niższa od mediany powiatu (Koszaliński: 300 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 47,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 24 sprzedaże mieszkań, z medianą 286 500 zł i 5 022 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 265 000 zł (5 000 zł/m²) przy 41 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Manowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
24 |
286 500 zł |
+20,6% |
5 022 zł/m² |
| 2025 |
40 |
237 500 zł |
+6,7% |
4 578 zł/m² |
| 2024 |
36 |
222 500 zł |
+11,1% |
4 719 zł/m² |
| 2023 |
29 |
200 200 zł |
+11,2% |
4 173 zł/m² |
| 2022 |
33 |
180 000 zł |
+10,8% |
3 732 zł/m² |
| 2021 |
38 |
162 500 zł |
+8,3% |
3 461 zł/m² |
| 2020 |
37 |
150 000 zł |
+20% |
3 059 zł/m² |
| 2019 |
52 |
125 000 zł |
+0,6% |
2 832 zł/m² |
| 2018 |
48 |
124 250 zł |
+4% |
2 558 zł/m² |
| 2017 |
40 |
119 500 zł |
+37,4% |
2 488 zł/m² |
| 2016 |
29 |
87 000 zł |
-5,4% |
2 086 zł/m² |
| 2015 |
19 |
92 000 zł |
+1,1% |
2 167 zł/m² |
| 2014 |
26 |
91 000 zł |
-27,2% |
2 178 zł/m² |
| 2013 |
38 |
125 000 zł |
+13,6% |
2 549 zł/m² |
| 2012 |
25 |
110 000 zł |
-19,1% |
2 772 zł/m² |
| 2011 |
39 |
135 950 zł |
+10,1% |
2 743 zł/m² |
| 2010 |
38 |
123 500 zł |
— |
2 605 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Manowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
40 |
| Mediana ceny |
237 500 zł |
| Cena za m² |
4 578 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53 m² |
| Typowy przedział |
70 000 – 458 105 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Manowa
Rozkład obliczony na podstawie 591 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 73 000 zł |
9,5% |
| 73 000 – 100 000 zł |
14,6% |
| 100 000 – 180 000 zł |
48,7% |
| 180 000 – 270 000 zł |
16,6% |
| Powyżej 270 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Manowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 591 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
9,1% |
| 1 800 – 2 400 zł/m² |
18,3% |
| 2 400 – 3 600 zł/m² |
43,7% |
| 3 600 – 5 000 zł/m² |
19,3% |
| Powyżej 5 000 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Manowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
10,5% |
| 30 – 41 m² |
17,4% |
| 41 – 58 m² |
45,9% |
| 58 – 66 m² |
16,1% |
| Powyżej 66 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Manowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,7% |
94 000 zł |
3 322 zł/m² |
| 2 izby |
23,7% |
100 000 zł |
3 174 zł/m² |
| 3 izby |
37,1% |
138 000 zł |
3 062 zł/m² |
| 4 izby |
29,8% |
171 500 zł |
3 206 zł/m² |
| 5 izb |
5,2% |
230 000 zł |
3 624 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
30 000 zł |
1 011 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Manowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rosnowo |
410 |
127 750 zł |
59 zł/m² |
| Manowo |
335 |
150 000 zł |
59 zł/m² |
| Cewlino |
147 |
— |
47 zł/m² |
| Wyszewo |
131 |
75 000 zł |
35 zł/m² |
| Bonin |
106 |
165 500 zł |
80 zł/m² |
| Wyszebórz |
32 |
250 000 zł |
13 zł/m² |
| Wiewiórowo |
19 |
— |
22 zł/m² |
| Grzybnica |
16 |
— |
2,6 zł/m² |
| Kopanino |
11 |
— |
— |
| Dęborogi |
3 |
— |
2,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Manowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
436 |
52 zł/m² |
70 000 zł |
1 206 m² |
| Grunty rolne |
353 |
38 zł/m² |
80 000 zł |
1 900 m² |
| Wszystkie działki |
858 |
49 zł/m² |
71 000 zł |
1 349 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Manowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
154 |
43 |
0 |
94 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
105 |
25 |
0 |
43 |
37 |
| Razem 2010–2026 |
2 385 |
750 |
0 |
1 173 |
462 |
W porównaniu z medianą powiatu (Koszaliński: 300 000 zł) ceny Manowa są o 20,8% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -47,2%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +92,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Manowa w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Manowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Manowa trzeba przeznaczyć średnio 528 181 zł, czyli około 6 684 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 52 nieruchomości: 42 mieszkania i 10 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Manowa?
Znajdziesz tu oferty od 189 000 zł do 2 950 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Manowa?
Średnia powierzchnia to około 79 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 208 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Manowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 43 m² | 324 566 zł |
| 3 pokoje | 68 m² | 462 400 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Manowa?
Wynosi ona około 6 684 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 332 zł/m², a dla domów spada do 6 050 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Manowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.