Domy i mieszkania na sprzedaż Mielno

Porównaj 344 nieruchomości na sprzedaż na terenie Mielna — średnia cena to 914 572 zł, a ceny sięgają od 274 387 zł do 10 000 000 zł.

Średnia cena 914 572 zł cena sprzedaży
Przedział cen 274 387–10 000 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 93 m² na nieruchomość
Cena za m² 9 783 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

344 łącznie
55% mieszkania
  • Mieszkania 54,9%
    189 nieruchomości
  • Domy 34,9%
    120 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 10,2%
    35 nieruchomości

Ile pokoi

309 łącznie
35% 3 pokoje
  • 1 pokój 16,2%
    50 nieruchomości
  • 2 pokoje 32,0%
    99 nieruchomości
  • 3 pokoje 34,6%
    107 nieruchomości
  • 4 pokoje 6,5%
    20 nieruchomości
  • 5+ pokoi 10,7%
    33 nieruchomości

Przedziały cenowe

309 łącznie
  • 270 000–475 000 zł 20,1%
    62 nieruchomości
  • 475 000–600 000 zł 23,0%
    71 nieruchomości
  • 610 000–790 000 zł 17,2%
    53 nieruchomości
  • 795 000–1 245 000 zł 22,0%
    68 nieruchomości
  • 1 290 000–10 005 000 zł 17,8%
    55 nieruchomości

Przedziały powierzchni

309 łącznie
  • 10–40 m² 24,6%
    76 nieruchomości
  • 40–50 m² 19,7%
    61 nieruchomości
  • 50–70 m² 24,9%
    77 nieruchomości
  • 70–100 m² 12,6%
    39 nieruchomości
  • 110–1 150 m² 18,1%
    56 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 48 m² 165 m²
Cena za metr kwadratowy 15 059 zł/m² 7 373 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Mielna to 344 nieruchomości: 189 mieszkań i 120 domów oraz 35 innych nieruchomości. Mieszkania stanowią 61% oferty. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 48 m² (15 059 zł/m²), a domy około 165 m² (7 373 zł/m²).

Mieszkania 2-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 1-pokojowe.

W 2025 roku 91 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Mielna, przy medianie ceny 500 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 122,2%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 13 541 zł.

Mediana ceny sprzedaży 500 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 13 541 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 91 2025
Ceny w ciągu roku +0,3% mediana
Od 2010 roku +122,2% mediana
Wobec mediany powiatu +66,7% Koszaliński: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej +11,1% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Mielna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 500 000 zł, czyli 13 541 zł/m², w obserwowanym przedziale od 231 250 zł do 1 066 350 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 700 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,2% transakcji zawarto między 260 000 zł a 470 000 zł, a 10,2% przekroczyło 700 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami jednoizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 33 do 47 m², a 10,2% przekracza 59 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Koszaliński: 300 000 zł) o 66,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 11,1%.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Mielno (obszar wiejski) — mediana 358 128 zł (8 837 zł/m², 845 transakcji od 2010 roku), dalej Mielno z medianą 355 000 zł (9 180 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 50 sprzedaży mieszkań, z medianą 529 500 zł i 14 361 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 499 500 zł (13 756 zł/m²) przy 84 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mielna rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 50 529 500 zł +5,9% 14 361 zł/m²
2025 91 500 000 zł +0,3% 13 541 zł/m²
2024 78 498 550 zł +6,3% 13 678 zł/m²
2023 84 468 970 zł +2,7% 12 280 zł/m²
2022 231 456 462 zł +18,3% 11 377 zł/m²
2021 255 385 864 zł +23,5% 9 960 zł/m²
2020 270 312 431 zł -16,1% 8 238 zł/m²
2019 222 372 168 zł +16,4% 8 817 zł/m²
2018 131 319 815 zł +4,9% 8 507 zł/m²
2017 83 305 000 zł +8,9% 7 644 zł/m²
2016 86 280 000 zł -5,1% 8 482 zł/m²
2015 68 295 000 zł +18,6% 7 672 zł/m²
2014 192 248 670 zł -37,7% 8 977 zł/m²
2013 118 399 000 zł +56,4% 9 674 zł/m²
2012 46 255 111 zł -22,3% 6 624 zł/m²
2011 43 328 194 zł +45,9% 7 171 zł/m²
2010 33 225 000 zł — 6 334 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Mielno: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 91
Mediana ceny 500 000 zł
Cena za m² 13 541 zł/m²
Mediana powierzchni 38,9 m²
Typowy przedział 231 250 –
1 066 350 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mielna

Rozkład obliczony na podstawie 2 081 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 200 000 zł 8,7%
200 000 – 260 000 zł 20,7%
260 000 – 470 000 zł 42,2%
470 000 – 700 000 zł 18,2%
Powyżej 700 000 zł 10,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mielna

Rozkład ceny za m² na podstawie 2 076 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 5 800 zł/m² 10,1%
5 800 – 7 700 zł/m² 17,4%
7 700 – 12 000 zł/m² 46,3%
12 000 – 15 000 zł/m² 14,7%
Powyżej 15 000 zł/m² 11,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mielna

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 27 m² 8,1%
27 – 33 m² 19,9%
33 – 47 m² 44,8%
47 – 59 m² 16,9%
Powyżej 59 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Mielno: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 30,5% 248 670 zł 9 618 zł/m²
2 izby 54,6% 403 162 zł 10 487 zł/m²
3 izby 11,6% 470 000 zł 10 718 zł/m²
4 izby 2,5% 340 000 zł 7 029 zł/m²
5 izb 0,5% 550 000 zł 8 617 zł/m²
6 izb i więcej 0,4% 540 000 zł 3 718 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Mielna

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Mielno 661 241 000 zł 306 zł/m²
Sarbinowo 527 307 500 zł 96 zł/m²
Gąski 482 150 000 zł 66 zł/m²
Mielenko 354 — 64 zł/m²
Chłopy 220 — 56 zł/m²
Dobiesławiec 5 — —
Będzinko 5 — 105 zł/m²
Łazy 4 — —
Śmiechów 3 — 5,3 zł/m²
0054 3 — 4,6 zł/m²

Mediana ceny według miejscowości na terenie Mielna

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Mielno (obszar wiejski) 845 358 128 zł 8 837 zł/m²
Mielno 1 236 355 000 zł 9 180 zł/m²

Ceny działek na terenie Mielna: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 334 151 zł/m² 195 726 zł 1 324 m²
Grunty rolne 1 204 65 zł/m² 108 450 zł 1 920 m²
Wszystkie działki 2 070 90 zł/m² 134 517 zł 1 590 m²

Ceny gruntu według miejscowości na terenie Mielna

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Mielno 430 242 zł/m² 200 200 zł
Mielno (obszar wiejski) 1 639 69 zł/m² 122 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mielna

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 520 158 0 112 250
2026 (do 17.08) 305 64 0 86 155
Razem 2010–2026 6 858 2 359 0 2 685 1 814

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Mielna to lokal dwuizbowy, z medianą ceny 403 162 zł. W ciągu roku mediana zyskała 0,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Mielna?

Na zakup nieruchomości na terenie Mielna trzeba przeznaczyć średnio 914 572 zł, czyli około 9 783 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Mielna?

Obecnie dostępnych ofert: 344: 189 mieszkań i 120 domów oraz 35 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 274 387 zł do 10 000 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 93 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 165 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Mielna:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój49 m²544 593 zł
2 pokoje42 m²669 732 zł
3 pokoje65 m²732 788 zł
4 pokoje90 m²1 119 059 zł
5 pokoi139 m²1 069 923 zł
6 pokoi218 m²1 103 250 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 9 783 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 15 059 zł/m², a dla domów spada do 7 373 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Mielna?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.