Kup nieruchomość na terenie Będzina: 45 nieruchomości w cenach od 150 000 zł do 2 990 000 zł, przy średniej cenie 992 602 zł.
Mediana ceny sprzedaży
239 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 993 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
24
2025
Ceny w ciągu roku
-0,2%
mediana
Od 2010 roku
+166,1%
mediana
Wobec mediany powiatu
-20,2%
Koszaliński: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej
-46,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Będzina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 239 500 zł, czyli 4 993 zł/m², w obserwowanym przedziale od 61 750 zł do 612 350 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 270 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 45,6% transakcji zawarto między 70 000 zł a 170 000 zł, a 10,2% przekroczyło 270 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,3% sprzedanych lokali ma od 40 do 58 m², a 10,8% przekracza 73 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 20,2% niższa od mediany powiatu (Koszaliński: 300 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 46,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 14 sprzedaży mieszkań, z medianą 289 000 zł i 5 113 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 249 000 zł (4 964 zł/m²) przy 23 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Będzina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
14 |
289 000 zł |
+20,7% |
5 113 zł/m² |
| 2025 |
24 |
239 500 zł |
-0,2% |
4 993 zł/m² |
| 2024 |
26 |
240 000 zł |
+69,6% |
3 944 zł/m² |
| 2023 |
8 |
141 500 zł |
+41,5% |
2 377 zł/m² |
| 2022 |
15 |
100 000 zł |
-28,6% |
2 994 zł/m² |
| 2021 |
30 |
140 000 zł |
+33,3% |
2 724 zł/m² |
| 2020 |
27 |
105 000 zł |
-30% |
2 708 zł/m² |
| 2019 |
23 |
150 000 zł |
+50% |
2 361 zł/m² |
| 2018 |
21 |
100 000 zł |
+0% |
1 994 zł/m² |
| 2017 |
27 |
100 000 zł |
+28,2% |
2 162 zł/m² |
| 2016 |
17 |
78 000 zł |
+11,4% |
2 202 zł/m² |
| 2015 |
12 |
70 000 zł |
-4,8% |
2 112 zł/m² |
| 2014 |
16 |
73 500 zł |
-18,3% |
1 538 zł/m² |
| 2013 |
15 |
90 000 zł |
-16,7% |
1 883 zł/m² |
| 2012 |
11 |
108 000 zł |
-3,1% |
2 145 zł/m² |
| 2011 |
12 |
111 500 zł |
+23,9% |
2 235 zł/m² |
| 2010 |
7 |
90 000 zł |
— |
2 321 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Będzino: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
24 |
| Mediana ceny |
239 500 zł |
| Cena za m² |
4 993 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,3 m² |
| Typowy przedział |
61 750 – 612 350 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Będzina
Rozkład obliczony na podstawie 305 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 000 zł |
7,9% |
| 35 000 – 70 000 zł |
19,3% |
| 70 000 – 170 000 zł |
45,6% |
| 170 000 – 270 000 zł |
17% |
| Powyżej 270 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Będzina
Rozkład ceny za m² na podstawie 305 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 980 zł/m² |
10,2% |
| 980 – 1 900 zł/m² |
19,7% |
| 1 900 – 3 400 zł/m² |
41,6% |
| 3 400 – 5 200 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 5 200 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Będzina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
9,8% |
| 27 – 40 m² |
18,7% |
| 40 – 58 m² |
44,3% |
| 58 – 73 m² |
16,4% |
| Powyżej 73 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Będzino: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7% |
51 750 zł |
3 341 zł/m² |
| 2 izby |
21,5% |
66 000 zł |
2 449 zł/m² |
| 3 izby |
39,7% |
120 000 zł |
2 551 zł/m² |
| 4 izby |
25,2% |
168 500 zł |
3 033 zł/m² |
| 5 izb |
4,6% |
180 000 zł |
3 007 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2% |
575 000 zł |
4 325 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Będzina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Mścice |
417 |
185 000 zł |
62 zł/m² |
| Będzinko |
305 |
— |
40 zł/m² |
| Kładno |
225 |
— |
67 zł/m² |
| Śmiechów |
224 |
— |
31 zł/m² |
| Strzeżenice |
220 |
— |
30 zł/m² |
| Dobiesławiec |
130 |
— |
45 zł/m² |
| Tymień |
124 |
102 500 zł |
13 zł/m² |
| Pleśna |
100 |
— |
25 zł/m² |
| Będzino |
96 |
82 000 zł |
15 zł/m² |
| Dobre |
93 |
136 500 zł |
20 zł/m² |
Ceny działek na terenie Będzina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
87 |
64 zł/m² |
70 000 zł |
1 049 m² |
| Grunty rolne |
1 646 |
31 zł/m² |
65 000 zł |
2 062 m² |
| Wszystkie działki |
2 032 |
31 zł/m² |
65 000 zł |
2 012 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Będzina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
307 |
29 |
0 |
240 |
38 |
| 2026 (do 17.08) |
156 |
17 |
0 |
118 |
21 |
| Razem 2010–2026 |
3 835 |
344 |
0 |
2 839 |
652 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 239 500 zł (4 993 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (39,7% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Będzina — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Będzina?
Na zakup nieruchomości na terenie Będzina trzeba przeznaczyć średnio 992 602 zł, czyli około 5 485 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Będzina?
Obecnie dostępnych ofert: 45: 36 domów i 9 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 150 000 zł i sięgają 2 990 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Będzina?
Średnio mają około 181 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 202 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 97 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Będzina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 41 m² | 385 283 zł |
| 5 pokoi | 189 m² | 1 038 125 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Będzina?
Średnia cena to 5 485 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 517 zł/m², a dla domów spada do 5 242 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Będzina?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.