Znajdź swoją nieruchomość na terenie Sianowa: 47 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 115 000 zł do 3 800 000 zł, średnio 691 475 zł.
Ceny nieruchomości Sianowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 38 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 244 500 zł rynek Sianowa najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 128,5%.
Mediana ceny sprzedaży
244 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 268 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
38
2025
Ceny w ciągu roku
+29,4%
mediana
Od 2010 roku
+128,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
-18,5%
Koszaliński: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej
-45,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sianowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 244 500 zł, czyli 5 268 zł/m², w obserwowanym przedziale od 69 750 zł do 517 102 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 310 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 96 000 zł a 190 000 zł, a 10,2% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,4% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 9,4% przekracza 76 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 18,5% niższa od mediany powiatu (Koszaliński: 300 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 45,7% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Sianów (obszar wiejski) — mediana 140 400 zł (2 432 zł/m², 165 transakcji od 2010 roku), dalej Sianów z medianą 135 000 zł (3 108 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 38 sprzedaży mieszkań, z medianą 290 000 zł i 5 994 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 265 000 zł (5 350 zł/m²) przy 51 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sianowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
38 |
290 000 zł |
+18,6% |
5 994 zł/m² |
| 2025 |
38 |
244 500 zł |
+29,4% |
5 268 zł/m² |
| 2024 |
41 |
189 000 zł |
+2,2% |
4 545 zł/m² |
| 2023 |
22 |
185 000 zł |
+2,8% |
4 211 zł/m² |
| 2022 |
33 |
180 000 zł |
+12,9% |
3 630 zł/m² |
| 2021 |
36 |
159 500 zł |
-1,5% |
3 450 zł/m² |
| 2020 |
41 |
161 900 zł |
+14,8% |
3 134 zł/m² |
| 2019 |
64 |
141 000 zł |
+17,5% |
3 683 zł/m² |
| 2018 |
36 |
120 000 zł |
+26,3% |
2 452 zł/m² |
| 2017 |
51 |
95 000 zł |
-1% |
2 569 zł/m² |
| 2016 |
49 |
96 000 zł |
-0,5% |
2 647 zł/m² |
| 2015 |
26 |
96 500 zł |
-13,1% |
2 065 zł/m² |
| 2014 |
19 |
111 000 zł |
+7,8% |
2 444 zł/m² |
| 2013 |
23 |
103 000 zł |
-6% |
1 994 zł/m² |
| 2012 |
26 |
109 609 zł |
-6,7% |
2 213 zł/m² |
| 2011 |
12 |
117 500 zł |
+9,8% |
1 698 zł/m² |
| 2010 |
14 |
107 000 zł |
— |
2 151 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sianów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
38 |
| Mediana ceny |
244 500 zł |
| Cena za m² |
5 268 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,4 m² |
| Typowy przedział |
69 750 – 517 102 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sianowa
Rozkład obliczony na podstawie 569 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 60 000 zł |
9,7% |
| 60 000 – 96 000 zł |
18,3% |
| 96 000 – 190 000 zł |
44,6% |
| 190 000 – 310 000 zł |
17,2% |
| Powyżej 310 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sianowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 564 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
8,9% |
| 1 300 – 2 200 zł/m² |
20,7% |
| 2 200 – 4 000 zł/m² |
42,9% |
| 4 000 – 5 700 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 5 700 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sianowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
9% |
| 30 – 39 m² |
19,9% |
| 39 – 58 m² |
43,4% |
| 58 – 76 m² |
18,3% |
| Powyżej 76 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sianów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,5% |
87 500 zł |
3 820 zł/m² |
| 2 izby |
22,9% |
104 000 zł |
3 305 zł/m² |
| 3 izby |
36,7% |
130 000 zł |
3 025 zł/m² |
| 4 izby |
25,2% |
185 000 zł |
3 505 zł/m² |
| 5 izb |
7,4% |
255 000 zł |
4 045 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,3% |
171 000 zł |
1 718 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sianowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Skwierzynka |
280 |
407 500 zł |
66 zł/m² |
| Sianów 3 |
212 |
150 000 zł |
49 zł/m² |
| Sianów 7 |
175 |
100 000 zł |
73 zł/m² |
| Osieki |
131 |
— |
64 zł/m² |
| Sucha Koszalińska |
76 |
— |
5,1 zł/m² |
| Bielkowo |
74 |
— |
3,3 zł/m² |
| Skibno |
70 |
139 000 zł |
3,7 zł/m² |
| Szczeglino |
69 |
— |
20 zł/m² |
| Sianów 6 |
63 |
— |
23 zł/m² |
| Kędzierzyn |
63 |
— |
20 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Sianowa
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Sianów (obszar wiejski) |
165 |
140 400 zł |
2 432 zł/m² |
| Sianów |
404 |
135 000 zł |
3 108 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sianowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
264 |
48 zł/m² |
79 000 zł |
1 334 m² |
| Grunty rolne |
915 |
14 zł/m² |
63 000 zł |
3 100 m² |
| Grunty leśne |
5 |
187 zł/m² |
176 700 zł |
1 389 m² |
| Wszystkie działki |
1 355 |
21 zł/m² |
65 000 zł |
2 994 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Sianowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Sianów |
283 |
28 zł/m² |
60 000 zł |
| Sianów (obszar wiejski) |
1 072 |
19 zł/m² |
71 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sianowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
207 |
43 |
0 |
118 |
46 |
| 2026 (do 17.08) |
144 |
40 |
0 |
57 |
47 |
| Razem 2010–2026 |
3 230 |
661 |
0 |
1 833 |
736 |
Trajektorię cen Sianowa widać w dłuższej perspektywie: 107 000 zł mediany w 2010 roku, 244 500 zł w 2025 roku, czyli +128,5%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 7,3% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Sianowa — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Sianowa?
Licz się ze średnią kwotą 691 475 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Sianowa, czyli około 6 723 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Sianowa?
Obecnie dostępnych ofert: 47: 35 mieszkań i 12 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Sianowa?
Znajdziesz tu oferty od 115 000 zł do 3 800 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Sianowa?
Zazwyczaj oferują około 103 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 265 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Sianowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 193 606 zł |
| 2 pokoje | 38 m² | 250 914 zł |
| 3 pokoje | 55 m² | 281 892 zł |
| 4 pokoje | 163 m² | 1 290 667 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Sianowa?
Średnia cena to 6 723 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 687 zł/m², a dla domów spada do 6 222 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Sianowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.