Znajdź swoją nieruchomość na terenie Rąbina: 23 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 80 000 zł do 2 900 000 zł, średnio 716 264 zł.
Mediana ceny sprzedaży
40 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
912 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
-50%
mediana
Od 2010 roku
-44,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
-78,9%
Świdwiński: 190 000 zł
Wobec mediany krajowej
-91,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rąbina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 40 000 zł, czyli 912 zł/m², w obserwowanym przedziale od 9 501 zł do 94 600 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 26 000 zł do 130 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 48,2% transakcji zawarto między 40 000 zł a 85 000 zł, a 10,9% przekroczyło 130 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,1% sprzedanych lokali ma od 42 do 59 m², a 11,9% przekracza 74 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 78,9% niższa od mediany powiatu (Świdwiński: 190 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 91,1% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 66 000 zł (1 818 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rąbina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
7 |
40 000 zł |
-50% |
912 zł/m² |
| 2024 |
17 |
80 000 zł |
-9,1% |
1 457 zł/m² |
| 2023 |
15 |
88 000 zł |
+29,4% |
2 069 zł/m² |
| 2022 |
9 |
68 000 zł |
+0% |
1 201 zł/m² |
| 2021 |
18 |
68 000 zł |
+6,2% |
1 369 zł/m² |
| 2020 |
17 |
64 000 zł |
-8,4% |
1 711 zł/m² |
| 2019 |
12 |
69 900 zł |
+20,5% |
1 458 zł/m² |
| 2018 |
14 |
58 000 zł |
-13,4% |
1 037 zł/m² |
| 2017 |
18 |
67 000 zł |
+48,9% |
1 200 zł/m² |
| 2016 |
11 |
45 000 zł |
-10% |
1 055 zł/m² |
| 2015 |
11 |
50 000 zł |
+25% |
1 241 zł/m² |
| 2014 |
15 |
40 000 zł |
-32,8% |
948 zł/m² |
| 2013 |
6 |
59 500 zł |
+48,8% |
1 285 zł/m² |
| 2012 |
7 |
40 000 zł |
+23,1% |
1 276 zł/m² |
| 2011 |
8 |
32 500 zł |
-55,2% |
793 zł/m² |
| 2010 |
8 |
72 500 zł |
— |
1 170 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rąbino: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
40 000 zł |
| Cena za m² |
912 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,8 m² |
| Typowy przedział |
9 501 – 94 600 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rąbina
Rozkład obliczony na podstawie 193 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 000 zł |
9,8% |
| 26 000 – 40 000 zł |
13,5% |
| 40 000 – 85 000 zł |
48,2% |
| 85 000 – 130 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 130 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rąbina
Rozkład ceny za m² na podstawie 193 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 540 zł/m² |
10,4% |
| 540 – 860 zł/m² |
17,6% |
| 860 – 1 600 zł/m² |
42% |
| 1 600 – 2 200 zł/m² |
20,2% |
| Powyżej 2 200 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rąbina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
6,2% |
| 29 – 42 m² |
21,2% |
| 42 – 59 m² |
45,1% |
| 59 – 74 m² |
15,5% |
| Powyżej 74 m² |
11,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rąbino: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
8,3% |
31 750 zł |
1 513 zł/m² |
| 2 izby |
26% |
47 500 zł |
1 505 zł/m² |
| 3 izby |
38,5% |
59 500 zł |
1 269 zł/m² |
| 4 izby |
23,4% |
80 000 zł |
1 332 zł/m² |
| 5 izb |
1% |
145 000 zł |
1 886 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,6% |
80 000 zł |
927 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rąbina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rąbino |
96 |
69 800 zł |
2,7 zł/m² |
| Batyń |
30 |
— |
1,8 zł/m² |
| Nielep |
27 |
63 000 zł |
2,5 zł/m² |
| Lipie |
25 |
60 000 zł |
2,0 zł/m² |
| Rzecino |
21 |
58 000 zł |
— |
| Biała Góra |
19 |
— |
1,8 zł/m² |
| Biernów |
15 |
40 000 zł |
— |
| Modrzewiec |
12 |
122 500 zł |
3,6 zł/m² |
| Świerznica |
11 |
— |
2,5 zł/m² |
| Kłodzino |
11 |
40 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Rąbina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
102 |
2,0 zł/m² |
20 000 zł |
8 450 m² |
| Wszystkie działki |
121 |
2,1 zł/m² |
20 000 zł |
7 602 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rąbina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
42 |
8 |
0 |
18 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
626 |
209 |
0 |
254 |
163 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Rąbina to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 59 500 zł. W ciągu roku mediana straciła 50%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Rąbina
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Rąbina?
Licz się ze średnią kwotą 716 264 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Rąbina, czyli około 8 224 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 23 nieruchomości: 7 mieszkań i 4 domy oraz 12 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Rąbina?
Ceny wahają się od około 80 000 zł do 2 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 87 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 125 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Rąbina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 207 225 zł |
| 3 pokoje | 105 m² | 250 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 8 224 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 923 zł/m², a dla domów rośnie do 13 080 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Rąbina?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.