Zobacz 104 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Węgorzewo: ceny od 120 000 zł do 5 400 000 zł, średnio 933 397 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Węgorzewo według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na obszarze wiejskim gminy Węgorzewo wyniosła 161 250 zł w 2025 roku, na podstawie 14 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 75,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 2 771 zł.
Mediana ceny sprzedaży
161 250 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 771 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
-75,9%
mediana
Od 2021 roku
+43,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-40,2%
Węgorzewo: 269 500 zł
Wobec mediany krajowej
-64,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Węgorzewo obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 161 250 zł, czyli 2 771 zł/m², w obserwowanym przedziale od 60 600 zł do 1 021 235 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 1 100 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,3% transakcji zawarto między 120 000 zł a 820 000 zł, a 11,3% przekroczyło 1 100 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 25,8% sprzedanych lokali ma od 50 do 79 m², a 9,3% przekracza 86 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 40,2% niższa od mediany gminy (Węgorzewo: 269 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 64,2% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 160 000 zł (2 815 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Węgorzewo rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
135 000 zł |
-16,3% |
2 815 zł/m² |
| 2025 |
14 |
161 250 zł |
-75,9% |
2 771 zł/m² |
| 2024 |
63 |
668 790 zł |
+1 237,6% |
10 450 zł/m² |
| 2023 |
4 |
50 000 zł |
-39,4% |
872 zł/m² |
| 2022 |
6 |
82 500 zł |
-26,7% |
1 096 zł/m² |
| 2021 |
6 |
112 500 zł |
— |
2 184 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Węgorzewo (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
161 250 zł |
| Cena za m² |
2 771 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,9 m² |
| Typowy przedział |
60 600 – 1 021 235 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Węgorzewo
Rozkład obliczony na podstawie 97 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
8,2% |
| 50 000 – 120 000 zł |
19,6% |
| 120 000 – 820 000 zł |
44,3% |
| 820 000 – 1 100 000 zł |
16,5% |
| Powyżej 1 100 000 zł |
11,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Węgorzewo
Rozkład ceny za m² na podstawie 97 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 830 zł/m² |
10,3% |
| 830 – 2 300 zł/m² |
17,5% |
| 2 300 – 12 000 zł/m² |
50,5% |
| 12 000 – 15 000 zł/m² |
7,2% |
| Powyżej 15 000 zł/m² |
14,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Węgorzewo
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 m² |
10,3% |
| 45 – 50 m² |
32% |
| 50 – 79 m² |
25,8% |
| 79 – 86 m² |
22,7% |
| Powyżej 86 m² |
9,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Węgorzewo (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
253 083 zł |
7 651 zł/m² |
| 2 izby |
25,8% |
529 200 zł |
11 554 zł/m² |
| 3 izby |
54,6% |
502 619 zł |
7 954 zł/m² |
| 4 izby |
12,4% |
140 000 zł |
19 366 zł/m² |
| 5 izb |
5,2% |
110 000 zł |
1 578 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1% |
170 000 zł |
1 878 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Węgorzewo
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kal |
111 |
795 336 zł |
84 zł/m² |
| Ogonki |
53 |
215 000 zł |
88 zł/m² |
| Trygort |
53 |
— |
38 zł/m² |
| Radzieje |
47 |
70 000 zł |
9,2 zł/m² |
| Kalskie Nowiny |
35 |
— |
21 zł/m² |
| Stręgiel |
26 |
— |
38 zł/m² |
| Łabapa |
22 |
50 000 zł |
27 zł/m² |
| Guja |
19 |
55 000 zł |
6,5 zł/m² |
| Przystań Stawki |
18 |
— |
17 zł/m² |
| Węgielsztyn |
18 |
112 500 zł |
14 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Węgorzewo: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
195 |
38 zł/m² |
127 000 zł |
3 850 m² |
| Grunty rolne |
114 |
4,5 zł/m² |
118 604 zł |
18 357 m² |
| Wszystkie działki |
376 |
24 zł/m² |
119 500 zł |
4 736 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Węgorzewo
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
156 |
18 |
0 |
113 |
25 |
| 2026 (do 17.08) |
69 |
6 |
0 |
39 |
24 |
| Razem 2010–2026 |
864 |
106 |
0 |
637 |
121 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 161 250 zł (2 771 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (54,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Węgorzewo: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Węgorzewo?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Węgorzewo trzeba przeznaczyć średnio 933 397 zł, czyli około 6 641 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Węgorzewo?
W tej chwili do wyboru są 104 nieruchomości: 64 mieszkania i 40 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Węgorzewo?
Ceny wahają się od około 120 000 zł do 5 400 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Węgorzewo?
Zazwyczaj oferują około 141 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 298 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 42 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Węgorzewo:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 27 m² | 414 569 zł |
| 2 pokoje | 51 m² | 628 874 zł |
| 3 pokoje | 79 m² | 870 790 zł |
| 4 pokoje | 110 m² | 1 712 889 zł |
| 5 pokoi | 522 m² | 915 000 zł |
| 6 pokoi | 300 m² | 2 085 111 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 6 641 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 14 832 zł/m², a dla domów spada do 4 773 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Węgorzewo?
Zdecydowanym faworytem jest 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.