Znajdź swoją nieruchomość na terenie Ryna: 22 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 220 000 zł do 2 250 000 zł, średnio 934 057 zł.
Ceny nieruchomości Ryna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Ryna sprzedawano w 2025 roku za medianę 240 000 zł. Typowa nieruchomość: 57,9 m², 4 izby. Ceny zyskały 77,8% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
240 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 452 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
+77,8%
mediana
Od 2021 roku
+71,4%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Ryn: 240 000 zł
Wobec mediany krajowej
-46,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ryna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 240 000 zł, czyli 4 452 zł/m², w obserwowanym przedziale od 44 710 zł do 330 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 320 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 110 000 zł a 240 000 zł, a 12,7% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,8% sprzedanych lokali ma od 35 do 57 m², a 10,9% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Ryn: 240 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 46,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 223 500 zł i 5 080 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 181 301 zł (4 558 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ryna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
223 500 zł |
-6,9% |
5 080 zł/m² |
| 2025 |
11 |
240 000 zł |
+77,8% |
4 452 zł/m² |
| 2024 |
9 |
135 000 zł |
-11,2% |
4 018 zł/m² |
| 2023 |
10 |
152 041 zł |
+17% |
3 630 zł/m² |
| 2022 |
12 |
130 000 zł |
-7,1% |
3 044 zł/m² |
| 2021 |
7 |
140 000 zł |
— |
3 974 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ryn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
240 000 zł |
| Cena za m² |
4 452 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
57,9 m² |
| Typowy przedział |
44 710 – 330 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ryna
Rozkład obliczony na podstawie 55 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 60 000 zł |
9,1% |
| 60 000 – 110 000 zł |
18,2% |
| 110 000 – 240 000 zł |
43,6% |
| 240 000 – 320 000 zł |
16,4% |
| Powyżej 320 000 zł |
12,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ryna
Rozkład ceny za m² na podstawie 55 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
10,9% |
| 1 300 – 2 800 zł/m² |
16,4% |
| 2 800 – 4 800 zł/m² |
43,6% |
| 4 800 – 5 400 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 5 400 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ryna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
16,4% |
| 29 – 35 m² |
10,9% |
| 35 – 57 m² |
41,8% |
| 57 – 65 m² |
20% |
| Powyżej 65 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ryn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,7% |
59 000 zł |
4 799 zł/m² |
| 2 izby |
8,6% |
113 500 zł |
4 501 zł/m² |
| 3 izby |
40% |
181 801 zł |
4 296 zł/m² |
| 4 izby |
37,1% |
147 065 zł |
3 007 zł/m² |
| 5 izb |
5,7% |
330 000 zł |
4 536 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,9% |
510 000 zł |
3 148 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ryna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
51 |
42 zł/m² |
83 200 zł |
1 662 m² |
| Grunty rolne |
14 |
143 zł/m² |
152 500 zł |
1 051 m² |
| Wszystkie działki |
65 |
47 zł/m² |
100 000 zł |
1 650 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ryna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
30 |
11 |
0 |
12 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
25 |
6 |
0 |
8 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
202 |
59 |
0 |
90 |
53 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Ryna to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 181 801 zł. W ciągu roku mediana zyskała 77,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Ryna
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Ryna?
Na zakup nieruchomości na terenie Ryna trzeba przeznaczyć średnio 934 057 zł, czyli około 9 566 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Ryna?
Obecnie dostępnych ofert: 22: 9 domów i 5 mieszkań oraz 8 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Ryna?
Oferty zaczynają się od 220 000 zł i sięgają 2 250 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Ryna?
Średnia powierzchnia to około 98 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 124 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 9 566 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 988 zł/m², a dla domów rośnie do 10 611 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Ryna?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.