Odkryj 25 nieruchomości na sprzedaż na terenie Węgorzewa. Ceny wahają się od 120 000 zł do 4 900 000 zł, a średnia cena to 879 234 zł.
Ceny nieruchomości Węgorzewa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Węgorzewa oscylowały w 2025 roku wokół 270 000 zł (mediana). To około 5 757 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 17,5% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
270 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 757 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
58
2025
Ceny w ciągu roku
+35%
mediana
Od 2021 roku
+75,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+0,2%
Węgorzewo: 269 500 zł
Wobec mediany krajowej
-40%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Węgorzewa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 270 000 zł, czyli 5 757 zł/m², w obserwowanym przedziale od 134 250 zł do 457 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 370 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,9% transakcji zawarto między 160 000 zł a 280 000 zł, a 10,5% przekroczyło 370 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 10,5% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Węgorzewo: 269 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 40% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 43 sprzedaże mieszkań, z medianą 265 000 zł i 5 831 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 290 000 zł (5 831 zł/m²) przy 57 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Węgorzewa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
43 |
265 000 zł |
-1,9% |
5 831 zł/m² |
| 2025 |
58 |
270 000 zł |
+35% |
5 757 zł/m² |
| 2024 |
59 |
200 000 zł |
-12,1% |
4 549 zł/m² |
| 2023 |
42 |
227 500 zł |
-7,1% |
4 539 zł/m² |
| 2022 |
106 |
245 000 zł |
+59% |
5 096 zł/m² |
| 2021 |
64 |
154 127 zł |
— |
3 698 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Węgorzewo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
58 |
| Mediana ceny |
270 000 zł |
| Cena za m² |
5 757 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,6 m² |
| Typowy przedział |
134 250 – 457 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Węgorzewa
Rozkład obliczony na podstawie 372 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
8,9% |
| 120 000 – 160 000 zł |
16,1% |
| 160 000 – 280 000 zł |
44,9% |
| 280 000 – 370 000 zł |
19,6% |
| Powyżej 370 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Węgorzewa
Rozkład ceny za m² na podstawie 372 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 900 zł/m² |
10,2% |
| 2 900 – 3 900 zł/m² |
16,9% |
| 3 900 – 5 600 zł/m² |
46% |
| 5 600 – 7 000 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 7 000 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Węgorzewa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,8% |
| 31 – 39 m² |
17,2% |
| 39 – 58 m² |
43,8% |
| 58 – 72 m² |
17,7% |
| Powyżej 72 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Węgorzewo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4% |
140 000 zł |
4 339 zł/m² |
| 2 izby |
24% |
170 000 zł |
5 171 zł/m² |
| 3 izby |
43,1% |
225 000 zł |
4 663 zł/m² |
| 4 izby |
24,5% |
300 000 zł |
5 081 zł/m² |
| 5 izb |
4% |
250 000 zł |
4 019 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
370 000 zł |
3 627 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Węgorzewa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Węgorzewo 1 |
288 |
210 000 zł |
80 zł/m² |
| Węgorzewo 2 |
244 |
245 000 zł |
103 zł/m² |
Ceny działek na terenie Węgorzewa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
54 |
106 zł/m² |
101 000 zł |
948 m² |
| Wszystkie działki |
73 |
99 zł/m² |
100 000 zł |
975 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Węgorzewa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
166 |
76 |
0 |
19 |
71 |
| 2026 (do 17.08) |
101 |
57 |
0 |
14 |
30 |
| Razem 2010–2026 |
832 |
482 |
0 |
142 |
208 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Węgorzewa: 48,6 m², 3 izby, za 270 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Węgorzewa — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Węgorzewa?
Licz się ze średnią kwotą 879 234 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Węgorzewa, czyli około 4 452 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 25 nieruchomości: 14 domów i 11 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Węgorzewa?
Ceny wahają się od około 120 000 zł do 4 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Węgorzewa?
Zazwyczaj oferują około 197 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 316 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Węgorzewa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 47 m² | 433 257 zł |
| 3 pokoje | 78 m² | 470 644 zł |
| 6 pokoi | 199 m² | 1 104 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 4 452 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 721 zł/m², a dla domów spada do 3 832 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Węgorzewa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.