Zobacz 104 nieruchomości na sprzedaż na terenie Węgorzewa: ceny od 120 000 zł do 5 400 000 zł, średnio 933 397 zł.
Ceny nieruchomości Węgorzewa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Węgorzewa? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 269 500 zł — to mediana wyliczona z 72 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2021 roku zmiana wynosi +79,7%.
Mediana ceny sprzedaży
269 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 534 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
72
2025
Ceny w ciągu roku
-13,8%
mediana
Od 2021 roku
+79,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
+7,8%
Węgorzewski: 250 000 zł
Wobec mediany krajowej
-40,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Węgorzewa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 269 500 zł, czyli 5 534 zł/m², w obserwowanym przedziale od 81 000 zł do 605 001 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 580 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,8% transakcji zawarto między 160 000 zł a 320 000 zł, a 10% przekroczyło 580 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,3% sprzedanych lokali ma od 42 do 60 m², a 11,3% przekracza 79 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Węgorzewski: 250 000 zł) o 7,8%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 40,1% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Węgorzewo (obszar wiejski) — mediana 502 619 zł (9 500 zł/m², 97 transakcji od 2010 roku), dalej Węgorzewo z medianą 228 350 zł (4 781 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 47 sprzedaży mieszkań, z medianą 262 500 zł i 5 625 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 265 000 zł (5 636 zł/m²) przy 67 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Węgorzewa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
47 |
262 500 zł |
-2,6% |
5 625 zł/m² |
| 2025 |
72 |
269 500 zł |
-13,8% |
5 534 zł/m² |
| 2024 |
122 |
312 500 zł |
+43,7% |
6 183 zł/m² |
| 2023 |
46 |
217 500 zł |
-10% |
4 311 zł/m² |
| 2022 |
112 |
241 650 zł |
+61,1% |
5 027 zł/m² |
| 2021 |
70 |
150 000 zł |
— |
3 608 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Węgorzewo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
72 |
| Mediana ceny |
269 500 zł |
| Cena za m² |
5 534 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,2 m² |
| Typowy przedział |
81 000 – 605 001 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Węgorzewa
Rozkład obliczony na podstawie 469 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
8,7% |
| 100 000 – 160 000 zł |
18,1% |
| 160 000 – 320 000 zł |
44,8% |
| 320 000 – 580 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 580 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Węgorzewa
Rozkład ceny za m² na podstawie 469 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
10,9% |
| 2 400 – 3 800 zł/m² |
16,4% |
| 3 800 – 6 000 zł/m² |
44,1% |
| 6 000 – 9 700 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 9 700 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Węgorzewa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,8% |
| 32 – 42 m² |
17,1% |
| 42 – 60 m² |
44,3% |
| 60 – 79 m² |
17,5% |
| Powyżej 79 m² |
11,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Węgorzewo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,4% |
150 000 zł |
4 546 zł/m² |
| 2 izby |
24,4% |
197 950 zł |
6 571 zł/m² |
| 3 izby |
45,5% |
235 000 zł |
5 482 zł/m² |
| 4 izby |
22% |
300 000 zł |
6 745 zł/m² |
| 5 izb |
4,3% |
235 000 zł |
3 408 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
270 000 zł |
2 753 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Węgorzewa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Węgorzewo 1 |
288 |
210 000 zł |
80 zł/m² |
| Węgorzewo 2 |
244 |
245 000 zł |
103 zł/m² |
| Kal |
111 |
795 336 zł |
84 zł/m² |
| Ogonki |
53 |
215 000 zł |
88 zł/m² |
| Trygort |
53 |
— |
38 zł/m² |
| Radzieje |
47 |
70 000 zł |
9,2 zł/m² |
| Kalskie Nowiny |
35 |
— |
21 zł/m² |
| Stręgiel |
26 |
— |
38 zł/m² |
| Łabapa |
22 |
50 000 zł |
27 zł/m² |
| Guja |
19 |
55 000 zł |
6,5 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Węgorzewa
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Węgorzewo (obszar wiejski) |
97 |
502 619 zł |
9 500 zł/m² |
| Węgorzewo |
372 |
228 350 zł |
4 781 zł/m² |
Ceny działek na terenie Węgorzewa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
249 |
52 zł/m² |
120 000 zł |
2 914 m² |
| Grunty rolne |
116 |
4,5 zł/m² |
118 604 zł |
18 357 m² |
| Wszystkie działki |
449 |
31 zł/m² |
115 000 zł |
3 310 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Węgorzewa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Węgorzewo |
73 |
99 zł/m² |
100 000 zł |
| Węgorzewo (obszar wiejski) |
376 |
24 zł/m² |
119 500 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Węgorzewa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
322 |
94 |
0 |
132 |
96 |
| 2026 (do 17.08) |
170 |
63 |
0 |
53 |
54 |
| Razem 2010–2026 |
1 696 |
588 |
0 |
779 |
329 |
Trajektorię cen Węgorzewa widać w dłuższej perspektywie: 150 000 zł mediany w 2021 roku, 269 500 zł w 2025 roku, czyli +79,7%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 41% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Węgorzewa
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Węgorzewa?
Na zakup nieruchomości na terenie Węgorzewa trzeba przeznaczyć średnio 933 397 zł, czyli około 6 641 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Węgorzewa?
Aktualna oferta to około 104 nieruchomości: 64 mieszkania i 40 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Węgorzewa?
Ceny wahają się od około 120 000 zł do 5 400 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Węgorzewa?
Średnia powierzchnia to około 141 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 298 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 42 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Węgorzewa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 27 m² | 414 569 zł |
| 2 pokoje | 51 m² | 628 874 zł |
| 3 pokoje | 79 m² | 870 790 zł |
| 4 pokoje | 110 m² | 1 712 889 zł |
| 5 pokoi | 522 m² | 915 000 zł |
| 6 pokoi | 300 m² | 2 085 111 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 6 641 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 14 832 zł/m², a dla domów spada do 4 773 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Węgorzewa?
Zdecydowanym faworytem jest 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.