Zobacz 22 nieruchomości na sprzedaż na terenie Barcian: ceny od 59 000 zł do 110 000 zł, średnio 81 750 zł.
Ceny nieruchomości Barcian według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 24 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 77 500 zł rynek Barcian najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2021–2025 mediana wzrosła o 10,7%.
Mediana ceny sprzedaży
77 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
1 721 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
24
2025
Ceny w ciągu roku
+29,2%
mediana
Od 2021 roku
+10,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
-56,9%
Kętrzyński: 180 000 zł
Wobec mediany krajowej
-82,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Barcian obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 77 500 zł, czyli 1 721 zł/m², w obserwowanym przedziale od 33 300 zł do 174 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 25 000 zł do 130 000 zł (około 83% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 39 000 zł a 90 000 zł, a 10,5% przekroczyło 130 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 47 do 61 m², a 9,5% przekracza 76 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 56,9% niższa od mediany powiatu (Kętrzyński: 180 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 82,8% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 82 500 zł (1 983 zł/m²) przy 12 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Barcian rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
24 |
77 500 zł |
+29,2% |
1 721 zł/m² |
| 2024 |
27 |
60 000 zł |
+41,2% |
1 311 zł/m² |
| 2023 |
22 |
42 500 zł |
+0% |
838 zł/m² |
| 2022 |
20 |
42 500 zł |
-39,3% |
780 zł/m² |
| 2021 |
12 |
70 000 zł |
— |
1 331 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Barciany: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
24 |
| Mediana ceny |
77 500 zł |
| Cena za m² |
1 721 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,3 m² |
| Typowy przedział |
33 300 – 174 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Barcian
Rozkład obliczony na podstawie 105 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 25 000 zł |
6,7% |
| 25 000 – 39 000 zł |
21% |
| 39 000 – 90 000 zł |
43,8% |
| 90 000 – 130 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 130 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Barcian
Rozkład ceny za m² na podstawie 105 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 540 zł/m² |
10,5% |
| 540 – 740 zł/m² |
17,1% |
| 740 – 1 800 zł/m² |
44,8% |
| 1 800 – 2 700 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 2 700 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Barcian
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,5% |
| 29 – 47 m² |
19% |
| 47 – 61 m² |
42,9% |
| 61 – 76 m² |
18,1% |
| Powyżej 76 m² |
9,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Barciany: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,8% |
14 130 zł |
1 147 zł/m² |
| 2 izby |
16,2% |
37 000 zł |
1 404 zł/m² |
| 3 izby |
47,6% |
60 000 zł |
1 367 zł/m² |
| 4 izby |
25,7% |
85 000 zł |
1 577 zł/m² |
| 5 izb |
5,7% |
65 000 zł |
966 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Barcian
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Barciany |
40 |
74 500 zł |
15 zł/m² |
| Mołtajny |
28 |
65 000 zł |
9,8 zł/m² |
| Ogródki |
15 |
— |
4,7 zł/m² |
| Skandawa |
12 |
— |
5,5 zł/m² |
| Drogosze |
10 |
76 000 zł |
— |
| Bobrowo |
9 |
— |
2,8 zł/m² |
| Kolwiny |
9 |
30 000 zł |
— |
| Radosze |
8 |
— |
— |
| Silginy |
8 |
— |
2,9 zł/m² |
| Wilkowo Małe |
8 |
— |
3,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Barcian: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
90 |
4,0 zł/m² |
105 000 zł |
31 128 m² |
| Wszystkie działki |
97 |
4,0 zł/m² |
100 000 zł |
26 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Barcian
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
105 |
27 |
0 |
45 |
33 |
| 2026 (do 17.08) |
10 |
0 |
0 |
9 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
418 |
131 |
0 |
164 |
123 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Barcian: 53,3 m², 3 izby, za 77 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Barcian — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Barcian?
Licz się ze średnią kwotą 81 750 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Barcian, czyli około 1 351 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Barcian?
Aktualna oferta to około 22 nieruchomości: 2 domy i 2 mieszkania oraz 18 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Barcian?
Oferty zaczynają się od 59 000 zł i sięgają 110 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Barcian?
Średnio mają około 61 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 84 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 37 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Barcian?
Średnio wychodzi około 1 351 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 2 824 zł/m², a dla domów spada do 702 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Barcian?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.