Mamy 20 domów na sprzedaż na terenie Reszla, w cenach od 269 000 zł do 4 999 000 zł, przy średniej cenie 1 840 500 zł.
Mediana ceny sprzedaży
165 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 617 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
25
2025
Ceny w ciągu roku
+3,1%
mediana
Od 2021 roku
+83,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-8,3%
Kętrzyński: 180 000 zł
Wobec mediany krajowej
-63,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Reszla obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 165 000 zł, czyli 3 617 zł/m², w obserwowanym przedziale od 44 000 zł do 328 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 70 000 zł do 220 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 38,4% transakcji zawarto między 90 000 zł a 160 000 zł, a 9,8% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 40 do 56 m², a 10,7% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 8,3% niższa od mediany powiatu (Kętrzyński: 180 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 63,3% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 123 000 zł (2 677 zł/m²) przy 12 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Reszla rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
120 000 zł |
-27,3% |
2 506 zł/m² |
| 2025 |
25 |
165 000 zł |
+3,1% |
3 617 zł/m² |
| 2024 |
14 |
160 000 zł |
+23,1% |
3 020 zł/m² |
| 2023 |
21 |
130 000 zł |
+0% |
3 295 zł/m² |
| 2022 |
31 |
130 000 zł |
+44,4% |
2 605 zł/m² |
| 2021 |
18 |
90 000 zł |
— |
2 387 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Reszel: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
25 |
| Mediana ceny |
165 000 zł |
| Cena za m² |
3 617 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47 m² |
| Typowy przedział |
44 000 – 328 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Reszla
Rozkład obliczony na podstawie 112 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 70 000 zł |
9,8% |
| 70 000 – 90 000 zł |
17,9% |
| 90 000 – 160 000 zł |
38,4% |
| 160 000 – 220 000 zł |
24,1% |
| Powyżej 220 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Reszla
Rozkład ceny za m² na podstawie 112 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
9,8% |
| 1 300 – 2 200 zł/m² |
17,9% |
| 2 200 – 3 600 zł/m² |
44,6% |
| 3 600 – 4 100 zł/m² |
17% |
| Powyżej 4 100 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Reszla
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,7% |
| 34 – 40 m² |
17,9% |
| 40 – 56 m² |
42,9% |
| 56 – 68 m² |
17,9% |
| Powyżej 68 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Reszel: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,9% |
120 000 zł |
3 313 zł/m² |
| 2 izby |
18,8% |
80 000 zł |
2 649 zł/m² |
| 3 izby |
54,5% |
130 000 zł |
2 771 zł/m² |
| 4 izby |
24,1% |
165 000 zł |
2 832 zł/m² |
| 5 izb |
0,9% |
350 000 zł |
3 924 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
395 000 zł |
5 463 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Reszla
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 2 |
74 |
140 000 zł |
— |
| 3 |
35 |
120 000 zł |
54 zł/m² |
| Pilec |
26 |
— |
45 zł/m² |
| Leginy |
22 |
79 500 zł |
5,3 zł/m² |
| Widryny |
21 |
— |
4,2 zł/m² |
| Pieckowo |
16 |
— |
6,5 zł/m² |
| Wólka Ryńska |
13 |
— |
14 zł/m² |
| Robawy |
12 |
— |
3,5 zł/m² |
| Klewno |
11 |
— |
2,7 zł/m² |
| Bezławki |
7 |
— |
8,1 zł/m² |
Ceny działek na terenie Reszla: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
18 |
59 zł/m² |
81 000 zł |
1 000 m² |
| Grunty rolne |
110 |
5,1 zł/m² |
70 000 zł |
9 842 m² |
| Wszystkie działki |
132 |
8,7 zł/m² |
76 500 zł |
5 952 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Reszla
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
100 |
29 |
0 |
52 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
6 |
3 |
0 |
2 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
472 |
142 |
0 |
215 |
115 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Reszla to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 130 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 3,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Reszla
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Reszla?
Nieruchomości na terenie Reszla kosztują średnio około 1 840 500 zł, czyli około 2 884 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Reszla?
Aktualna oferta to około 20 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Reszla?
Ceny wahają się od około 269 000 zł do 4 999 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Reszla?
Zazwyczaj oferują około 638 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Reszla?
Średnia cena to 2 884 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Reszla?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 1-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.