Mamy 36 domów na sprzedaż na terenie Reszla, w cenach od 549 000 zł do 4 999 000 zł, przy średniej cenie 2 039 333 zł.
Ceny nieruchomości Reszla według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Reszla? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 170 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 78 000 zł a 240 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
170 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 627 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
21
2025
Ceny w ciągu roku
+4,6%
mediana
Od 2021 roku
+47,8%
mediana
Wobec mediany gminy
+3%
Reszel: 165 000 zł
Wobec mediany krajowej
-62,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Reszla obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 170 000 zł, czyli 3 627 zł/m², w obserwowanym przedziale od 78 000 zł do 240 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 76 000 zł do 220 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,7% transakcji zawarto między 110 000 zł a 170 000 zł, a 10,4% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 39 do 54 m², a 9,4% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Reszel: 165 000 zł) o 3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 62,2% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 123 000 zł (2 677 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Reszla rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
120 000 zł |
-29,4% |
2 506 zł/m² |
| 2025 |
21 |
170 000 zł |
+4,6% |
3 627 zł/m² |
| 2024 |
12 |
162 500 zł |
+16,1% |
3 415 zł/m² |
| 2023 |
19 |
140 000 zł |
+0% |
3 362 zł/m² |
| 2022 |
27 |
140 000 zł |
+21,7% |
2 621 zł/m² |
| 2021 |
14 |
115 000 zł |
— |
2 542 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Reszel: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
21 |
| Mediana ceny |
170 000 zł |
| Cena za m² |
3 627 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47 m² |
| Typowy przedział |
78 000 – 240 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Reszla
Rozkład obliczony na podstawie 96 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 76 000 zł |
10,4% |
| 76 000 – 110 000 zł |
16,7% |
| 110 000 – 170 000 zł |
42,7% |
| 170 000 – 220 000 zł |
19,8% |
| Powyżej 220 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Reszla
Rozkład ceny za m² na podstawie 96 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 700 zł/m² |
10,4% |
| 1 700 – 2 500 zł/m² |
18,8% |
| 2 500 – 3 700 zł/m² |
43,8% |
| 3 700 – 4 200 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 4 200 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Reszla
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
12,5% |
| 34 – 39 m² |
15,6% |
| 39 – 54 m² |
43,8% |
| 54 – 66 m² |
18,8% |
| Powyżej 66 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Reszel: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
120 000 zł |
3 313 zł/m² |
| 2 izby |
19,8% |
80 000 zł |
2 766 zł/m² |
| 3 izby |
52,1% |
138 000 zł |
3 055 zł/m² |
| 4 izby |
26% |
170 000 zł |
2 948 zł/m² |
| 5 izb |
1% |
350 000 zł |
3 924 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Reszla
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 2 |
74 |
140 000 zł |
— |
| 3 |
35 |
120 000 zł |
54 zł/m² |
Ceny działek na terenie Reszla: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
8 |
59 zł/m² |
70 000 zł |
983 m² |
| Wszystkie działki |
11 |
56 zł/m² |
60 000 zł |
999 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Reszla
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
35 |
25 |
0 |
1 |
9 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
3 |
0 |
1 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
203 |
125 |
0 |
23 |
55 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Reszla to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 138 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 4,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Reszla: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Reszla?
Licz się ze średnią kwotą 2 039 333 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Reszla, czyli około 2 345 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 36 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Reszla?
Znajdziesz tu oferty od 549 000 zł do 4 999 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 870 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Reszla?
Średnio wychodzi około 2 345 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Reszla?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 10-pokojowy dom.