Mamy 254 nieruchomości na sprzedaż na terenie Korsz, w cenach od 199 000 zł do 599 000 zł, przy średniej cenie 465 667 zł.
Ceny nieruchomości Korsz według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Korsz wyniosła 127 500 zł w 2025 roku, na podstawie 28 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 8,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 2 931 zł.
Mediana ceny sprzedaży
127 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 931 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
28
2025
Ceny w ciągu roku
-8,9%
mediana
Od 2021 roku
+82,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+15,9%
Korsze: 110 000 zł
Wobec mediany krajowej
-71,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Korsz obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 127 500 zł, czyli 2 931 zł/m², w obserwowanym przedziale od 37 400 zł do 252 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 200 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,7% transakcji zawarto między 75 000 zł a 150 000 zł, a 10% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 39 do 52 m², a 10,9% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Korsze: 110 000 zł) o 15,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 71,7% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 80 000 zł (2 333 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Korsz rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
107 500 zł |
-15,7% |
2 503 zł/m² |
| 2025 |
28 |
127 500 zł |
-8,9% |
2 931 zł/m² |
| 2024 |
26 |
140 000 zł |
+28,4% |
3 113 zł/m² |
| 2023 |
18 |
109 000 zł |
+19,4% |
2 784 zł/m² |
| 2022 |
23 |
91 267 zł |
+30,4% |
2 121 zł/m² |
| 2021 |
13 |
70 000 zł |
— |
1 495 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Korsze: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
28 |
| Mediana ceny |
127 500 zł |
| Cena za m² |
2 931 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,1 m² |
| Typowy przedział |
37 400 – 252 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Korsz
Rozkład obliczony na podstawie 110 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
9,1% |
| 40 000 – 75 000 zł |
18,2% |
| 75 000 – 150 000 zł |
42,7% |
| 150 000 – 200 000 zł |
20% |
| Powyżej 200 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Korsz
Rozkład ceny za m² na podstawie 110 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 000 zł/m² |
9,1% |
| 1 000 – 1 600 zł/m² |
19,1% |
| 1 600 – 3 200 zł/m² |
43,6% |
| 3 200 – 3 900 zł/m² |
19,1% |
| Powyżej 3 900 zł/m² |
9,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Korsz
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,1% |
| 32 – 39 m² |
19,1% |
| 39 – 52 m² |
42,7% |
| 52 – 65 m² |
18,2% |
| Powyżej 65 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Korsze: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,8% |
80 000 zł |
2 883 zł/m² |
| 2 izby |
11,9% |
70 000 zł |
1 902 zł/m² |
| 3 izby |
54,1% |
100 000 zł |
2 462 zł/m² |
| 4 izby |
25,7% |
155 400 zł |
2 631 zł/m² |
| 5 izb |
4,6% |
220 000 zł |
3 117 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
95 000 zł |
1 918 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Korsz
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 2 |
56 |
100 000 zł |
41 zł/m² |
| 3 |
43 |
124 000 zł |
— |
| 1 |
16 |
58 500 zł |
— |
Ceny działek na terenie Korsz: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
7 |
41 zł/m² |
69 000 zł |
1 269 m² |
| Wszystkie działki |
9 |
41 zł/m² |
69 000 zł |
1 457 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Korsz
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
51 |
32 |
0 |
9 |
10 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
3 |
0 |
0 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
212 |
126 |
0 |
45 |
41 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 127 500 zł (2 931 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (54,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Korsz — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Korsz?
Na zakup nieruchomości na terenie Korsz trzeba przeznaczyć średnio 465 667 zł, czyli około 3 030 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 254 nieruchomości: 2 domy i 1 mieszkanie oraz 251 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 199 000 zł i sięgają 599 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 154 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 200 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Korsz?
Wynosi ona około 3 030 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 262 zł/m², a dla domów spada do 2 995 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Korsz?
Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.