Kup nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Ryn: 43 nieruchomości w cenach od 190 000 zł do 2 250 000 zł, przy średniej cenie 751 670 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ryn według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Ryn obejmują 5 sprzedaży mieszkań w 2024 roku, przy medianie ceny 138 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 1 891 zł. To o 66,7% mniej niż mediana krajowa (415 000 zł).
Mediana ceny sprzedaży
138 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
1 891 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
5
2024
Wobec mediany gminy
+1,1%
Ryn: 136 500 zł
Wobec mediany krajowej
-66,7%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Ryn obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 138 000 zł, czyli 1 891 zł/m², w obserwowanym przedziale od 104 060 zł do 211 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 25 000 zł do 160 000 zł (około 67% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 54,5 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Ryn: 136 500 zł) o 1,1%, a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 66,7% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ryn rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
145 000 zł |
— |
2 661 zł/m² |
| 2024 |
5 |
138 000 zł |
+97,1% |
1 891 zł/m² |
| 2023 |
3 |
70 000 zł |
-56,8% |
2 692 zł/m² |
| 2022 |
1 |
162 000 zł |
+131,4% |
3 127 zł/m² |
| 2021 |
2 |
70 000 zł |
— |
1 806 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ryn (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
138 000 zł |
| Cena za m² |
1 891 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,5 m² |
| Typowy przedział |
104 060 – 211 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ryn
Rozkład obliczony na podstawie 12 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 25 000 zł |
16,7% |
| 25 000 – 100 000 zł |
8,3% |
| 100 000 – 140 000 zł |
41,7% |
| 140 000 – 160 000 zł |
16,7% |
| Powyżej 160 000 zł |
16,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Ryn
Rozkład ceny za m² na podstawie 12 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
16,7% |
| 1 300 – 1 800 zł/m² |
8,3% |
| 1 800 – 2 700 zł/m² |
50% |
| 2 700 – 3 100 zł/m² |
8,3% |
| Powyżej 3 100 zł/m² |
16,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ryn
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
16,7% |
| 28 – 43 m² |
16,7% |
| 43 – 54 m² |
25% |
| 54 – 80 m² |
25% |
| Powyżej 80 m² |
16,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ryn (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
25% |
70 000 zł |
2 043 zł/m² |
| 3 izby |
41,7% |
120 000 zł |
1 991 zł/m² |
| 4 izby |
33,3% |
160 500 zł |
2 733 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Ryn
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rybical |
136 |
— |
50 zł/m² |
| Prażmowo |
44 |
— |
34 zł/m² |
| Szymonka |
40 |
— |
29 zł/m² |
| Sterławki Wielkie |
39 |
— |
13 zł/m² |
| Ławki |
34 |
110 000 zł |
15 zł/m² |
| Kronowo |
30 |
— |
17 zł/m² |
| Orło |
21 |
— |
8,8 zł/m² |
| Wejdyki |
19 |
— |
31 zł/m² |
| Skop |
13 |
148 500 zł |
15 zł/m² |
| Rudówka |
11 |
— |
7,2 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Ryn: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
286 |
32 zł/m² |
135 360 zł |
4 786 m² |
| Grunty rolne |
103 |
32 zł/m² |
128 000 zł |
3 084 m² |
| Wszystkie działki |
393 |
32 zł/m² |
135 000 zł |
4 783 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ryn
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
74 |
1 |
0 |
68 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
52 |
1 |
0 |
40 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
645 |
16 |
0 |
551 |
78 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla obszaru wiejskiego gminy Ryn średnia bez wartości skrajnych wynosi 139 100 zł, przy medianie 138 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 1 891 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ryn w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Ryn?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ryn kosztują średnio około 751 670 zł, czyli około 3 125 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Ryn?
W tej chwili do wyboru są 43 nieruchomości: 33 domy i 10 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 190 000 zł do 2 250 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 241 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 301 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 40 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Ryn:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 22 m² | 190 000 zł |
| 3 pokoje | 70 m² | 631 890 zł |
| 4 pokoje | 213 m² | 863 429 zł |
| 5 pokoi | 704 m² | 1 090 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 3 125 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 832 zł/m², a dla domów spada do 3 015 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Ryn?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.