Mamy 45 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Pisz, w cenach od 115 650 zł do 5 990 000 zł, przy średniej cenie 1 384 259 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pisz według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Pisz obejmują 8 sprzedaży mieszkań w 2023 roku, przy medianie ceny 140 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 2 561 zł. To o 63,1% mniej niż mediana krajowa (379 000 zł).
Mediana ceny sprzedaży
140 000 zł
2023
Mediana ceny za m²
2 561 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
8
2023
Ceny w ciągu roku
-9,7%
mediana
Od 2011 roku
+233,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-51,5%
Pisz: 288 500 zł
Wobec mediany krajowej
-63,1%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Pisz obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 140 000 zł, czyli 2 561 zł/m², w obserwowanym przedziale od 107 000 zł do 202 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 34 000 zł do 200 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,7% transakcji zawarto między 60 000 zł a 120 000 zł, a 11,1% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,4% sprzedanych lokali ma od 44 do 60 m², a 10,2% przekracza 78 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 51,5% niższa od mediany gminy (Pisz: 288 500 zł), a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 63,1% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 200 000 zł (3 498 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pisz rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
205 000 zł |
+2,5% |
3 153 zł/m² |
| 2025 |
4 |
200 000 zł |
-6,2% |
4 079 zł/m² |
| 2024 |
4 |
213 250 zł |
+52,3% |
3 247 zł/m² |
| 2023 |
8 |
140 000 zł |
-9,7% |
2 561 zł/m² |
| 2022 |
6 |
155 000 zł |
+55% |
3 261 zł/m² |
| 2021 |
9 |
100 000 zł |
+104,1% |
1 587 zł/m² |
| 2020 |
6 |
49 000 zł |
-16,9% |
1 392 zł/m² |
| 2019 |
13 |
59 000 zł |
-35,8% |
1 084 zł/m² |
| 2018 |
12 |
91 875 zł |
+8,1% |
1 619 zł/m² |
| 2017 |
11 |
85 000 zł |
+30,8% |
1 905 zł/m² |
| 2016 |
10 |
65 000 zł |
-41,2% |
1 453 zł/m² |
| 2015 |
4 |
110 500 zł |
+52,4% |
1 827 zł/m² |
| 2014 |
4 |
72 500 zł |
-4,6% |
1 111 zł/m² |
| 2013 |
5 |
76 000 zł |
+16,9% |
1 406 zł/m² |
| 2012 |
2 |
65 000 zł |
+54,8% |
1 591 zł/m² |
| 2011 |
5 |
42 000 zł |
-61,8% |
1 327 zł/m² |
| 2010 |
3 |
110 000 zł |
— |
1 410 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pisz (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
140 000 zł |
| Cena za m² |
2 561 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,9 m² |
| Typowy przedział |
107 000 – 202 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pisz
Rozkład obliczony na podstawie 108 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 000 zł |
10,2% |
| 34 000 – 60 000 zł |
17,6% |
| 60 000 – 120 000 zł |
41,7% |
| 120 000 – 200 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 200 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Pisz
Rozkład ceny za m² na podstawie 108 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 660 zł/m² |
10,2% |
| 660 – 1 200 zł/m² |
17,6% |
| 1 200 – 2 200 zł/m² |
42,6% |
| 2 200 – 3 600 zł/m² |
19,4% |
| Powyżej 3 600 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pisz
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
11,1% |
| 33 – 44 m² |
13,9% |
| 44 – 60 m² |
45,4% |
| 60 – 78 m² |
19,4% |
| Powyżej 78 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pisz (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
19,8% |
52 000 zł |
1 549 zł/m² |
| 3 izby |
57,5% |
86 600 zł |
1 989 zł/m² |
| 4 izby |
14,2% |
110 000 zł |
1 833 zł/m² |
| 5 izb |
7,5% |
115 900 zł |
1 738 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
120 000 zł |
784 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Pisz
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Łupki |
413 |
— |
37 zł/m² |
| Pilchy |
380 |
— |
40 zł/m² |
| Szczechy Małe |
292 |
— |
45 zł/m² |
| Zdory |
264 |
— |
30 zł/m² |
| Kwik |
184 |
— |
24 zł/m² |
| Karwik |
159 |
— |
40 zł/m² |
| Babrosty |
133 |
— |
30 zł/m² |
| Szczechy Wielkie |
124 |
60 000 zł |
13 zł/m² |
| Maldanin |
115 |
— |
12 zł/m² |
| Rostki |
107 |
— |
19 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Pisz: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
888 |
31 zł/m² |
67 750 zł |
1 998 m² |
| Grunty rolne |
1 907 |
23 zł/m² |
60 000 zł |
2 536 m² |
| Grunty leśne |
34 |
18 zł/m² |
39 000 zł |
3 311 m² |
| Wszystkie działki |
2 935 |
26 zł/m² |
60 000 zł |
2 275 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pisz
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
281 |
4 |
0 |
240 |
37 |
| 2026 (do 17.08) |
162 |
6 |
0 |
132 |
24 |
| Razem 2010–2026 |
4 190 |
132 |
0 |
3 567 |
491 |
W porównaniu z medianą gminy (Pisz: 288 500 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Pisz są o 51,5% niższe. Mediana krajowa wynosi 379 000 zł, różnica to -63,1%. Od 2011 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +233,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pisz w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pisz?
Licz się ze średnią kwotą 1 384 259 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pisz, czyli około 7 883 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Pisz?
W tej chwili do wyboru są 45 nieruchomości: 36 domów i 9 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 115 650 zł i sięgają 5 990 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pisz?
Zazwyczaj oferują około 176 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 202 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Pisz:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 78 m² | 585 857 zł |
| 3 pokoje | 89 m² | 1 069 600 zł |
| 4 pokoje | 135 m² | 949 583 zł |
| 5 pokoi | 192 m² | 1 935 961 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Pisz?
Wynosi ona około 7 883 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 931 zł/m², a dla domów rośnie do 8 143 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Pisz?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 8-pokojowy dom.