Domy i mieszkania na sprzedaż Winiary

Porównaj 46 nieruchomości na sprzedaż na terenie Winiar — średnia cena to 1 014 154 zł, a ceny sięgają od 369 000 zł do 4 099 000 zł.

Średnia cena 1 014 154 zł cena sprzedaży
Przedział cen 369 000–4 099 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 87 m² na nieruchomość
Cena za m² 11 669 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

46 łącznie
91% mieszkania
  • Mieszkania 91,3%
    42 nieruchomości
  • Domy 8,7%
    4 nieruchomości

Ile pokoi

46 łącznie
39% 2 pokoje
  • 1 pokój 8,7%
    4 nieruchomości
  • 2 pokoje 39,1%
    18 nieruchomości
  • 3 pokoje 34,8%
    16 nieruchomości
  • 4 pokoje 6,5%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 10,9%
    5 nieruchomości

Przedziały cenowe

46 łącznie
  • 365 000–555 000 zł 21,7%
    10 nieruchomości
  • 565 000–630 000 zł 19,6%
    9 nieruchomości
  • 630 000–725 000 zł 19,6%
    9 nieruchomości
  • 740 000–985 000 zł 19,6%
    9 nieruchomości
  • 1 290 000–4 100 000 zł 19,6%
    9 nieruchomości

Przedziały powierzchni

46 łącznie
  • 20–50 m² 23,9%
    11 nieruchomości
  • 50–60 m² 23,9%
    11 nieruchomości
  • 60–70 m² 30,4%
    14 nieruchomości
  • 70–80 m² 2,2%
    1 nieruchomość
  • 110–450 m² 19,6%
    9 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 64 m² 332 m²
Cena za metr kwadratowy 11 547 zł/m² 11 914 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Winiar to 46 nieruchomości: 42 mieszkania i 4 domy. Mieszkania stanowią 91% oferty. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 64 m² (11 547 zł/m²), a domy około 332 m² (11 914 zł/m²).

Mieszkania 2-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 4-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla Winiar obejmują 74 sprzedaże mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 466 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 10 839 zł. To o 3,6% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 466 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 10 839 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 74 2025
Ceny w ciągu roku +6,2% mediana
Od 2010 roku +85,3% mediana
Wobec mediany gminy -12% Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej +3,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Winiar obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 466 000 zł, czyli 10 839 zł/m², w obserwowanym przedziale od 259 500 zł do 850 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 190 000 zł do 540 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43% transakcji zawarto między 250 000 zł a 400 000 zł, a 9,6% przekroczyło 540 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42% sprzedanych lokali ma od 38 do 54 m², a 9,5% przekracza 70 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12% niższa od mediany gminy (Poznań: 529 614 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 3,6%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 36 sprzedaży mieszkań, z medianą 435 000 zł i 10 554 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 455 000 zł (10 705 zł/m²) przy 68 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Winiar rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 36 435 000 zł -6,7% 10 554 zł/m²
2025 74 466 000 zł +6,2% 10 839 zł/m²
2024 87 439 000 zł +10% 9 980 zł/m²
2023 88 399 000 zł +9,6% 8 788 zł/m²
2022 154 364 000 zł +4,1% 8 412 zł/m²
2021 214 349 500 zł +4,3% 8 052 zł/m²
2020 101 335 000 zł +6,7% 7 487 zł/m²
2019 85 314 000 zł +10% 6 866 zł/m²
2018 151 285 413 zł +14,2% 6 562 zł/m²
2017 77 250 000 zł +0% 5 400 zł/m²
2016 79 250 000 zł +6,8% 5 147 zł/m²
2015 72 234 000 zł -0,4% 5 105 zł/m²
2014 88 234 893 zł -2,1% 5 228 zł/m²
2013 85 240 000 zł -2% 5 094 zł/m²
2012 61 245 000 zł +1,1% 4 821 zł/m²
2011 53 242 412 zł -3,6% 5 274 zł/m²
2010 72 251 500 zł — 5 619 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Winiary: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 74
Mediana ceny 466 000 zł
Cena za m² 10 839 zł/m²
Mediana powierzchni 43,5 m²
Typowy przedział 259 500 –
850 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Winiar

Rozkład obliczony na podstawie 1 577 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 190 000 zł 9,6%
190 000 – 250 000 zł 19,3%
250 000 – 400 000 zł 43%
400 000 – 540 000 zł 18,4%
Powyżej 540 000 zł 9,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Winiar

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 577 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 600 zł/m² 9,4%
4 600 – 5 500 zł/m² 18,7%
5 500 – 8 300 zł/m² 43,4%
8 300 – 10 000 zł/m² 17%
Powyżej 10 000 zł/m² 11,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Winiar

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 30 m² 11,4%
30 – 38 m² 19,3%
38 – 54 m² 42%
54 – 70 m² 17,9%
Powyżej 70 m² 9,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Winiary: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 8,6% 240 975 zł 8 008 zł/m²
2 izby 24,6% 290 000 zł 7 780 zł/m²
3 izby 41,4% 323 500 zł 7 144 zł/m²
4 izby 22,2% 360 000 zł 6 562 zł/m²
5 izb 3,2% 475 000 zł 6 310 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Winiar

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Winiary 92 — 992 zł/m²
Golęcin 72 — 955 zł/m²

Ceny działek na terenie Winiar: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 7 1 329 zł/m² 990 000 zł 745 m²
Wszystkie działki 59 955 zł/m² 799 500 zł 745 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Winiar

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 123 99 0 0 24
2026 (do 17.08) 50 42 0 2 6
Razem 2010–2026 2 562 1 970 0 90 502

Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Winiar: 43,5 m², 3 izby, za 466 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Winiar?

Nieruchomości na terenie Winiar kosztują średnio około 1 014 154 zł, czyli około 11 669 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 46 nieruchomości: 42 mieszkania i 4 domy.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Winiar?

Znajdziesz tu oferty od 369 000 zł do 4 099 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Winiar?

Średnio mają około 87 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 332 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Winiar:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje49 m²606 851 zł
3 pokoje61 m²726 055 zł
5 pokoi172 m²2 478 780 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Winiar?

Średnio wychodzi około 11 669 zł/m². Dla mieszkań spada do 11 547 zł/m², a dla domów rośnie do 11 914 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Winiar?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.