Odkryj 754 nieruchomości na sprzedaż na terenie Jeżyc. Ceny wahają się od 185 000 zł do 8 900 000 zł, a średnia cena to 806 360 zł.
Mediana ceny sprzedaży
657 197 zł
2025
Mediana ceny za m²
13 989 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
906
2025
Ceny w ciągu roku
+17,5%
mediana
Od 2010 roku
+152,8%
mediana
Wobec mediany gminy
+24,1%
Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej
+46%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Jeżyc obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 657 197 zł, czyli 13 989 zł/m², w obserwowanym przedziale od 345 000 zł do 1 292 890 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 750 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 300 000 zł a 550 000 zł, a 9,8% przekroczyło 750 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 40 do 62 m², a 10% przekracza 79 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Poznań: 529 614 zł) o 24,1%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 46%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 472 sprzedaże mieszkań, z medianą 646 674 zł i 12 632 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 643 382 zł (12 950 zł/m²) przy 851 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Jeżyc rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
472 |
646 674 zł |
-1,6% |
12 632 zł/m² |
| 2025 |
906 |
657 197 zł |
+17,5% |
13 989 zł/m² |
| 2024 |
1 220 |
559 146 zł |
+19% |
11 596 zł/m² |
| 2023 |
542 |
470 000 zł |
+7% |
10 416 zł/m² |
| 2022 |
1 157 |
439 366 zł |
+13% |
8 860 zł/m² |
| 2021 |
602 |
388 669 zł |
+9,5% |
8 354 zł/m² |
| 2020 |
382 |
355 000 zł |
+11,6% |
7 768 zł/m² |
| 2019 |
303 |
318 000 zł |
+1,2% |
6 290 zł/m² |
| 2018 |
365 |
314 184 zł |
+10,2% |
6 724 zł/m² |
| 2017 |
594 |
285 000 zł |
+13,8% |
6 274 zł/m² |
| 2016 |
380 |
250 434 zł |
+0,2% |
5 877 zł/m² |
| 2015 |
240 |
250 000 zł |
+5,5% |
4 969 zł/m² |
| 2014 |
275 |
237 000 zł |
-4% |
4 971 zł/m² |
| 2013 |
297 |
247 000 zł |
-5% |
4 983 zł/m² |
| 2012 |
301 |
260 000 zł |
-10% |
5 361 zł/m² |
| 2011 |
210 |
288 977 zł |
+11,1% |
5 598 zł/m² |
| 2010 |
174 |
260 000 zł |
— |
5 162 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jeżyce: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
906 |
| Mediana ceny |
657 197 zł |
| Cena za m² |
13 989 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,6 m² |
| Typowy przedział |
345 000 – 1 292 890 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Jeżyc
Rozkład obliczony na podstawie 8 420 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
9,1% |
| 200 000 – 300 000 zł |
18,9% |
| 300 000 – 550 000 zł |
44,1% |
| 550 000 – 750 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 750 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Jeżyc
Rozkład ceny za m² na podstawie 8 412 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 500 zł/m² |
9,7% |
| 4 500 – 6 300 zł/m² |
18,8% |
| 6 300 – 11 000 zł/m² |
45,5% |
| 11 000 – 14 000 zł/m² |
16,1% |
| Powyżej 14 000 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Jeżyc
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,3% |
| 31 – 40 m² |
17,8% |
| 40 – 62 m² |
44,5% |
| 62 – 79 m² |
17,4% |
| Powyżej 79 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jeżyce: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
15,4% |
312 428 zł |
10 089 zł/m² |
| 2 izby |
36,3% |
364 000 zł |
9 263 zł/m² |
| 3 izby |
30,4% |
442 163 zł |
8 549 zł/m² |
| 4 izby |
13,6% |
570 000 zł |
8 219 zł/m² |
| 5 izb |
3,3% |
520 000 zł |
6 595 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1% |
590 000 zł |
5 396 zł/m² |
Ceny działek na terenie Jeżyc: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
3 178 zł/m² |
6 765 000 zł |
1 523 m² |
| Wszystkie działki |
48 |
1 254 zł/m² |
427 750 zł |
542 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Jeżyc
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 061 |
952 |
0 |
4 |
105 |
| 2026 (do 17.08) |
531 |
484 |
0 |
2 |
45 |
| Razem 2010–2026 |
12 368 |
9 902 |
0 |
76 |
2 390 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Jeżyc średnia bez wartości skrajnych wynosi 686 313 zł, przy medianie 657 197 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 13 989 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Jeżyc: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Jeżyc?
Licz się ze średnią kwotą 806 360 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Jeżyc, czyli około 13 047 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Jeżyc?
W tej chwili do wyboru są 754 nieruchomości: 688 mieszkań i 4 domy oraz 62 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Jeżyc?
Znajdziesz tu oferty od 185 000 zł do 8 900 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 62 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 336 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Jeżyc:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 40 m² | 580 555 zł |
| 2 pokoje | 46 m² | 651 716 zł |
| 3 pokoje | 68 m² | 810 689 zł |
| 4 pokoje | 89 m² | 1 086 477 zł |
| 5 pokoi | 109 m² | 1 311 345 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 13 047 zł/m². Dla mieszkań spada do 12 818 zł/m², a dla domów rośnie do 20 119 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Jeżyc?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.