Domy i mieszkania na sprzedaż Grunwald Północ

Zobacz 30 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Grunwald Północ: ceny od 350 000 zł do 2 390 000 zł, średnio 661 407 zł.

Średnia cena 661 407 zł cena sprzedaży
Przedział cen 350 000–2 390 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 69 m² na nieruchomość
Cena za m² 9 567 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

30 łącznie
93% mieszkania
  • Mieszkania 93,3%
    28 nieruchomości
  • Domy 6,7%
    2 nieruchomości

Ile pokoi

30 łącznie
47% 3 pokoje
  • 1 pokój 13,3%
    4 nieruchomości
  • 2 pokoje 33,3%
    10 nieruchomości
  • 3 pokoje 46,7%
    14 nieruchomości
  • 5+ pokoi 6,7%
    2 nieruchomości

Przedziały cenowe

30 łącznie
  • 350 000–430 000 zł 20,0%
    6 nieruchomości
  • 435 000–485 000 zł 20,0%
    6 nieruchomości
  • 495 000–550 000 zł 26,7%
    8 nieruchomości
  • 555 000–625 000 zł 13,3%
    4 nieruchomości
  • 630 000–2 395 000 zł 20,0%
    6 nieruchomości

Przedziały powierzchni

30 łącznie
  • 20–40 m² 26,7%
    8 nieruchomości
  • 40–50 m² 43,3%
    13 nieruchomości
  • 50–60 m² 16,7%
    5 nieruchomości
  • 70–390 m² 13,3%
    4 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 47 m² 386 m²
Cena za metr kwadratowy 11 569 zł/m² 6 192 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na osiedlu Grunwald Północ sięga 30 nieruchomości, w podziale na 28 mieszkań i 2 domy; mieszkania dominują z udziałem 93%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 47 m² i 11 569 zł/m², a domy wokół 386 m² i 6 192 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 2- i 1-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla osiedla Grunwald Północ obejmują 92 sprzedaże mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 397 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 9 906 zł. To o 11,8% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 397 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 9 906 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 92 2025
Ceny w ciągu roku -0,3% mediana
Od 2010 roku +108,9% mediana
Wobec mediany gminy -25% Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej -11,8% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Grunwald Północ obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 397 000 zł, czyli 9 906 zł/m², w obserwowanym przedziale od 299 328 zł do 517 050 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 400 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43% transakcji zawarto między 200 000 zł a 310 000 zł, a 10,3% przekroczyło 400 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,3% sprzedanych lokali ma od 37 do 45 m², a 10,2% przekracza 50 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 25% niższa od mediany gminy (Poznań: 529 614 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 11,8% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 47 sprzedaży mieszkań, z medianą 415 000 zł i 10 963 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 410 000 zł (10 506 zł/m²) przy 96 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Grunwald Północ rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 47 415 000 zł +4,5% 10 963 zł/m²
2025 92 397 000 zł -0,3% 9 906 zł/m²
2024 73 398 000 zł +20,6% 10 542 zł/m²
2023 84 330 000 zł +5,9% 8 969 zł/m²
2022 60 311 500 zł +11,2% 8 140 zł/m²
2021 109 280 000 zł +6,4% 7 593 zł/m²
2020 70 263 150 zł +1,2% 6 961 zł/m²
2019 91 260 000 zł +8,3% 6 720 zł/m²
2018 87 240 000 zł +18,5% 5 962 zł/m²
2017 90 202 500 zł +4,9% 5 279 zł/m²
2016 89 193 000 zł +1% 5 093 zł/m²
2015 85 191 000 zł -4,5% 4 983 zł/m²
2014 70 200 000 zł +14,9% 4 934 zł/m²
2013 60 174 000 zł -8,4% 4 637 zł/m²
2012 71 190 000 zł +0% 4 852 zł/m²
2011 65 190 000 zł +0% 4 946 zł/m²
2010 65 190 000 zł — 5 242 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Grunwald Północ: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 92
Mediana ceny 397 000 zł
Cena za m² 9 906 zł/m²
Mediana powierzchni 37,5 m²
Typowy przedział 299 328 –
517 050 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Grunwald Północ

Rozkład obliczony na podstawie 1 308 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 160 000 zł 10,3%
160 000 – 200 000 zł 18%
200 000 – 310 000 zł 43%
310 000 – 400 000 zł 18,3%
Powyżej 400 000 zł 10,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Grunwald Północ

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 308 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 500 zł/m² 11%
4 500 – 5 200 zł/m² 17,6%
5 200 – 8 000 zł/m² 43,6%
8 000 – 10 000 zł/m² 16,4%
Powyżej 10 000 zł/m² 11,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Grunwald Północ

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 26 m² 0,2%
26 – 37 m² 27,6%
37 – 45 m² 46,3%
45 – 50 m² 15,7%
Powyżej 50 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Grunwald Północ: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,1% 153 000 zł 6 194 zł/m²
2 izby 21,7% 195 500 zł 7 482 zł/m²
3 izby 49,3% 230 000 zł 6 727 zł/m²
4 izby 25,9% 280 000 zł 6 355 zł/m²
5 izb 3% 329 000 zł 6 166 zł/m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Grunwald Północ

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 102 102 0 0 0
2026 (do 17.08) 53 49 0 0 4
Razem 2010–2026 1 780 1 716 0 3 61

Trajektorię cen osiedla Grunwald Północ widać w dłuższej perspektywie: 190 000 zł mediany w 2010 roku, 397 000 zł w 2025 roku, czyli +108,9%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 26% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Grunwald Północ?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Grunwald Północ trzeba przeznaczyć średnio 661 407 zł, czyli około 9 567 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 30 nieruchomości: 28 mieszkań i 2 domy.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 350 000 zł i sięgają 2 390 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Grunwald Północ?

Zazwyczaj oferują około 69 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 386 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Grunwald Północ:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój29 m²400 000 zł
2 pokoje48 m²563 221 zł
3 pokoje51 m²559 286 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Grunwald Północ?

Średnia cena to 9 567 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 569 zł/m², a dla domów spada do 6 192 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Grunwald Północ?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.