Porównaj 2 491 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Hetmańskie HCP — średnia cena to 566 450 zł, a ceny sięgają od 552 900 zł do 580 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Hetmańskie HCP według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości osiedla Hetmańskie HCP zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 424 500 zł (średnia bez wartości skrajnych: 436 429 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 14,3% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
424 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 649 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
-3,1%
mediana
Od 2010 roku
+94,7%
mediana
Wobec mediany gminy
-19,8%
Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej
-5,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Hetmańskie HCP obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 424 500 zł, czyli 9 649 zł/m², w obserwowanym przedziale od 224 500 zł do 550 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 410 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 220 000 zł a 320 000 zł, a 11% przekroczyło 410 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 37,5 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 19,8% niższa od mediany gminy (Poznań: 529 614 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 5,7% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 385 000 zł (9 649 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Hetmańskie HCP rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
8 |
424 500 zł |
-3,1% |
9 649 zł/m² |
| 2024 |
7 |
438 000 zł |
+17,6% |
9 600 zł/m² |
| 2023 |
8 |
372 500 zł |
+3,5% |
8 667 zł/m² |
| 2022 |
6 |
360 000 zł |
+20,8% |
8 533 zł/m² |
| 2021 |
14 |
298 000 zł |
+12,9% |
7 051 zł/m² |
| 2020 |
5 |
264 000 zł |
+0,6% |
7 040 zł/m² |
| 2019 |
8 |
262 500 zł |
+44,2% |
6 119 zł/m² |
| 2018 |
4 |
182 000 zł |
-19,1% |
4 144 zł/m² |
| 2017 |
7 |
225 000 zł |
+7,9% |
5 326 zł/m² |
| 2016 |
6 |
208 500 zł |
+34,4% |
5 362 zł/m² |
| 2015 |
4 |
155 100 zł |
-21,1% |
4 246 zł/m² |
| 2014 |
6 |
196 500 zł |
-7,7% |
4 387 zł/m² |
| 2013 |
5 |
213 000 zł |
-3,4% |
5 626 zł/m² |
| 2012 |
4 |
220 500 zł |
-11,8% |
4 285 zł/m² |
| 2011 |
10 |
250 000 zł |
+14,7% |
4 622 zł/m² |
| 2010 |
7 |
218 000 zł |
— |
4 862 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Hetmańskie HCP: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
424 500 zł |
| Cena za m² |
9 649 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
37,5 m² |
| Typowy przedział |
224 500 – 550 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Hetmańskie HCP
Rozkład obliczony na podstawie 109 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 170 000 zł |
9,2% |
| 170 000 – 220 000 zł |
19,3% |
| 220 000 – 320 000 zł |
43,1% |
| 320 000 – 410 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 410 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Hetmańskie HCP
Rozkład ceny za m² na podstawie 109 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 200 zł/m² |
9,2% |
| 4 200 – 4 900 zł/m² |
20,2% |
| 4 900 – 7 700 zł/m² |
42,2% |
| 7 700 – 9 600 zł/m² |
16,5% |
| Powyżej 9 600 zł/m² |
11,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Hetmańskie HCP: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
16,5% |
255 000 zł |
5 729 zł/m² |
| 3 izby |
59,6% |
250 000 zł |
6 813 zł/m² |
| 4 izby |
23,9% |
290 000 zł |
6 283 zł/m² |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Hetmańskie HCP: 37,5 m², 3 izby, za 424 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Hetmańskie HCP — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Hetmańskie HCP?
Nieruchomości na osiedlu Hetmańskie HCP kosztują średnio około 566 450 zł, czyli około 9 766 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 2 491 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Hetmańskie HCP?
Oferty zaczynają się od 552 900 zł i sięgają 580 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 58 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Hetmańskie HCP?
Średnia cena to 9 766 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Hetmańskie HCP?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie.