Zobacz 211 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Grunwald Południe: ceny od 50 100 zł do 5 590 000 zł, średnio 916 439 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Grunwald Południe według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Grunwald Południe sprzedawano w 2025 roku za medianę 512 699 zł. Typowa nieruchomość: 49,6 m², 3 izby. Ceny zyskały 11,5% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
512 699 zł
2025
Mediana ceny za m²
11 321 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
282
2025
Ceny w ciągu roku
+11,5%
mediana
Od 2010 roku
+103%
mediana
Wobec mediany gminy
-3,2%
Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej
+13,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Grunwald Południe obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 512 699 zł, czyli 11 321 zł/m², w obserwowanym przedziale od 327 100 zł do 885 224 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 560 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 250 000 zł a 410 000 zł, a 10,1% przekroczyło 560 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 42 do 55 m², a 9,9% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,2% niższa od mediany gminy (Poznań: 529 614 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 13,9%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 73 sprzedaże mieszkań, z medianą 520 000 zł i 10 406 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 522 500 zł (10 554 zł/m²) przy 148 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Grunwald Południe rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
73 |
520 000 zł |
+1,4% |
10 406 zł/m² |
| 2025 |
282 |
512 699 zł |
+11,5% |
11 321 zł/m² |
| 2024 |
145 |
460 000 zł |
+10% |
10 000 zł/m² |
| 2023 |
178 |
418 000 zł |
+14,5% |
8 801 zł/m² |
| 2022 |
135 |
365 000 zł |
-0,2% |
7 692 zł/m² |
| 2021 |
282 |
365 758 zł |
+8,9% |
7 686 zł/m² |
| 2020 |
192 |
336 000 zł |
+6,6% |
7 388 zł/m² |
| 2019 |
384 |
315 250 zł |
+20,1% |
6 578 zł/m² |
| 2018 |
150 |
262 500 zł |
+18% |
5 478 zł/m² |
| 2017 |
126 |
222 500 zł |
-6,7% |
5 355 zł/m² |
| 2016 |
175 |
238 500 zł |
-10,7% |
5 233 zł/m² |
| 2015 |
175 |
267 000 zł |
+20,8% |
5 361 zł/m² |
| 2014 |
146 |
221 000 zł |
+2,3% |
4 714 zł/m² |
| 2013 |
174 |
216 000 zł |
-18,1% |
5 138 zł/m² |
| 2012 |
148 |
263 641 zł |
+9,9% |
5 175 zł/m² |
| 2011 |
112 |
240 000 zł |
-5% |
4 897 zł/m² |
| 2010 |
96 |
252 500 zł |
— |
4 944 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Grunwald Południe: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
282 |
| Mediana ceny |
512 699 zł |
| Cena za m² |
11 321 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,6 m² |
| Typowy przedział |
327 100 – 885 224 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Grunwald Południe
Rozkład obliczony na podstawie 2 973 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
9,7% |
| 180 000 – 250 000 zł |
18,1% |
| 250 000 – 410 000 zł |
44% |
| 410 000 – 560 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 560 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Grunwald Południe
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 973 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 300 zł/m² |
10,3% |
| 4 300 – 5 300 zł/m² |
17,1% |
| 5 300 – 8 000 zł/m² |
44,3% |
| 8 000 – 11 000 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Grunwald Południe
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,1% |
| 31 – 42 m² |
17,8% |
| 42 – 55 m² |
43,5% |
| 55 – 68 m² |
18,8% |
| Powyżej 68 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Grunwald Południe: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,3% |
173 000 zł |
6 491 zł/m² |
| 2 izby |
25,7% |
299 125 zł |
7 959 zł/m² |
| 3 izby |
42,3% |
310 920 zł |
7 008 zł/m² |
| 4 izby |
18,9% |
369 218 zł |
6 443 zł/m² |
| 5 izb |
6,2% |
380 000 zł |
5 644 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
652 500 zł |
5 641 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Grunwald Południe
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Łazarz |
161 |
— |
792 zł/m² |
| Górczyn |
69 |
— |
467 zł/m² |
| Junikowo |
37 |
— |
533 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Grunwald Południe: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
8 |
490 zł/m² |
380 000 zł |
428 m² |
| Wszystkie działki |
34 |
637 zł/m² |
397 500 zł |
510 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Grunwald Południe
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
337 |
310 |
0 |
4 |
23 |
| 2026 (do 17.08) |
99 |
84 |
0 |
3 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
4 135 |
3 523 |
0 |
72 |
540 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Grunwald Południe: 49,6 m², 3 izby, za 512 699 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Grunwald Południe: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Grunwald Południe?
Nieruchomości na osiedlu Grunwald Południe kosztują średnio około 916 439 zł, czyli około 11 592 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Grunwald Południe?
W tej chwili do wyboru są 211 nieruchomości: 109 mieszkań i 12 domów oraz 90 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 50 100 zł do 5 590 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Grunwald Południe?
Średnia powierzchnia to około 79 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 273 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Grunwald Południe:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 389 888 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 526 605 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 765 262 zł |
| 4 pokoje | 81 m² | 1 028 168 zł |
| 5 pokoi | 173 m² | 2 254 451 zł |
| 6 pokoi | 247 m² | 3 347 500 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Grunwald Południe?
Wynosi ona około 11 592 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 925 zł/m², a dla domów spada do 10 952 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Grunwald Południe?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.