Odkryj 2 163 domy na sprzedaż na osiedlu Górczynek. Ceny wahają się od 700 000 zł do 2 500 000 zł, a średnia cena to 1 721 667 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Górczynek według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 13 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 932 000 zł rynek osiedla Górczynek najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 27,7%.
Mediana ceny sprzedaży
932 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 506 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
+25,9%
mediana
Od 2010 roku
+27,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+76%
Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej
+107,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Górczynek obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 932 000 zł, czyli 8 506 zł/m², w obserwowanym przedziale od 505 000 zł do 1 113 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 870 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 270 000 zł a 670 000 zł, a 10,4% przekroczyło 870 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 45 do 93 m², a 9,7% przekracza 120 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Poznań: 529 614 zł) o 76%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 107,1%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 945 000 zł (8 456 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Górczynek rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
500 000 zł |
-46,4% |
5 152 zł/m² |
| 2025 |
13 |
932 000 zł |
+25,9% |
8 506 zł/m² |
| 2024 |
7 |
740 000 zł |
+0,5% |
7 708 zł/m² |
| 2023 |
25 |
736 083 zł |
+4,8% |
7 692 zł/m² |
| 2022 |
9 |
702 416 zł |
+80,3% |
7 631 zł/m² |
| 2021 |
4 |
389 500 zł |
+49,8% |
5 600 zł/m² |
| 2020 |
38 |
260 000 zł |
-19,6% |
6 274 zł/m² |
| 2019 |
2 |
323 500 zł |
+65,9% |
5 168 zł/m² |
| 2018 |
4 |
195 000 zł |
-37,2% |
4 355 zł/m² |
| 2017 |
30 |
310 326 zł |
+3,8% |
6 242 zł/m² |
| 2016 |
1 |
299 000 zł |
— |
3 447 zł/m² |
| 2014 |
3 |
295 000 zł |
— |
3 819 zł/m² |
| 2012 |
1 |
375 000 zł |
+25% |
2 503 zł/m² |
| 2011 |
1 |
300 000 zł |
-58,9% |
2 985 zł/m² |
| 2010 |
5 |
730 000 zł |
— |
5 576 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Górczynek: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
932 000 zł |
| Cena za m² |
8 506 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
114,5 m² |
| Typowy przedział |
505 000 – 1 113 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Górczynek
Rozkład obliczony na podstawie 144 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 220 000 zł |
11,1% |
| 220 000 – 270 000 zł |
16,7% |
| 270 000 – 670 000 zł |
44,4% |
| 670 000 – 870 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 870 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Górczynek
Rozkład ceny za m² na podstawie 144 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 000 zł/m² |
10,4% |
| 5 000 – 6 200 zł/m² |
20,8% |
| 6 200 – 7 400 zł/m² |
39,6% |
| 7 400 – 8 800 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 8 800 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Górczynek
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
11,8% |
| 35 – 45 m² |
17,4% |
| 45 – 93 m² |
44,4% |
| 93 – 120 m² |
16,7% |
| Powyżej 120 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Górczynek: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
36,1% |
237 118 zł |
7 087 zł/m² |
| 3 izby |
30,6% |
359 741 zł |
6 375 zł/m² |
| 4 izby |
13,9% |
833 321 zł |
7 333 zł/m² |
| 5 izb |
19,4% |
733 042 zł |
6 820 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Górczynek: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
6 |
405 zł/m² |
710 850 zł |
822 m² |
| Wszystkie działki |
37 |
409 zł/m² |
300 000 zł |
664 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Górczynek
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
39 |
15 |
0 |
4 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
7 |
1 |
0 |
2 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
421 |
149 |
0 |
59 |
213 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla osiedla Górczynek średnia bez wartości skrajnych wynosi 864 298 zł, przy medianie 932 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 8 506 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Górczynek
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Górczynek?
Nieruchomości na osiedlu Górczynek kosztują średnio około 1 721 667 zł, czyli około 6 426 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Górczynek?
Aktualna oferta to około 2 163 nieruchomości: 14 domów i 1 mieszkanie oraz 2 148 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Górczynek?
Ceny wahają się od około 700 000 zł do 2 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Górczynek?
Zazwyczaj oferują około 268 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 277 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 146 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Górczynek:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 204 m² | 2 008 000 zł |
| 6 pokoi | 243 m² | 1 719 400 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Górczynek?
Średnio wychodzi około 6 426 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 14 315 zł/m², a dla domów spada do 6 128 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Górczynek?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.