Zobacz 169 nieruchomości na sprzedaż na terenie Górczyna: ceny od 340 000 zł do 3 800 000 zł, średnio 789 601 zł.
Ceny nieruchomości Górczyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Górczyna? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 500 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 307 250 zł a 919 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
500 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 980 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
126
2025
Ceny w ciągu roku
+0,2%
mediana
Od 2010 roku
+121,9%
mediana
Wobec mediany gminy
-5,6%
Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej
+11,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Górczyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 500 000 zł, czyli 10 980 zł/m², w obserwowanym przedziale od 307 250 zł do 919 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 590 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,7% transakcji zawarto między 260 000 zł a 440 000 zł, a 9,9% przekroczyło 590 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 42 do 57 m², a 10% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 5,6% niższa od mediany gminy (Poznań: 529 614 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 11,1%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 43 sprzedaże mieszkań, z medianą 535 000 zł i 11 459 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 535 000 zł (11 459 zł/m²) przy 85 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Górczyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
43 |
535 000 zł |
+7% |
11 459 zł/m² |
| 2025 |
126 |
500 000 zł |
+0,2% |
10 980 zł/m² |
| 2024 |
267 |
499 000 zł |
+5,1% |
10 316 zł/m² |
| 2023 |
258 |
474 850 zł |
+10,7% |
9 700 zł/m² |
| 2022 |
316 |
428 972 zł |
+11,9% |
7 764 zł/m² |
| 2021 |
408 |
383 470 zł |
+18,6% |
7 561 zł/m² |
| 2020 |
368 |
323 310 zł |
+0,3% |
7 000 zł/m² |
| 2019 |
173 |
322 210 zł |
+19,4% |
6 674 zł/m² |
| 2018 |
164 |
269 938 zł |
-9,1% |
5 849 zł/m² |
| 2017 |
167 |
297 000 zł |
+11,4% |
5 714 zł/m² |
| 2016 |
150 |
266 500 zł |
+31,8% |
5 670 zł/m² |
| 2015 |
176 |
202 192 zł |
-16,6% |
5 127 zł/m² |
| 2014 |
68 |
242 500 zł |
+0% |
5 095 zł/m² |
| 2013 |
110 |
242 389 zł |
+4,8% |
5 180 zł/m² |
| 2012 |
160 |
231 339 zł |
-13,7% |
5 488 zł/m² |
| 2011 |
189 |
267 909 zł |
+18,9% |
5 747 zł/m² |
| 2010 |
76 |
225 289 zł |
— |
5 635 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Górczyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
126 |
| Mediana ceny |
500 000 zł |
| Cena za m² |
10 980 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,3 m² |
| Typowy przedział |
307 250 – 919 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Górczyna
Rozkład obliczony na podstawie 3 219 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
9,7% |
| 200 000 – 260 000 zł |
16,6% |
| 260 000 – 440 000 zł |
45,7% |
| 440 000 – 590 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 590 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Górczyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 219 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 900 zł/m² |
10,3% |
| 4 900 – 5 800 zł/m² |
18,3% |
| 5 800 – 8 200 zł/m² |
43,7% |
| 8 200 – 11 000 zł/m² |
20,3% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
7,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Górczyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10,1% |
| 35 – 42 m² |
17,8% |
| 42 – 57 m² |
43,2% |
| 57 – 73 m² |
18,8% |
| Powyżej 73 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Górczyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,1% |
223 475 zł |
7 026 zł/m² |
| 2 izby |
40,3% |
316 500 zł |
7 555 zł/m² |
| 3 izby |
36,1% |
390 922 zł |
7 259 zł/m² |
| 4 izby |
13,6% |
405 000 zł |
6 904 zł/m² |
| 5 izb |
2,8% |
427 500 zł |
5 894 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
465 000 zł |
5 241 zł/m² |
Ceny działek na terenie Górczyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
9 |
2 272 zł/m² |
1 845 000 zł |
811 m² |
| Wszystkie działki |
69 |
856 zł/m² |
610 000 zł |
811 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Górczyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
196 |
152 |
0 |
7 |
37 |
| 2026 (do 17.08) |
55 |
47 |
0 |
2 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
4 742 |
3 789 |
0 |
85 |
868 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Górczyna: 46,3 m², 3 izby, za 500 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Górczyna: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Górczyna?
Licz się ze średnią kwotą 789 601 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Górczyna, czyli około 10 387 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Górczyna?
W tej chwili do wyboru są 169 nieruchomości: 147 mieszkań i 22 domy.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Górczyna?
Ceny wahają się od około 340 000 zł do 3 800 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Górczyna?
Średnia powierzchnia to około 76 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 254 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Górczyna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 415 968 zł |
| 2 pokoje | 39 m² | 506 348 zł |
| 3 pokoje | 55 m² | 733 758 zł |
| 4 pokoje | 132 m² | 1 238 311 zł |
| 6 pokoi | 202 m² | 1 426 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 10 387 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 13 034 zł/m², a dla domów spada do 6 945 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Górczyna?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.