Domy i mieszkania na sprzedaż Zatorze

Mamy 3 047 domów na sprzedaż na osiedlu Zatorze, w cenach od 849 000 zł do 1 195 000 zł, przy średniej cenie 964 333 zł.

3044 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Zatorze

Średnia cena 964 333 zł cena sprzedaży
Przedział cen 849 000–1 195 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 152 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 344 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

3 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    3 nieruchomości

Ile pokoi

3 łącznie
67% 4 pokoje
  • 4 pokoje 66,7%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 33,3%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

3 łącznie
  • 845 000–850 000 zł 66,7%
    2 nieruchomości
  • 1 195 000–1 200 000 zł 33,3%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

3 łącznie
  • 120–130 m² 66,7%
    2 nieruchomości
  • 200–210 m² 33,3%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży osiedla Zatorze obejmuje 3 047 nieruchomości. Domy mają średnią powierzchnię 152 m² i cenę 6 344 zł/m².

Domy 4-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 6-pokojowe.

Rynek nieruchomości osiedla Zatorze zamknął 2020 rok medianą ceny sprzedaży 460 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 427 800 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo.

Mediana ceny sprzedaży 460 000 zł 2020
Mediana ceny za m² 6 085 zł/m² 2020
Zarejestrowane sprzedaże 5 2020
Wobec mediany gminy +35,3% Poznań: 340 000 zł
Wobec mediany krajowej +58,6% Polska: 290 000 zł

Statystyki dla osiedla Zatorze obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 460 000 zł, czyli 6 085 zł/m², w obserwowanym przedziale od 322 600 zł do 511 680 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 550 000 zł (około 75% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 77,3 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Poznań: 340 000 zł) o 35,3%, a medianę krajową (290 000 zł) przewyższa o 58,6%.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Zatorze rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2024 3 565 000 zł +21,5% 6 416 zł/m²
2023 3 465 000 zł — 7 068 zł/m²
2021 3 295 000 zł -35,9% 5 833 zł/m²
2020 5 460 000 zł +55,9% 6 085 zł/m²
2019 1 295 000 zł -42,2% 2 760 zł/m²
2018 3 510 000 zł +75,3% 4 080 zł/m²
2017 2 291 000 zł +45,5% 4 255 zł/m²
2016 1 200 000 zł -34,4% 2 175 zł/m²
2015 1 305 000 zł +74,3% 4 955 zł/m²
2014 1 175 000 zł -37,5% 4 997 zł/m²
2013 1 280 000 zł +72,8% 4 448 zł/m²
2012 3 162 000 zł — 4 249 zł/m²
2010 1 177 500 zł — 5 069 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Zatorze: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2020)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 460 000 zł
Cena za m² 6 085 zł/m²
Mediana powierzchni 77,3 m²
Typowy przedział 322 600 –
511 680 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zatorze

Rozkład obliczony na podstawie 28 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 180 000 zł 14,3%
180 000 – 280 000 zł 14,3%
280 000 – 470 000 zł 39,3%
470 000 – 550 000 zł 21,4%
Powyżej 550 000 zł 10,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Zatorze

Rozkład ceny za m² na podstawie 28 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 400 zł/m² 10,7%
3 400 – 4 200 zł/m² 17,9%
4 200 – 6 000 zł/m² 39,3%
6 000 – 7 100 zł/m² 21,4%
Powyżej 7 100 zł/m² 10,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zatorze

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 3,6%
35 – 61 m² 21,4%
61 – 88 m² 42,9%
88 – 110 m² 21,4%
Powyżej 110 m² 10,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Zatorze: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 17,9% 175 000 zł 4 904 zł/m²
3 izby 28,6% 287 500 zł 4 641 zł/m²
4 izby 42,9% 467 700 zł 5 126 zł/m²
5 izb 10,7% 565 000 zł 6 431 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Zatorze: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 5 115 zł/m² 275 520 zł 2 324 m²
Wszystkie działki 16 229 zł/m² 285 000 zł 1 087 m²

Liczby dla osiedla Zatorze opierają się na wszystkich sprzedażach notarialnych z lat 2010–2025. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Zatorze?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Zatorze trzeba przeznaczyć średnio 964 333 zł, czyli około 6 344 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 3 047.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Zatorze?

Ceny wahają się od około 849 000 zł do 1 195 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Zatorze?

Średnio mają około 152 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 6 344 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Zatorze?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 6-pokojowy dom.