Domy i mieszkania na sprzedaż Wola

Kup nieruchomość na terenie Woli: 49 nieruchomości w cenach od 445 000 zł do 3 590 000 zł, przy średniej cenie 1 193 368 zł.

Średnia cena 1 193 368 zł cena sprzedaży
Przedział cen 445 000–3 590 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 162 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 344 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

49 łącznie
61% domy
  • Mieszkania 38,8%
    19 nieruchomości
  • Domy 61,2%
    30 nieruchomości

Ile pokoi

49 łącznie
39% 5+ pokoi
  • 1 pokój 14,3%
    7 nieruchomości
  • 2 pokoje 8,2%
    4 nieruchomości
  • 3 pokoje 22,4%
    11 nieruchomości
  • 4 pokoje 16,3%
    8 nieruchomości
  • 5+ pokoi 38,8%
    19 nieruchomości

Przedziały cenowe

49 łącznie
  • 445 000–745 000 zł 24,5%
    12 nieruchomości
  • 795 000–900 000 zł 16,3%
    8 nieruchomości
  • 945 000–1 235 000 zł 20,4%
    10 nieruchomości
  • 1 245 000–1 495 000 zł 20,4%
    10 nieruchomości
  • 1 690 000–3 595 000 zł 18,4%
    9 nieruchomości

Przedziały powierzchni

49 łącznie
  • 20–60 m² 26,5%
    13 nieruchomości
  • 60–140 m² 18,4%
    9 nieruchomości
  • 150–180 m² 16,3%
    8 nieruchomości
  • 220–260 m² 20,4%
    10 nieruchomości
  • 260–420 m² 18,4%
    9 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 59 m² 228 m²
Cena za metr kwadratowy 11 737 zł/m² 6 627 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na terenie Woli liczy 49 nieruchomości, w tym 30 domów i 19 mieszkań: 61% oferty stanowią domy. Domy mają około 228 m² przy średniej cenie 6 627 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 59 m²) przy cenie za metr kwadratowy wyższej — około 11 737 zł/m².

Domy 6-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 4- i 5-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Woli? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 609 134 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 335 202 zł a 1 100 877 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 609 134 zł 2025
Mediana ceny za m² 10 934 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 71 2025
Ceny w ciągu roku +10,9% mediana
Od 2010 roku +154,9% mediana
Wobec mediany gminy +15% Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej +35,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Woli obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 609 134 zł, czyli 10 934 zł/m², w obserwowanym przedziale od 335 202 zł do 1 100 877 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 690 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 310 000 zł a 500 000 zł, a 10,1% przekroczyło 690 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40,2% sprzedanych lokali ma od 48 do 64 m², a 10,2% przekracza 80 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Poznań: 529 614 zł) o 15%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 35,4%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 17 sprzedaży mieszkań, z medianą 640 000 zł i 11 651 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 635 000 zł (11 392 zł/m²) przy 31 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Woli rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 17 640 000 zł +5,1% 11 651 zł/m²
2025 71 609 134 zł +10,9% 10 934 zł/m²
2024 126 549 230 zł +30,8% 10 877 zł/m²
2023 33 420 000 zł +18,4% 8 178 zł/m²
2022 37 354 848 zł -6,6% 4 675 zł/m²
2021 71 380 000 zł +3,1% 6 940 zł/m²
2020 74 368 416 zł +16,4% 6 850 zł/m²
2019 22 316 500 zł +0,2% 5 841 zł/m²
2018 72 315 816 zł -7% 6 126 zł/m²
2017 67 339 717 zł +35,9% 6 105 zł/m²
2016 14 250 000 zł -14,4% 4 771 zł/m²
2015 18 291 964 zł +14,9% 5 911 zł/m²
2014 17 254 000 zł -1,9% 5 646 zł/m²
2013 7 259 000 zł +6,1% 5 236 zł/m²
2012 6 244 000 zł -17,7% 5 126 zł/m²
2011 12 296 500 zł +24,1% 5 274 zł/m²
2010 10 239 000 zł — 5 393 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wola: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 71
Mediana ceny 609 134 zł
Cena za m² 10 934 zł/m²
Mediana powierzchni 55,4 m²
Typowy przedział 335 202 –
1 100 877 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Woli

Rozkład obliczony na podstawie 674 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 240 000 zł 10,2%
240 000 – 310 000 zł 17,5%
310 000 – 500 000 zł 43,9%
500 000 – 690 000 zł 18,2%
Powyżej 690 000 zł 10,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Woli

Rozkład ceny za m² na podstawie 674 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 800 zł/m² 9,5%
4 800 – 6 100 zł/m² 19,1%
6 100 – 9 200 zł/m² 43,3%
9 200 – 12 000 zł/m² 21,2%
Powyżej 12 000 zł/m² 6,8%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Woli

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 10,1%
34 – 48 m² 20,2%
48 – 64 m² 40,2%
64 – 80 m² 19,3%
Powyżej 80 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wola: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 7,8% 242 959 zł 9 162 zł/m²
2 izby 21,2% 308 560 zł 8 170 zł/m²
3 izby 45,5% 417 880 zł 7 902 zł/m²
4 izby 19,8% 422 969 zł 6 508 zł/m²
5 izb 5% 410 000 zł 6 384 zł/m²
6 izb i więcej 0,8% 674 000 zł 5 127 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Woli

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Jeżyce 199 — 536 zł/m²
Golęcin 95 — 593 zł/m²
Ławica II 10 — —
Strzeszyn 6 — 315 zł/m²

Ceny działek na terenie Woli: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 28 577 zł/m² 435 000 zł 616 m²
Wszystkie działki 56 510 zł/m² 397 500 zł 762 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Woli

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 178 90 0 6 82
2026 (do 17.08) 57 33 0 0 24
Razem 2010–2026 2 029 1 305 0 72 652

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Woli średnia bez wartości skrajnych wynosi 631 180 zł, przy medianie 609 134 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 10 934 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Woli?

Nieruchomości na terenie Woli kosztują średnio około 1 193 368 zł, czyli około 7 344 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Woli?

W tej chwili do wyboru są 49 nieruchomości: 30 domów i 19 mieszkań.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 445 000 zł i sięgają 3 590 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 162 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 228 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Woli:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój152 m²858 500 zł
2 pokoje34 m²480 500 zł
3 pokoje65 m²755 278 zł
4 pokoje161 m²1 238 500 zł
5 pokoi249 m²1 949 600 zł
6 pokoi219 m²1 340 875 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Woli?

Średnio wychodzi około 7 344 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 737 zł/m², a dla domów spada do 6 627 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Woli?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.