Znajdź 64 domy na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Otmuchów, w cenach między 600 000 zł a 650 000 zł, przy średniej cenie 616 667 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Otmuchów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny obszaru wiejskiego gminy Otmuchów oscylowały w 2025 roku wokół 130 500 zł (mediana). To około 2 535 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 2,8% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
130 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 535 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
18
2025
Ceny w ciągu roku
+30,5%
mediana
Od 2017 roku
+366,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-18,4%
Otmuchów: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej
-71%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Otmuchów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 130 500 zł, czyli 2 535 zł/m², w obserwowanym przedziale od 56 455 zł do 244 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 190 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 46,4% transakcji zawarto między 50 000 zł a 110 000 zł, a 11,6% przekroczyło 190 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,1% sprzedanych lokali ma od 48 do 64 m², a 6,2% przekracza 79 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 18,4% niższa od mediany gminy (Otmuchów: 160 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 71% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 124 000 zł i 3 105 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 153 000 zł (3 048 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Otmuchów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
124 000 zł |
-5% |
3 105 zł/m² |
| 2025 |
18 |
130 500 zł |
+30,5% |
2 535 zł/m² |
| 2024 |
11 |
100 000 zł |
-1% |
2 132 zł/m² |
| 2023 |
13 |
101 000 zł |
-3,8% |
2 761 zł/m² |
| 2022 |
14 |
105 000 zł |
+107,9% |
2 107 zł/m² |
| 2021 |
10 |
50 500 zł |
+1% |
910 zł/m² |
| 2020 |
9 |
50 000 zł |
-33,3% |
1 147 zł/m² |
| 2019 |
7 |
75 000 zł |
+25% |
1 255 zł/m² |
| 2018 |
7 |
60 000 zł |
+114,3% |
877 zł/m² |
| 2017 |
11 |
28 000 zł |
-53,3% |
623 zł/m² |
| 2016 |
3 |
60 000 zł |
— |
1 452 zł/m² |
| 2014 |
3 |
37 500 zł |
— |
641 zł/m² |
| 2010 |
1 |
125 000 zł |
— |
1 662 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Otmuchów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
18 |
| Mediana ceny |
130 500 zł |
| Cena za m² |
2 535 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54 m² |
| Typowy przedział |
56 455 – 244 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Otmuchów
Rozkład obliczony na podstawie 112 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
9,8% |
| 30 000 – 50 000 zł |
14,3% |
| 50 000 – 110 000 zł |
46,4% |
| 110 000 – 190 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 190 000 zł |
11,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Otmuchów
Rozkład ceny za m² na podstawie 112 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 560 zł/m² |
9,8% |
| 560 – 940 zł/m² |
17,9% |
| 940 – 2 400 zł/m² |
43,8% |
| 2 400 – 3 200 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 3 200 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Otmuchów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
11,6% |
| 34 – 48 m² |
17,9% |
| 48 – 64 m² |
41,1% |
| 64 – 79 m² |
23,2% |
| Powyżej 79 m² |
6,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Otmuchów (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
25,2% |
60 000 zł |
1 795 zł/m² |
| 3 izby |
45% |
70 500 zł |
1 513 zł/m² |
| 4 izby |
24,3% |
80 000 zł |
1 858 zł/m² |
| 5 izb |
5,4% |
144 500 zł |
1 894 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Otmuchów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kałków |
80 |
65 000 zł |
5,8 zł/m² |
| Maciejowice |
69 |
57 500 zł |
3,8 zł/m² |
| Buków |
65 |
97 000 zł |
6,2 zł/m² |
| Łąka |
51 |
— |
4,8 zł/m² |
| Piotrowice Nyskie |
49 |
69 000 zł |
4,8 zł/m² |
| Jarnołtów |
47 |
— |
4,2 zł/m² |
| Lubiatów |
45 |
— |
4,6 zł/m² |
| Jasienica Górna |
41 |
— |
4,5 zł/m² |
| Meszno |
37 |
— |
3,8 zł/m² |
| Lasowice |
37 |
— |
4,1 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Otmuchów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
13 |
32 zł/m² |
40 400 zł |
916 m² |
| Grunty rolne |
717 |
4,8 zł/m² |
52 000 zł |
11 000 m² |
| Wszystkie działki |
735 |
4,9 zł/m² |
51 144 zł |
10 500 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Otmuchów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
108 |
18 |
0 |
70 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
52 |
7 |
0 |
34 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
1 446 |
130 |
0 |
952 |
364 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 130 500 zł (2 535 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (45% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Otmuchów
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Otmuchów?
Licz się ze średnią kwotą 616 667 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Otmuchów, czyli około 2 643 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Otmuchów?
Obecnie dostępnych ofert: 64.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Otmuchów?
Ceny wahają się od około 600 000 zł do 650 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 233 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Otmuchów?
Średnio wychodzi około 2 643 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Otmuchów?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 6-pokojowy dom.