Porównaj 62 nieruchomości na sprzedaż na terenie Nysy — średnia cena to 761 433 zł, a ceny sięgają od 239 000 zł do 4 990 000 zł.
Ceny nieruchomości Nysy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Nysy? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 310 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 180 000 zł a 595 107 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
310 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 425 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
381
2025
Ceny w ciągu roku
+6,7%
mediana
Od 2010 roku
+129,6%
mediana
Wobec mediany gminy
+0,2%
Nysa: 309 500 zł
Wobec mediany krajowej
-31,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Nysy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 310 000 zł, czyli 6 425 zł/m², w obserwowanym przedziale od 180 000 zł do 595 107 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 97 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 140 000 zł a 260 000 zł, a 10,1% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,8% sprzedanych lokali ma od 41 do 60 m², a 10,2% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Nysa: 309 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 31,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 188 sprzedaży mieszkań, z medianą 327 000 zł i 7 017 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 320 000 zł (6 715 zł/m²) przy 351 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nysy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
188 |
327 000 zł |
+5,5% |
7 017 zł/m² |
| 2025 |
381 |
310 000 zł |
+6,7% |
6 425 zł/m² |
| 2024 |
416 |
290 470 zł |
+11,9% |
6 445 zł/m² |
| 2023 |
460 |
259 525 zł |
+3,8% |
5 837 zł/m² |
| 2022 |
407 |
250 000 zł |
+13,6% |
5 305 zł/m² |
| 2021 |
473 |
220 000 zł |
+13,7% |
4 474 zł/m² |
| 2020 |
304 |
193 550 zł |
+24,9% |
4 027 zł/m² |
| 2019 |
317 |
155 000 zł |
+5,8% |
3 265 zł/m² |
| 2018 |
264 |
146 500 zł |
+8,5% |
2 902 zł/m² |
| 2017 |
266 |
135 000 zł |
+3,8% |
2 720 zł/m² |
| 2016 |
260 |
130 000 zł |
+8,3% |
2 597 zł/m² |
| 2015 |
192 |
120 000 zł |
-7,7% |
2 459 zł/m² |
| 2014 |
129 |
130 000 zł |
+5,7% |
2 450 zł/m² |
| 2013 |
157 |
123 000 zł |
-8,9% |
2 543 zł/m² |
| 2012 |
144 |
135 000 zł |
+0% |
2 675 zł/m² |
| 2011 |
193 |
135 000 zł |
+0% |
2 893 zł/m² |
| 2010 |
176 |
135 000 zł |
— |
2 933 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nysa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
381 |
| Mediana ceny |
310 000 zł |
| Cena za m² |
6 425 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,7 m² |
| Typowy przedział |
180 000 – 595 107 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nysy
Rozkład obliczony na podstawie 4 727 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 97 000 zł |
9,9% |
| 97 000 – 140 000 zł |
17,7% |
| 140 000 – 260 000 zł |
43,6% |
| 260 000 – 360 000 zł |
18,7% |
| Powyżej 360 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nysy
Rozkład ceny za m² na podstawie 4 720 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 200 zł/m² |
10,7% |
| 2 200 – 2 800 zł/m² |
16,6% |
| 2 800 – 5 400 zł/m² |
44,4% |
| 5 400 – 7 100 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 7 100 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nysy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
9,1% |
| 33 – 41 m² |
18,7% |
| 41 – 60 m² |
46,8% |
| 60 – 73 m² |
15,2% |
| Powyżej 73 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nysa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,5% |
145 295 zł |
5 492 zł/m² |
| 2 izby |
20,8% |
187 900 zł |
5 166 zł/m² |
| 3 izby |
48,9% |
184 000 zł |
4 350 zł/m² |
| 4 izby |
20,8% |
220 000 zł |
3 800 zł/m² |
| 5 izb |
5,2% |
245 000 zł |
3 316 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
290 000 zł |
2 610 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Nysy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Śródmieście |
1 635 |
178 000 zł |
308 zł/m² |
| Wróblewskiego |
287 |
152 000 zł |
195 zł/m² |
| Górna Wieś |
237 |
158 000 zł |
245 zł/m² |
| Średnia Wieś |
109 |
150 000 zł |
188 zł/m² |
| Zamłynie |
48 |
— |
234 zł/m² |
| Radoszyn |
41 |
207 500 zł |
225 zł/m² |
| Dolna Wieś |
11 |
— |
111 zł/m² |
Ceny działek na terenie Nysy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
516 |
100 zł/m² |
99 350 zł |
842 m² |
| Grunty rolne |
223 |
82 zł/m² |
76 680 zł |
852 m² |
| Wszystkie działki |
744 |
94 zł/m² |
88 750 zł |
846 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Nysy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
568 |
392 |
0 |
46 |
130 |
| 2026 (do 17.08) |
343 |
190 |
0 |
39 |
114 |
| Razem 2010–2026 |
7 719 |
4 914 |
0 |
1 006 |
1 799 |
W porównaniu z medianą gminy (Nysa: 309 500 zł) ceny Nysy są na tym samym poziomie. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -31,1%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +129,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Nysy: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Nysy?
Licz się ze średnią kwotą 761 433 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Nysy, czyli około 7 520 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Nysy?
Obecnie dostępnych ofert: 62: 49 mieszkań i 13 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Nysy?
Ceny wahają się od około 239 000 zł do 4 990 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 101 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 238 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Nysy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 363 150 zł |
| 3 pokoje | 69 m² | 470 327 zł |
| 4 pokoje | 209 m² | 1 405 333 zł |
| 5 pokoi | 101 m² | 624 600 zł |
| 6 pokoi | 201 m² | 1 019 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Nysy?
Średnia cena to 7 520 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 867 zł/m², a dla domów rośnie do 8 190 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Nysy?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.