Porównaj 15 nieruchomości na sprzedaż na terenie Głuchołaz — średnia cena to 553 222 zł, a ceny sięgają od 99 000 zł do 1 350 000 zł.
Ceny nieruchomości Głuchołaz według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Głuchołaz wyniosła 175 000 zł w 2025 roku, na podstawie 77 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 4,2%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 3 653 zł.
Mediana ceny sprzedaży
175 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 653 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
77
2025
Ceny w ciągu roku
+4,2%
mediana
Od 2010 roku
+75%
mediana
Wobec mediany gminy
+9,4%
Głuchołazy: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej
-61,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Głuchołaz obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 175 000 zł, czyli 3 653 zł/m², w obserwowanym przedziale od 64 000 zł do 334 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 48 000 zł do 220 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,2% transakcji zawarto między 79 000 zł a 150 000 zł, a 10,1% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,6% sprzedanych lokali ma od 43 do 61 m², a 10,4% przekracza 82 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Głuchołazy: 160 000 zł) o 9,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 61,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 37 sprzedaży mieszkań, z medianą 170 000 zł i 3 616 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 172 500 zł (3 615 zł/m²) przy 70 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Głuchołaz rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
37 |
170 000 zł |
-2,9% |
3 616 zł/m² |
| 2025 |
77 |
175 000 zł |
+4,2% |
3 653 zł/m² |
| 2024 |
77 |
168 000 zł |
+22,6% |
3 518 zł/m² |
| 2023 |
91 |
137 000 zł |
+1,5% |
3 268 zł/m² |
| 2022 |
81 |
135 000 zł |
-6,6% |
3 128 zł/m² |
| 2021 |
76 |
144 500 zł |
+33,8% |
2 528 zł/m² |
| 2020 |
106 |
107 968 zł |
+8% |
2 219 zł/m² |
| 2019 |
100 |
100 000 zł |
+11,1% |
1 741 zł/m² |
| 2018 |
57 |
90 000 zł |
+0% |
1 824 zł/m² |
| 2017 |
59 |
90 000 zł |
+18,4% |
1 668 zł/m² |
| 2016 |
70 |
76 000 zł |
+7% |
1 403 zł/m² |
| 2015 |
50 |
71 000 zł |
+6% |
1 475 zł/m² |
| 2014 |
46 |
67 000 zł |
-25,6% |
1 475 zł/m² |
| 2013 |
43 |
90 000 zł |
-11,3% |
1 467 zł/m² |
| 2012 |
44 |
101 500 zł |
-3,3% |
1 892 zł/m² |
| 2011 |
48 |
105 000 zł |
+5% |
1 871 zł/m² |
| 2010 |
53 |
100 000 zł |
— |
1 800 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Głuchołazy: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
77 |
| Mediana ceny |
175 000 zł |
| Cena za m² |
3 653 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,4 m² |
| Typowy przedział |
64 000 – 334 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Głuchołaz
Rozkład obliczony na podstawie 1 115 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 48 000 zł |
9,7% |
| 48 000 – 79 000 zł |
17,9% |
| 79 000 – 150 000 zł |
42,2% |
| 150 000 – 220 000 zł |
20% |
| Powyżej 220 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Głuchołaz
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 113 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 000 zł/m² |
9,2% |
| 1 000 – 1 500 zł/m² |
17,6% |
| 1 500 – 2 800 zł/m² |
44,9% |
| 2 800 – 3 900 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 3 900 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Głuchołaz
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,3% |
| 34 – 43 m² |
17,5% |
| 43 – 61 m² |
45,6% |
| 61 – 82 m² |
17,1% |
| Powyżej 82 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Głuchołazy: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,2% |
63 500 zł |
2 258 zł/m² |
| 2 izby |
19,1% |
67 000 zł |
2 054 zł/m² |
| 3 izby |
46% |
100 000 zł |
2 277 zł/m² |
| 4 izby |
26,3% |
140 000 zł |
2 311 zł/m² |
| 5 izb |
5,5% |
170 000 zł |
2 101 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
215 000 zł |
2 214 zł/m² |
Ceny działek na terenie Głuchołaz: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
130 |
72 zł/m² |
64 750 zł |
800 m² |
| Grunty rolne |
48 |
60 zł/m² |
67 500 zł |
984 m² |
| Wszystkie działki |
179 |
67 zł/m² |
65 000 zł |
909 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Głuchołaz
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
149 |
92 |
0 |
18 |
39 |
| 2026 (do 17.08) |
71 |
43 |
0 |
10 |
18 |
| Razem 2010–2026 |
2 411 |
1 633 |
0 |
283 |
495 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 175 000 zł (3 653 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Głuchołaz w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Głuchołaz?
Licz się ze średnią kwotą 553 222 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Głuchołaz, czyli około 3 295 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Głuchołaz?
Aktualna oferta to około 15 nieruchomości: 7 mieszkań i 2 domy oraz 6 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Głuchołaz?
Ceny wahają się od około 99 000 zł do 1 350 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Głuchołaz?
Średnio mają około 168 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 500 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 3 295 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 460 zł/m², a dla domów spada do 2 700 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Głuchołaz?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 8-pokojowy dom.