Zobacz 93 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy: ceny od 137 000 zł do 1 380 000 zł, średnio 541 714 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Głuchołazy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 160 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 65 500 zł a 262 700 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
160 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 618 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
23
2025
Ceny w ciągu roku
+39,6%
mediana
Od 2011 roku
+113,3%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Głuchołazy: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej
-64,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Głuchołazy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 160 000 zł, czyli 2 618 zł/m², w obserwowanym przedziale od 65 500 zł do 262 700 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 190 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,3% transakcji zawarto między 50 000 zł a 120 000 zł, a 10,2% przekroczyło 190 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 49,4% sprzedanych lokali ma od 47 do 68 m², a 9,7% przekracza 90 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Głuchołazy: 160 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 64,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 180 000 zł i 3 806 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 190 000 zł (3 340 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Głuchołazy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
180 000 zł |
+12,5% |
3 806 zł/m² |
| 2025 |
23 |
160 000 zł |
+39,6% |
2 618 zł/m² |
| 2024 |
6 |
114 600 zł |
+17,5% |
1 944 zł/m² |
| 2023 |
6 |
97 500 zł |
-18,8% |
1 530 zł/m² |
| 2022 |
13 |
120 000 zł |
+20% |
2 008 zł/m² |
| 2021 |
14 |
100 000 zł |
+61,3% |
1 503 zł/m² |
| 2020 |
10 |
62 000 zł |
-12,2% |
1 216 zł/m² |
| 2019 |
19 |
70 600 zł |
+47,1% |
1 359 zł/m² |
| 2018 |
9 |
48 000 zł |
-26,2% |
955 zł/m² |
| 2017 |
17 |
65 000 zł |
+44,4% |
1 181 zł/m² |
| 2016 |
11 |
45 000 zł |
-2,2% |
823 zł/m² |
| 2015 |
10 |
46 000 zł |
+41,2% |
773 zł/m² |
| 2014 |
6 |
32 568 zł |
-61,7% |
788 zł/m² |
| 2013 |
10 |
85 000 zł |
+112,5% |
1 048 zł/m² |
| 2012 |
3 |
40 000 zł |
-46,7% |
846 zł/m² |
| 2011 |
12 |
75 000 zł |
-8,5% |
1 382 zł/m² |
| 2010 |
2 |
82 000 zł |
— |
810 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Głuchołazy (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
23 |
| Mediana ceny |
160 000 zł |
| Cena za m² |
2 618 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,1 m² |
| Typowy przedział |
65 500 – 262 700 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy
Rozkład obliczony na podstawie 176 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
10,2% |
| 30 000 – 50 000 zł |
17,6% |
| 50 000 – 120 000 zł |
44,3% |
| 120 000 – 190 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 190 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy
Rozkład ceny za m² na podstawie 176 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 490 zł/m² |
9,7% |
| 490 – 880 zł/m² |
18,8% |
| 880 – 1 800 zł/m² |
43,2% |
| 1 800 – 2 900 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 2 900 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
9,7% |
| 40 – 47 m² |
11,4% |
| 47 – 68 m² |
49,4% |
| 68 – 90 m² |
19,9% |
| Powyżej 90 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Głuchołazy (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
13,1% |
40 000 zł |
1 585 zł/m² |
| 3 izby |
45,7% |
70 000 zł |
1 514 zł/m² |
| 4 izby |
30,9% |
100 000 zł |
1 673 zł/m² |
| 5 izb |
8,6% |
80 000 zł |
1 064 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,7% |
200 000 zł |
1 431 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Jarnołtówek |
256 |
85 000 zł |
54 zł/m² |
| Konradów |
232 |
80 000 zł |
40 zł/m² |
| Charbielin |
228 |
100 000 zł |
68 zł/m² |
| Bodzanów |
221 |
39 000 zł |
15 zł/m² |
| Nowy Świętów |
126 |
65 000 zł |
4,8 zł/m² |
| Podlesie |
104 |
22 000 zł |
42 zł/m² |
| Burgrabice |
103 |
80 000 zł |
3,7 zł/m² |
| Stary Las |
102 |
50 000 zł |
4,3 zł/m² |
| Pokrzywna |
87 |
90 000 zł |
40 zł/m² |
| Biskupów |
81 |
50 000 zł |
3,7 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
292 |
68 zł/m² |
62 000 zł |
900 m² |
| Grunty rolne |
1 018 |
6,3 zł/m² |
60 000 zł |
5 564 m² |
| Grunty leśne |
7 |
5,0 zł/m² |
70 000 zł |
10 631 m² |
| Wszystkie działki |
1 320 |
15 zł/m² |
60 000 zł |
3 425 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
157 |
25 |
0 |
94 |
38 |
| 2026 (do 17.08) |
162 |
6 |
0 |
88 |
68 |
| Razem 2010–2026 |
2 651 |
238 |
0 |
1 613 |
800 |
Między obrębami ewidencyjnymi na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Gierałcice, z medianą 120 000 zł przy 5 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Jarnołtówek (256). Rynek pierwotny odpowiada za 0,8% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy?
Licz się ze średnią kwotą 541 714 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy, czyli około 2 830 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 93 nieruchomości: 13 domów i 4 mieszkania oraz 76 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy?
Oferty zaczynają się od 137 000 zł i sięgają 1 380 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy?
Średnio mają około 191 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 233 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 2 830 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 245 zł/m², a dla domów spada do 2 647 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głuchołazy?
Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.