Znajdź 48 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Niemodlin, w cenach między 105 000 zł a 3 600 000 zł, przy średniej cenie 659 437 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Niemodlin według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 7 mieszkań zmieniło właściciela na obszarze wiejskim gminy Niemodlin, przy medianie ceny 170 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 83,8%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 3 581 zł.
Mediana ceny sprzedaży
170 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 581 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
-12,8%
mediana
Od 2010 roku
+83,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-39,2%
Niemodlin: 279 615 zł
Wobec mediany krajowej
-62,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Niemodlin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 170 000 zł, czyli 3 581 zł/m², w obserwowanym przedziale od 86 400 zł do 299 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 54 000 zł do 200 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,8% transakcji zawarto między 95 000 zł a 150 000 zł, a 10,5% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 38,1% sprzedanych lokali ma od 51 do 67 m², a 10,5% przekracza 81 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 39,2% niższa od mediany gminy (Niemodlin: 279 615 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 62,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 185 000 zł i 3 045 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 170 000 zł (3 370 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Niemodlin rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
185 000 zł |
+8,8% |
3 045 zł/m² |
| 2025 |
7 |
170 000 zł |
-12,8% |
3 581 zł/m² |
| 2024 |
3 |
195 000 zł |
+95% |
3 354 zł/m² |
| 2023 |
1 |
100 000 zł |
-9,1% |
1 830 zł/m² |
| 2022 |
9 |
110 000 zł |
+4,8% |
2 060 zł/m² |
| 2021 |
8 |
105 000 zł |
-16,7% |
1 997 zł/m² |
| 2020 |
19 |
126 000 zł |
+0,8% |
1 937 zł/m² |
| 2019 |
18 |
125 000 zł |
+4,2% |
1 758 zł/m² |
| 2018 |
9 |
120 000 zł |
-4% |
1 854 zł/m² |
| 2017 |
5 |
125 000 zł |
+163,2% |
1 796 zł/m² |
| 2016 |
4 |
47 500 zł |
-46,6% |
1 110 zł/m² |
| 2015 |
5 |
89 000 zł |
-53,2% |
1 380 zł/m² |
| 2014 |
1 |
190 000 zł |
— |
1 983 zł/m² |
| 2010 |
8 |
92 500 zł |
— |
1 540 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Niemodlin (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
170 000 zł |
| Cena za m² |
3 581 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,8 m² |
| Typowy przedział |
86 400 – 299 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Niemodlin
Rozkład obliczony na podstawie 105 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 54 000 zł |
10,5% |
| 54 000 – 95 000 zł |
17,1% |
| 95 000 – 150 000 zł |
44,8% |
| 150 000 – 200 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 200 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Niemodlin
Rozkład ceny za m² na podstawie 105 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
9,5% |
| 1 100 – 1 600 zł/m² |
21,9% |
| 1 600 – 2 400 zł/m² |
41,9% |
| 2 400 – 3 200 zł/m² |
16,2% |
| Powyżej 3 200 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Niemodlin
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
11,4% |
| 38 – 51 m² |
18,1% |
| 51 – 67 m² |
38,1% |
| 67 – 81 m² |
21,9% |
| Powyżej 81 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Niemodlin (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,1% |
23 000 zł |
821 zł/m² |
| 2 izby |
11,8% |
50 000 zł |
1 288 zł/m² |
| 3 izby |
45,2% |
100 000 zł |
1 954 zł/m² |
| 4 izby |
25,8% |
146 000 zł |
2 254 zł/m² |
| 5 izb |
16,1% |
160 000 zł |
1 771 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Niemodlin
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Gracze |
124 |
107 500 zł |
5,1 zł/m² |
| Grabin |
74 |
100 000 zł |
4,8 zł/m² |
| Sady |
71 |
— |
47 zł/m² |
| Gościejowice |
52 |
— |
16 zł/m² |
| Grodziec |
44 |
— |
2,8 zł/m² |
| Lipno |
41 |
— |
21 zł/m² |
| Rzędziwojowice |
40 |
— |
4,8 zł/m² |
| Piotrowa |
36 |
142 500 zł |
8,6 zł/m² |
| Tłustoręby |
34 |
— |
7,0 zł/m² |
| Radoszowice |
31 |
114 000 zł |
4,3 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Niemodlin: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
159 |
29 zł/m² |
50 000 zł |
1 924 m² |
| Grunty rolne |
357 |
3,7 zł/m² |
50 000 zł |
12 600 m² |
| Wszystkie działki |
568 |
5,0 zł/m² |
50 000 zł |
5 310 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Niemodlin
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
92 |
17 |
0 |
55 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
46 |
8 |
0 |
28 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
1 074 |
121 |
0 |
686 |
267 |
W porównaniu z medianą gminy (Niemodlin: 279 615 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Niemodlin są o 39,2% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -62,2%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +83,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Niemodlin w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Niemodlin?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Niemodlin kosztują średnio około 659 437 zł, czyli około 4 824 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Niemodlin?
Aktualna oferta to około 48 nieruchomości: 25 mieszkań i 23 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 105 000 zł do 3 600 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Niemodlin?
Średnio mają około 137 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 211 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 68 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Niemodlin:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 38 m² | 298 000 zł |
| 2 pokoje | 71 m² | 343 106 zł |
| 3 pokoje | 95 m² | 303 601 zł |
| 4 pokoje | 100 m² | 463 200 zł |
| 5 pokoi | 179 m² | 1 020 688 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Niemodlin?
Średnia cena to 4 824 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 362 zł/m², a dla domów spada do 4 634 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Niemodlin?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.