Mamy 23 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Lewin Brzeski, w cenach od 119 000 zł do 1 180 000 zł, przy średniej cenie 479 788 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Lewin Brzeski według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lewin Brzeski? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 152 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 88 250 zł a 303 750 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
152 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 181 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
16
2025
Ceny w ciągu roku
-21%
mediana
Od 2010 roku
+83,7%
mediana
Wobec mediany gminy
-27,4%
Lewin Brzeski: 210 000 zł
Wobec mediany krajowej
-66,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Lewin Brzeski obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 152 500 zł, czyli 3 181 zł/m², w obserwowanym przedziale od 88 250 zł do 303 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 49 000 zł do 200 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 41,7% transakcji zawarto między 76 000 zł a 140 000 zł, a 12,5% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 51 do 63 m², a 10,4% przekracza 78 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 27,4% niższa od mediany gminy (Lewin Brzeski: 210 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 66,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 220 000 zł i 4 001 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 200 000 zł (3 947 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Lewin Brzeski rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
220 000 zł |
+44,3% |
4 001 zł/m² |
| 2025 |
16 |
152 500 zł |
-21% |
3 181 zł/m² |
| 2024 |
15 |
193 000 zł |
+15,2% |
3 637 zł/m² |
| 2023 |
10 |
167 500 zł |
+48,9% |
2 864 zł/m² |
| 2022 |
16 |
112 500 zł |
-13,5% |
2 057 zł/m² |
| 2021 |
17 |
130 000 zł |
+62,5% |
1 985 zł/m² |
| 2020 |
15 |
80 000 zł |
-13% |
1 444 zł/m² |
| 2019 |
16 |
92 000 zł |
-16,4% |
1 673 zł/m² |
| 2018 |
15 |
110 000 zł |
+57,1% |
2 000 zł/m² |
| 2017 |
11 |
70 000 zł |
-9,7% |
1 381 zł/m² |
| 2016 |
12 |
77 500 zł |
-3,1% |
1 517 zł/m² |
| 2015 |
7 |
80 000 zł |
+27% |
1 484 zł/m² |
| 2014 |
8 |
63 000 zł |
-33,7% |
1 092 zł/m² |
| 2013 |
9 |
95 000 zł |
+14,5% |
1 664 zł/m² |
| 2012 |
9 |
83 000 zł |
+2,5% |
1 569 zł/m² |
| 2011 |
6 |
81 000 zł |
-2,4% |
1 651 zł/m² |
| 2010 |
5 |
83 000 zł |
— |
1 579 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lewin Brzeski (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
16 |
| Mediana ceny |
152 500 zł |
| Cena za m² |
3 181 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,5 m² |
| Typowy przedział |
88 250 – 303 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lewin Brzeski
Rozkład obliczony na podstawie 192 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 49 000 zł |
9,9% |
| 49 000 – 76 000 zł |
17,7% |
| 76 000 – 140 000 zł |
41,7% |
| 140 000 – 200 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 200 000 zł |
12,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Lewin Brzeski
Rozkład ceny za m² na podstawie 192 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 950 zł/m² |
9,9% |
| 950 – 1 400 zł/m² |
18,2% |
| 1 400 – 2 400 zł/m² |
43,8% |
| 2 400 – 3 800 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 3 800 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lewin Brzeski
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
5,2% |
| 38 – 51 m² |
21,9% |
| 51 – 63 m² |
44,8% |
| 63 – 78 m² |
17,7% |
| Powyżej 78 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lewin Brzeski (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
21,4% |
77 000 zł |
2 268 zł/m² |
| 3 izby |
50,5% |
93 000 zł |
2 058 zł/m² |
| 4 izby |
19,3% |
148 000 zł |
2 120 zł/m² |
| 5 izb |
8,9% |
135 000 zł |
1 740 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Lewin Brzeski
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Łosiów |
215 |
120 000 zł |
5,5 zł/m² |
| Kantorowice |
172 |
— |
39 zł/m² |
| Skorogoszcz |
99 |
120 000 zł |
8,0 zł/m² |
| Nowa Wieś Mała |
89 |
— |
6,8 zł/m² |
| Przecza |
57 |
83 000 zł |
26 zł/m² |
| Strzelniki |
53 |
137 500 zł |
4,5 zł/m² |
| Oldrzyszowice |
51 |
— |
3,8 zł/m² |
| Różyna |
49 |
— |
4,4 zł/m² |
| Sarny Małe |
42 |
— |
3,2 zł/m² |
| Chróścina |
41 |
80 000 zł |
3,9 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Lewin Brzeski: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
107 |
50 zł/m² |
53 100 zł |
841 m² |
| Grunty rolne |
545 |
4,8 zł/m² |
56 000 zł |
11 500 m² |
| Wszystkie działki |
654 |
5,4 zł/m² |
55 000 zł |
7 524 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lewin Brzeski
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
120 |
20 |
0 |
70 |
30 |
| 2026 (do 17.08) |
35 |
6 |
0 |
20 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
1 670 |
226 |
0 |
954 |
490 |
Trajektorię cen obszaru wiejskiego gminy Lewin Brzeski widać w dłuższej perspektywie: 83 000 zł mediany w 2010 roku, 152 500 zł w 2025 roku, czyli +83,7%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 6,7% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Lewin Brzeski w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Lewin Brzeski?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lewin Brzeski kosztują średnio około 479 788 zł, czyli około 2 680 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Lewin Brzeski?
Aktualna oferta to około 23 nieruchomości: 18 domów i 5 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 119 000 zł i sięgają 1 180 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lewin Brzeski?
Średnia powierzchnia to około 179 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 215 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Lewin Brzeski:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 63 m² | 332 000 zł |
| 3 pokoje | 117 m² | 495 667 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 2 680 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 692 zł/m², a dla domów spada do 2 549 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Lewin Brzeski?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.