Porównaj 83 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Nysa — średnia cena to 737 593 zł, a ceny sięgają od 157 837 zł do 4 990 000 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Nysa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny obszaru wiejskiego gminy Nysa oscylowały w 2025 roku wokół 145 000 zł (mediana). To około 2 737 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 6,2% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
145 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 737 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
25
2025
Ceny w ciągu roku
-3,3%
mediana
Od 2010 roku
bez zmian
mediana
Wobec mediany gminy
-53,2%
Nysa: 309 500 zł
Wobec mediany krajowej
-67,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Nysa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 145 000 zł, czyli 2 737 zł/m², w obserwowanym przedziale od 49 400 zł do 396 752 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 250 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43% transakcji zawarto między 62 000 zł a 150 000 zł, a 10,9% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,6% sprzedanych lokali ma od 48 do 65 m², a 10% przekracza 85 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 53,2% niższa od mediany gminy (Nysa: 309 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 67,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 13 sprzedaży mieszkań, z medianą 195 000 zł i 3 009 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 195 000 zł (3 009 zł/m²) przy 21 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Nysa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
13 |
195 000 zł |
+34,5% |
3 009 zł/m² |
| 2025 |
25 |
145 000 zł |
-3,3% |
2 737 zł/m² |
| 2024 |
19 |
150 000 zł |
+150% |
3 066 zł/m² |
| 2023 |
15 |
60 000 zł |
-63,6% |
1 290 zł/m² |
| 2022 |
23 |
165 000 zł |
+43,5% |
2 667 zł/m² |
| 2021 |
25 |
115 000 zł |
+9,5% |
2 381 zł/m² |
| 2020 |
11 |
105 000 zł |
+47,9% |
1 752 zł/m² |
| 2019 |
12 |
71 000 zł |
+18,3% |
1 177 zł/m² |
| 2018 |
11 |
60 000 zł |
+0% |
936 zł/m² |
| 2017 |
7 |
60 000 zł |
-0,8% |
1 286 zł/m² |
| 2016 |
12 |
60 500 zł |
-29,5% |
1 261 zł/m² |
| 2015 |
14 |
85 850 zł |
+6% |
1 606 zł/m² |
| 2014 |
10 |
81 000 zł |
-20,4% |
1 520 zł/m² |
| 2013 |
12 |
101 750 zł |
+133,9% |
1 928 zł/m² |
| 2012 |
8 |
43 500 zł |
-47% |
730 zł/m² |
| 2011 |
6 |
82 000 zł |
-43,4% |
1 554 zł/m² |
| 2010 |
7 |
145 000 zł |
— |
1 913 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nysa (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
25 |
| Mediana ceny |
145 000 zł |
| Cena za m² |
2 737 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,6 m² |
| Typowy przedział |
49 400 – 396 752 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nysa
Rozkład obliczony na podstawie 230 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
10% |
| 40 000 – 62 000 zł |
17,4% |
| 62 000 – 150 000 zł |
43% |
| 150 000 – 250 000 zł |
18,7% |
| Powyżej 250 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Nysa
Rozkład ceny za m² na podstawie 230 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 700 zł/m² |
9,1% |
| 700 – 1 300 zł/m² |
19,1% |
| 1 300 – 2 500 zł/m² |
43,5% |
| 2 500 – 4 000 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 4 000 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nysa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,1% |
| 35 – 48 m² |
19,6% |
| 48 – 65 m² |
42,6% |
| 65 – 85 m² |
18,7% |
| Powyżej 85 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nysa (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3% |
268 000 zł |
6 862 zł/m² |
| 2 izby |
23,5% |
54 000 zł |
1 957 zł/m² |
| 3 izby |
45,7% |
100 000 zł |
2 262 zł/m² |
| 4 izby |
18,7% |
130 000 zł |
2 159 zł/m² |
| 5 izb |
7% |
172 000 zł |
2 228 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,2% |
170 000 zł |
1 647 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Nysa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Jędrzychów |
374 |
673 000 zł |
90 zł/m² |
| Niwnica |
270 |
94 000 zł |
55 zł/m² |
| Goświnowice |
211 |
97 500 zł |
39 zł/m² |
| Głębinów |
200 |
— |
95 zł/m² |
| Skorochów |
183 |
— |
98 zł/m² |
| Złotogłowice |
172 |
— |
4,8 zł/m² |
| Biała Nyska |
155 |
110 000 zł |
61 zł/m² |
| Koperniki |
101 |
60 000 zł |
5,3 zł/m² |
| Hajduki Nyskie |
100 |
20 000 zł |
40 zł/m² |
| Kępnica |
92 |
71 000 zł |
4,3 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Nysa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
691 |
88 zł/m² |
82 000 zł |
924 m² |
| Grunty rolne |
1 377 |
8,6 zł/m² |
60 000 zł |
3 031 m² |
| Grunty leśne |
12 |
6,7 zł/m² |
52 500 zł |
3 250 m² |
| Wszystkie działki |
2 096 |
40 zł/m² |
69 925 zł |
1 370 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nysa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
305 |
25 |
0 |
185 |
95 |
| 2026 (do 17.08) |
151 |
14 |
0 |
97 |
40 |
| Razem 2010–2026 |
3 664 |
241 |
0 |
2 444 |
979 |
W porównaniu z medianą gminy (Nysa: 309 500 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Nysa są o 53,2% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -67,8%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +0%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Nysa
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nysa?
Licz się ze średnią kwotą 737 593 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Nysa, czyli około 7 053 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Nysa?
Obecnie dostępnych ofert: 83: 53 mieszkania i 30 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Nysa?
Znajdziesz tu oferty od 157 837 zł do 4 990 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nysa?
Średnia powierzchnia to około 105 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 174 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Nysa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 367 730 zł |
| 3 pokoje | 70 m² | 494 880 zł |
| 4 pokoje | 163 m² | 1 048 515 zł |
| 5 pokoi | 128 m² | 714 000 zł |
| 6 pokoi | 201 m² | 1 019 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Nysa?
Średnia cena to 7 053 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 876 zł/m², a dla domów rośnie do 7 170 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Nysa?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.