Ceny nieruchomości osiedla Zabełcze według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na osiedlu Zabełcze wyniosła 470 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Nowy Sącz) mediana to 365 000 zł. Zmiana roczna: +71,6%.
Mediana ceny sprzedaży
470 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 354 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
+71,6%
mediana
Od 2023 roku
+54,6%
mediana
Wobec mediany gminy
+28,8%
Nowy Sącz: 365 000 zł
Wobec mediany krajowej
+4,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Zabełcze obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 470 000 zł, czyli 6 354 zł/m², w obserwowanym przedziale od 277 500 zł do 519 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 510 000 zł (około 75% rynku). W szczegółach: 37,5% transakcji zawarto między 290 000 zł a 470 000 zł, a 15,6% przekroczyło 510 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,9% sprzedanych lokali ma od 59 do 79 m², a 15,6% przekracza 110 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Nowy Sącz: 365 000 zł) o 28,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 4,4%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Zabełcze rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
11 |
470 000 zł |
+71,6% |
6 354 zł/m² |
| 2024 |
4 |
273 940 zł |
-9,9% |
4 184 zł/m² |
| 2023 |
7 |
304 000 zł |
-47,6% |
5 102 zł/m² |
| 2022 |
1 |
580 000 zł |
+16% |
5 227 zł/m² |
| 2021 |
3 |
500 000 zł |
— |
4 135 zł/m² |
| 2019 |
1 |
112 000 zł |
— |
3 118 zł/m² |
| 2017 |
2 |
337 512 zł |
— |
4 105 zł/m² |
| 2015 |
2 |
285 000 zł |
— |
1 986 zł/m² |
| 2010 |
1 |
69 674 zł |
— |
1 430 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Zabełcze: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
470 000 zł |
| Cena za m² |
6 354 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
74 m² |
| Typowy przedział |
277 500 – 519 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zabełcze
Rozkład obliczony na podstawie 32 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
9,4% |
| 110 000 – 290 000 zł |
18,8% |
| 290 000 – 470 000 zł |
37,5% |
| 470 000 – 510 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 510 000 zł |
15,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Zabełcze
Rozkład ceny za m² na podstawie 32 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 900 zł/m² |
9,4% |
| 2 900 – 4 100 zł/m² |
18,8% |
| 4 100 – 5 700 zł/m² |
43,8% |
| 5 700 – 6 500 zł/m² |
15,6% |
| Powyżej 6 500 zł/m² |
12,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zabełcze
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 49 m² |
12,5% |
| 49 – 59 m² |
15,6% |
| 59 – 79 m² |
46,9% |
| 79 – 110 m² |
9,4% |
| Powyżej 110 m² |
15,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Zabełcze: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
10,3% |
112 000 zł |
3 987 zł/m² |
| 3 izby |
51,7% |
304 000 zł |
5 237 zł/m² |
| 4 izby |
31% |
470 000 zł |
5 056 zł/m² |
| 5 izb |
6,9% |
402 500 zł |
3 520 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Zabełcze
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 120 |
135 |
337 512 zł |
90 zł/m² |
| 119 |
7 |
— |
209 zł/m² |
| 121 |
4 |
— |
46 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Zabełcze: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
63 |
94 zł/m² |
180 000 zł |
2 409 m² |
| Wszystkie działki |
95 |
91 zł/m² |
180 000 zł |
2 352 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Zabełcze
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
21 |
11 |
0 |
9 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
191 |
32 |
0 |
125 |
34 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na osiedlu Zabełcze to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 304 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 71,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Zabełcze
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Zabełcze?
Nieruchomości na osiedlu Zabełcze kosztują średnio około 429 000 zł, czyli około 6 651 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 257 nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 65 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 6 651 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Zabełcze?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie.