Porównaj 282 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Westerplatte — średnia cena to 489 583 zł, a ceny sięgają od 340 000 zł do 596 830 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Westerplatte według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości osiedla Westerplatte zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 336 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 352 000 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 11,1% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
336 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 575 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
-6,7%
mediana
Od 2014 roku
+95,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-7,9%
Nowy Sącz: 365 000 zł
Wobec mediany krajowej
-25,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Westerplatte obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 336 000 zł, czyli 7 575 zł/m², w obserwowanym przedziale od 298 500 zł do 468 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 370 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,2% transakcji zawarto między 190 000 zł a 300 000 zł, a 11% przekroczyło 370 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,2% sprzedanych lokali ma od 42 do 57 m², a 9,7% przekracza 61 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7,9% niższa od mediany gminy (Nowy Sącz: 365 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 25,3% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Westerplatte rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
8 |
336 000 zł |
-6,7% |
7 575 zł/m² |
| 2024 |
9 |
360 000 zł |
+20% |
6 101 zł/m² |
| 2023 |
9 |
300 000 zł |
+13,2% |
6 661 zł/m² |
| 2022 |
3 |
265 000 zł |
-0,7% |
7 501 zł/m² |
| 2021 |
74 |
266 978 zł |
+25,6% |
5 865 zł/m² |
| 2020 |
7 |
212 500 zł |
-2,1% |
4 574 zł/m² |
| 2019 |
7 |
217 000 zł |
+14,8% |
3 770 zł/m² |
| 2018 |
5 |
189 000 zł |
+16,3% |
3 326 zł/m² |
| 2017 |
6 |
162 500 zł |
+31% |
3 231 zł/m² |
| 2016 |
1 |
124 000 zł |
-8,1% |
3 508 zł/m² |
| 2015 |
7 |
135 000 zł |
-21,5% |
2 792 zł/m² |
| 2014 |
7 |
172 000 zł |
-4,4% |
3 112 zł/m² |
| 2013 |
1 |
180 000 zł |
+27,7% |
2 485 zł/m² |
| 2012 |
3 |
141 000 zł |
-5,2% |
3 373 zł/m² |
| 2011 |
4 |
148 750 zł |
+39% |
3 169 zł/m² |
| 2010 |
3 |
107 000 zł |
— |
2 213 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Westerplatte: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
336 000 zł |
| Cena za m² |
7 575 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,2 m² |
| Typowy przedział |
298 500 – 468 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Westerplatte
Rozkład obliczony na podstawie 154 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,1% |
| 140 000 – 190 000 zł |
19,5% |
| 190 000 – 300 000 zł |
42,2% |
| 300 000 – 370 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 370 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Westerplatte
Rozkład ceny za m² na podstawie 154 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 100 zł/m² |
9,1% |
| 3 100 – 4 000 zł/m² |
19,5% |
| 4 000 – 6 100 zł/m² |
42,9% |
| 6 100 – 7 500 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 7 500 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Westerplatte
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
7,8% |
| 35 – 42 m² |
20,1% |
| 42 – 57 m² |
42,2% |
| 57 – 61 m² |
20,1% |
| Powyżej 61 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Westerplatte: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,4% |
148 000 zł |
6 293 zł/m² |
| 2 izby |
26,4% |
212 500 zł |
5 469 zł/m² |
| 3 izby |
46,6% |
280 769 zł |
5 576 zł/m² |
| 4 izby |
20,9% |
300 000 zł |
4 632 zł/m² |
| 5 izb |
2,7% |
412 500 zł |
5 252 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Westerplatte
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 032 |
96 |
245 034 zł |
381 zł/m² |
| 031 |
28 |
200 000 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Westerplatte: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
6 |
531 zł/m² |
225 000 zł |
714 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Westerplatte
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
12 |
9 |
0 |
0 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
232 |
184 |
0 |
7 |
41 |
W porównaniu z medianą gminy (Nowy Sącz: 365 000 zł) ceny osiedla Westerplatte są o 7,9% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -25,3%. Od 2014 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +95,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Westerplatte: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Westerplatte?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Westerplatte trzeba przeznaczyć średnio 489 583 zł, czyli około 8 173 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Westerplatte?
W tej chwili do wyboru są 282 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Westerplatte?
Znajdziesz tu oferty od 340 000 zł do 596 830 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Westerplatte?
Średnia powierzchnia to około 60 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 8 173 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Westerplatte?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.