Domy i mieszkania na sprzedaż Osiedle Chruślice

Znajdź 284 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Chruślice, w cenach między 215 000 zł a 750 000 zł, przy średniej cenie 473 429 zł.

277 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Chruślice

Średnia cena 473 429 zł cena sprzedaży
Przedział cen 215 000–750 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 72 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 549 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

7 łącznie
71% mieszkania
  • Mieszkania 71,4%
    5 nieruchomości
  • Domy 28,6%
    2 nieruchomości

Ile pokoi

7 łącznie
43% 2 pokoje
  • 2 pokoje 42,9%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 28,6%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 14,3%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 14,3%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

7 łącznie
  • 215 000–230 000 zł 28,6%
    2 nieruchomości
  • 375 000–380 000 zł 14,3%
    1 nieruchomość
  • 515 000–565 000 zł 28,6%
    2 nieruchomości
  • 670 000–675 000 zł 14,3%
    1 nieruchomość
  • 750 000–755 000 zł 14,3%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

7 łącznie
  • 50–60 m² 71,4%
    5 nieruchomości
  • 100–110 m² 14,3%
    1 nieruchomość
  • 120–130 m² 14,3%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 55 m² 116 m²
Cena za metr kwadratowy 6 912 zł/m² 6 121 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży osiedla Chruślice obejmuje 284 nieruchomości. Mieszkania mają średnią powierzchnię 55 m² i cenę 6 912 zł/m²; domy natomiast około 116 m² i 6 121 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 3-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Chruślice sprzedawano w 2021 roku za medianę 292 300 zł. Typowa nieruchomość: 63,3 m², 3 izby.

Mediana ceny sprzedaży 292 300 zł 2021
Mediana ceny za m² 4 958 zł/m² 2021
Zarejestrowane sprzedaże 10 2021
Wobec mediany gminy +6,3% Nowy Sącz: 275 000 zł
Wobec mediany krajowej -8,7% Polska: 320 000 zł

Statystyki dla osiedla Chruślice obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 292 300 zł, czyli 4 958 zł/m², w obserwowanym przedziale od 278 968 zł do 631 975 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 280 000 zł do 470 000 zł (około 81% rynku).

Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 63,3 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Nowy Sącz: 275 000 zł) o 6,3%, a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 8,7% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Chruślice rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 340 000 zł -7,3% 7 277 zł/m²
2025 2 366 750 zł — 6 245 zł/m²
2021 10 292 300 zł -2,9% 4 958 zł/m²
2020 3 300 883 zł — 4 785 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Osiedle Chruślice: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2021)
Sprzedaże 10
Mediana ceny 292 300 zł
Cena za m² 4 958 zł/m²
Mediana powierzchni 63,3 m²
Typowy przedział 278 968 –
631 975 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Chruślice

Rozkład obliczony na podstawie 16 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 280 000 zł 6,2%
280 000 – 290 000 zł 25%
290 000 – 340 000 zł 37,5%
340 000 – 470 000 zł 18,8%
Powyżej 470 000 zł 12,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Chruślice

Rozkład ceny za m² na podstawie 16 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 500 zł/m² 12,5%
4 500 – 4 800 zł/m² 18,8%
4 800 – 5 100 zł/m² 37,5%
5 100 – 7 200 zł/m² 18,8%
Powyżej 7 200 zł/m² 12,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Osiedle Chruślice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 6,2% 300 883 zł 4 785 zł/m²
3 izby 87,5% 298 800 zł 5 207 zł/m²
5 izb 6,2% 850 000 zł 7 057 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Chruślice

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
033 32 294 100 zł 99 zł/m²
122 12 — 61 zł/m²
121 9 — 40 zł/m²
032 3 — 106 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Chruślice: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Grunty rolne 21 75 zł/m² 130 000 zł 1 613 m²
Wszystkie działki 35 85 zł/m² 100 000 zł 1 548 m²

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 292 300 zł (4 958 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (87,5% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Chruślice?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Chruślice trzeba przeznaczyć średnio 473 429 zł, czyli około 6 549 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 284: 5 mieszkań i 2 domy oraz 277 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Chruślice?

Znajdziesz tu oferty od 215 000 zł do 750 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 72 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 116 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Chruślice?

Średnia cena to 6 549 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 912 zł/m², a dla domów spada do 6 121 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Chruślice?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.