Domy i mieszkania na sprzedaż Osiedle Kilińskiego

Mamy 289 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Kilińskiego.

287 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Kilińskiego

Średnia cena 332 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 332 000–332 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 38 m² na nieruchomość
Cena za m² 8 737 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

2 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    2 nieruchomości

Ile pokoi

2 łącznie
100% 2 pokoje
  • 2 pokoje 100,0%
    2 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży osiedla Kilińskiego obejmuje 289 nieruchomości. Mieszkania mają średnią powierzchnię 38 m² i cenę 8 737 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 2-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Kilińskiego wyniosła 310 392 zł w 2021 roku, na podstawie 23 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. Mediana ceny metra kwadratowego to około 6 282 zł.

Mediana ceny sprzedaży 310 392 zł 2021
Mediana ceny za m² 6 282 zł/m² 2021
Zarejestrowane sprzedaże 23 2021
Wobec mediany gminy +12,9% Nowy Sącz: 275 000 zł
Wobec mediany krajowej -3% Polska: 320 000 zł

Statystyki dla osiedla Kilińskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 310 392 zł, czyli 6 282 zł/m², w obserwowanym przedziale od 229 546 zł do 434 143 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 420 000 zł (około 76% rynku).

Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 49,5 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Nowy Sącz: 275 000 zł) o 12,9%, a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 3% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Kilińskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2023 2 397 500 zł +39,3% 7 931 zł/m²
2022 3 285 288 zł -8,1% 4 913 zł/m²
2021 23 310 392 zł — 6 282 zł/m²
2014 1 239 000 zł — 1 677 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Osiedle Kilińskiego: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2021)
Sprzedaże 23
Mediana ceny 310 392 zł
Cena za m² 6 282 zł/m²
Mediana powierzchni 49,5 m²
Typowy przedział 229 546 –
434 143 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kilińskiego

Rozkład obliczony na podstawie 29 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 240 000 zł 13,8%
240 000 – 280 000 zł 13,8%
280 000 – 350 000 zł 44,8%
350 000 – 420 000 zł 17,2%
Powyżej 420 000 zł 10,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Kilińskiego

Rozkład ceny za m² na podstawie 29 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 800 zł/m² 10,3%
4 800 – 5 600 zł/m² 13,8%
5 600 – 6 400 zł/m² 41,4%
6 400 – 6 900 zł/m² 24,1%
Powyżej 6 900 zł/m² 10,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kilińskiego

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 42 m² 6,9%
42 – 45 m² 20,7%
45 – 57 m² 41,4%
57 – 66 m² 24,1%
Powyżej 66 m² 6,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Osiedle Kilińskiego: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 44,8% 287 261 zł 6 266 zł/m²
3 izby 51,7% 338 843 zł 5 684 zł/m²
5 izb 3,4% 506 000 zł 6 403 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Kilińskiego

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
071 60 309 895 zł 339 zł/m²
074 30 — 651 zł/m²
073 4 — 189 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Kilińskiego: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Grunty rolne 9 242 zł/m² 125 000 zł 447 m²
Wszystkie działki 22 450 zł/m² 227 940 zł 457 m²

Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Kilińskiego zamyka się między 229 546 zł a 434 143 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 13,8% nieruchomości sprzedano poniżej 240 000 zł, a 10,3% powyżej 420 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Kilińskiego?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Kilińskiego trzeba przeznaczyć średnio 332 000 zł, czyli około 8 737 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Kilińskiego?

W tej chwili do wyboru są 289 nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 38 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 8 737 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Kilińskiego?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie.