Odkryj 284 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Barskie. Ceny wahają się od 248 000 zł do 579 000 zł, a średnia cena to 385 246 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Barskie według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na osiedlu Barskie wyniosła 315 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Nowy Sącz) mediana to 365 000 zł. Zmiana roczna: +12,5%.
Mediana ceny sprzedaży
315 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 482 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
26
2025
Ceny w ciągu roku
+12,5%
mediana
Od 2010 roku
+142,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-13,7%
Nowy Sącz: 365 000 zł
Wobec mediany krajowej
-30%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Barskie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 315 000 zł, czyli 6 482 zł/m², w obserwowanym przedziale od 196 000 zł do 472 125 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 80 000 zł do 330 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 120 000 zł a 250 000 zł, a 9,9% przekroczyło 330 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,5% sprzedanych lokali ma od 35 do 53 m², a 10,2% przekracza 61 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 13,7% niższa od mediany gminy (Nowy Sącz: 365 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 30% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 315 000 zł (6 067 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Barskie rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
390 000 zł |
+23,8% |
6 961 zł/m² |
| 2025 |
26 |
315 000 zł |
+12,5% |
6 482 zł/m² |
| 2024 |
13 |
280 000 zł |
-3,4% |
5 617 zł/m² |
| 2023 |
35 |
290 000 zł |
+8,8% |
6 100 zł/m² |
| 2022 |
26 |
266 500 zł |
+18,4% |
5 897 zł/m² |
| 2021 |
39 |
225 000 zł |
-9,1% |
5 294 zł/m² |
| 2020 |
18 |
247 500 zł |
+54,7% |
5 039 zł/m² |
| 2019 |
35 |
160 000 zł |
+6,7% |
3 515 zł/m² |
| 2018 |
23 |
150 000 zł |
+27,7% |
3 619 zł/m² |
| 2017 |
12 |
117 493 zł |
+17,5% |
3 251 zł/m² |
| 2016 |
9 |
100 000 zł |
-4,8% |
2 801 zł/m² |
| 2015 |
23 |
105 000 zł |
-26% |
3 095 zł/m² |
| 2014 |
34 |
141 950 zł |
+75,2% |
3 119 zł/m² |
| 2013 |
10 |
81 000 zł |
-14,7% |
2 393 zł/m² |
| 2012 |
19 |
95 000 zł |
-33,6% |
2 756 zł/m² |
| 2011 |
14 |
143 000 zł |
+10% |
3 206 zł/m² |
| 2010 |
16 |
130 000 zł |
— |
2 718 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Barskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
26 |
| Mediana ceny |
315 000 zł |
| Cena za m² |
6 482 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,4 m² |
| Typowy przedział |
196 000 – 472 125 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Barskie
Rozkład obliczony na podstawie 353 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 80 000 zł |
9,3% |
| 80 000 – 120 000 zł |
17,3% |
| 120 000 – 250 000 zł |
44,5% |
| 250 000 – 330 000 zł |
19% |
| Powyżej 330 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Barskie
Rozkład ceny za m² na podstawie 352 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
11,9% |
| 2 500 – 3 100 zł/m² |
17,6% |
| 3 100 – 5 400 zł/m² |
42,3% |
| 5 400 – 6 600 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 6 600 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Barskie
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 25 m² |
10,8% |
| 25 – 35 m² |
16,8% |
| 35 – 53 m² |
45,5% |
| 53 – 61 m² |
16,8% |
| Powyżej 61 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Barskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,8% |
84 500 zł |
4 155 zł/m² |
| 2 izby |
21,4% |
102 500 zł |
4 212 zł/m² |
| 3 izby |
45,2% |
186 075 zł |
4 505 zł/m² |
| 4 izby |
24,3% |
250 575 zł |
4 219 zł/m² |
| 5 izb |
2,6% |
280 000 zł |
4 152 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
362 500 zł |
3 112 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Barskie
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 019 |
199 |
173 000 zł |
287 zł/m² |
| 031 |
14 |
177 650 zł |
— |
| 017 |
6 |
342 449 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Barskie: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
5 |
261 zł/m² |
140 220 zł |
382 m² |
| Wszystkie działki |
20 |
360 zł/m² |
40 000 zł |
168 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Barskie
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
31 |
27 |
0 |
0 |
4 |
| 2026 (do 17.08) |
1 |
1 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
594 |
434 |
0 |
23 |
137 |
W porównaniu z medianą gminy (Nowy Sącz: 365 000 zł) ceny osiedla Barskie są o 13,7% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -30%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +142,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Barskie — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Barskie?
Licz się ze średnią kwotą 385 246 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Barskie, czyli około 7 615 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Barskie?
Obecnie dostępnych ofert: 284.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Barskie?
Oferty zaczynają się od 248 000 zł i sięgają 579 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Barskie?
Zazwyczaj oferują około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Barskie:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 42 m² | 323 618 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 485 667 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Barskie?
Wynosi ona około 7 615 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Barskie?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.