Porównaj 293 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Millenium — średnia cena to 341 000 zł, a ceny sięgają od 305 000 zł do 395 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
300 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 317 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
+2,4%
mediana
Od 2010 roku
+141,9%
mediana
Wobec mediany gminy
-17,8%
Nowy Sącz: 365 000 zł
Wobec mediany krajowej
-33,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Millenium obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 300 000 zł, czyli 6 317 zł/m², w obserwowanym przedziale od 243 700 zł do 380 050 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 320 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 49,6% transakcji zawarto między 130 000 zł a 260 000 zł, a 12% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 47,5 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 17,8% niższa od mediany gminy (Nowy Sącz: 365 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,3% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 323 000 zł (6 801 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Millenium rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
12 |
300 000 zł |
+2,4% |
6 317 zł/m² |
| 2024 |
11 |
293 000 zł |
+6,5% |
7 159 zł/m² |
| 2023 |
7 |
275 000 zł |
-8,3% |
6 637 zł/m² |
| 2022 |
7 |
300 000 zł |
+12,6% |
6 397 zł/m² |
| 2021 |
10 |
266 500 zł |
+21,8% |
5 612 zł/m² |
| 2020 |
4 |
218 750 zł |
+20,5% |
5 154 zł/m² |
| 2019 |
10 |
181 500 zł |
+25,2% |
3 991 zł/m² |
| 2018 |
11 |
145 000 zł |
-3,3% |
3 451 zł/m² |
| 2017 |
3 |
150 000 zł |
+17,2% |
3 982 zł/m² |
| 2016 |
3 |
128 000 zł |
+6,7% |
3 159 zł/m² |
| 2015 |
5 |
120 000 zł |
-8,7% |
2 632 zł/m² |
| 2014 |
7 |
131 500 zł |
+8,7% |
2 843 zł/m² |
| 2013 |
6 |
121 000 zł |
-21,9% |
2 973 zł/m² |
| 2012 |
7 |
155 000 zł |
+12,3% |
2 947 zł/m² |
| 2011 |
9 |
138 000 zł |
+11,3% |
3 402 zł/m² |
| 2010 |
13 |
124 000 zł |
— |
2 215 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Millenium: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
300 000 zł |
| Cena za m² |
6 317 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,5 m² |
| Typowy przedział |
243 700 – 380 050 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Millenium
Rozkład obliczony na podstawie 125 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
9,6% |
| 100 000 – 130 000 zł |
13,6% |
| 130 000 – 260 000 zł |
49,6% |
| 260 000 – 320 000 zł |
15,2% |
| Powyżej 320 000 zł |
12% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Millenium
Rozkład ceny za m² na podstawie 125 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
10,4% |
| 2 400 – 3 000 zł/m² |
15,2% |
| 3 000 – 5 500 zł/m² |
46,4% |
| 5 500 – 6 800 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Millenium: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
5,6% |
135 000 zł |
5 099 zł/m² |
| 3 izby |
31,5% |
132 000 zł |
4 234 zł/m² |
| 4 izby |
57,3% |
220 000 zł |
4 472 zł/m² |
| 5 izb |
4,8% |
167 750 zł |
3 484 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
229 000 zł |
2 688 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Millenium
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
12 |
12 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
160 |
155 |
0 |
3 |
2 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 300 000 zł (6 317 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale czteroizbowe (57,3% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Millenium — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Millenium?
Licz się ze średnią kwotą 341 000 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Millenium, czyli około 7 801 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Millenium?
Obecnie dostępnych ofert: 293.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 305 000 zł i sięgają 395 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Millenium?
Zazwyczaj oferują około 44 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Millenium?
Średnio wychodzi około 7 801 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Millenium?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.