Znajdź 301 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Gorzków, w cenach między 229 000 zł a 850 000 zł, przy średniej cenie 543 143 zł.
Mediana ceny sprzedaży
365 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 476 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
+17,9%
mediana
Od 2010 roku
+115%
mediana
Wobec mediany gminy
+0,1%
Nowy Sącz: 365 000 zł
Wobec mediany krajowej
-18,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Gorzków obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 365 500 zł, czyli 6 476 zł/m², w obserwowanym przedziale od 242 488 zł do 502 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 380 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,1% transakcji zawarto między 180 000 zł a 300 000 zł, a 10,7% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 41,5% sprzedanych lokali ma od 53 do 62 m², a 9,3% przekracza 67 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Nowy Sącz: 365 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 18,8% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Gorzków rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
10 |
365 500 zł |
+17,9% |
6 476 zł/m² |
| 2024 |
6 |
310 000 zł |
-16,2% |
5 784 zł/m² |
| 2023 |
5 |
370 000 zł |
+11,4% |
6 703 zł/m² |
| 2022 |
21 |
332 112 zł |
+4,1% |
5 970 zł/m² |
| 2021 |
7 |
319 000 zł |
+14,5% |
5 214 zł/m² |
| 2020 |
8 |
278 500 zł |
+34,5% |
5 041 zł/m² |
| 2019 |
10 |
207 000 zł |
+8,9% |
4 298 zł/m² |
| 2018 |
12 |
190 001 zł |
+12,4% |
3 279 zł/m² |
| 2017 |
3 |
169 000 zł |
-0,3% |
3 466 zł/m² |
| 2016 |
4 |
169 500 zł |
+13% |
2 839 zł/m² |
| 2015 |
4 |
150 000 zł |
-28,6% |
2 732 zł/m² |
| 2014 |
3 |
210 000 zł |
+53,3% |
2 962 zł/m² |
| 2013 |
4 |
137 000 zł |
-23,9% |
2 651 zł/m² |
| 2012 |
9 |
180 000 zł |
+5,9% |
2 978 zł/m² |
| 2011 |
6 |
170 000 zł |
+0% |
3 016 zł/m² |
| 2010 |
9 |
170 000 zł |
— |
3 080 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Gorzków: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
365 500 zł |
| Cena za m² |
6 476 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,2 m² |
| Typowy przedział |
242 488 – 502 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Gorzków
Rozkład obliczony na podstawie 121 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
10,7% |
| 150 000 – 180 000 zł |
19% |
| 180 000 – 300 000 zł |
42,1% |
| 300 000 – 380 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 380 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Gorzków
Rozkład ceny za m² na podstawie 118 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 700 zł/m² |
9,3% |
| 2 700 – 3 200 zł/m² |
20,3% |
| 3 200 – 5 700 zł/m² |
43,2% |
| 5 700 – 6 700 zł/m² |
16,9% |
| Powyżej 6 700 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Gorzków
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
7,6% |
| 35 – 53 m² |
22,9% |
| 53 – 62 m² |
41,5% |
| 62 – 67 m² |
18,6% |
| Powyżej 67 m² |
9,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Gorzków: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,5% |
195 851 zł |
6 203 zł/m² |
| 2 izby |
5,9% |
237 000 zł |
5 259 zł/m² |
| 3 izby |
37,3% |
210 000 zł |
4 689 zł/m² |
| 4 izby |
37,3% |
205 000 zł |
4 172 zł/m² |
| 5 izb |
16,9% |
262 500 zł |
4 448 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Gorzków
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 061 |
68 |
190 000 zł |
76 zł/m² |
| 065 |
48 |
233 500 zł |
257 zł/m² |
| 064 |
33 |
— |
233 zł/m² |
| 110 |
22 |
— |
76 zł/m² |
| 066 |
15 |
— |
633 zł/m² |
| 060 |
13 |
— |
236 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Gorzków: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
35 |
208 zł/m² |
225 000 zł |
1 476 m² |
| Wszystkie działki |
68 |
155 zł/m² |
137 500 zł |
1 492 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Gorzków
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
20 |
12 |
0 |
3 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
1 |
0 |
0 |
0 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
361 |
151 |
0 |
83 |
127 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 365 500 zł (6 476 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (37,3% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Gorzków: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Gorzków?
Nieruchomości na osiedlu Gorzków kosztują średnio około 543 143 zł, czyli około 9 184 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Gorzków?
W tej chwili do wyboru są 301 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Gorzków?
Ceny wahają się od około 229 000 zł do 850 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Gorzków?
Zazwyczaj oferują około 59 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Gorzków?
Wynosi ona około 9 184 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Gorzków?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.