Znajdź 313 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Kaduk, w cenach między 210 000 zł a 799 000 zł, przy średniej cenie 423 128 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Kaduk według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla osiedla Kaduk obejmują 13 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 400 010 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 7 846 zł. To o 11,1% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
400 010 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 846 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2013 roku
+48,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+9,6%
Nowy Sącz: 365 000 zł
Wobec mediany krajowej
-11,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Kaduk obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 400 010 zł, czyli 7 846 zł/m², w obserwowanym przedziale od 167 600 zł do 614 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 400 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 40,8% transakcji zawarto między 160 000 zł a 270 000 zł, a 9,4% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 32,2% sprzedanych lokali ma od 47 do 56 m², a 13,3% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Nowy Sącz: 365 000 zł) o 9,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 11,1% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 321 525 zł (7 046 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Kaduk rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
517 500 zł |
+29,4% |
10 415 zł/m² |
| 2025 |
13 |
400 010 zł |
+0% |
7 846 zł/m² |
| 2024 |
9 |
400 000 zł |
+25% |
7 673 zł/m² |
| 2023 |
9 |
320 000 zł |
-13,4% |
7 005 zł/m² |
| 2022 |
12 |
369 500 zł |
+39,4% |
7 331 zł/m² |
| 2021 |
15 |
265 000 zł |
-0,8% |
5 677 zł/m² |
| 2020 |
61 |
267 136 zł |
+53,1% |
4 956 zł/m² |
| 2019 |
22 |
174 436 zł |
-12,3% |
3 728 zł/m² |
| 2018 |
45 |
199 010 zł |
+26,5% |
4 163 zł/m² |
| 2017 |
10 |
157 370 zł |
+0,2% |
3 132 zł/m² |
| 2016 |
2 |
157 000 zł |
+5,4% |
2 840 zł/m² |
| 2015 |
22 |
149 000 zł |
+5,5% |
2 870 zł/m² |
| 2014 |
24 |
141 260 zł |
-47,7% |
2 706 zł/m² |
| 2013 |
6 |
270 000 zł |
+31,7% |
2 346 zł/m² |
| 2012 |
1 |
205 000 zł |
+2,2% |
4 067 zł/m² |
| 2011 |
2 |
200 500 zł |
— |
3 280 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Kaduk: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
400 010 zł |
| Cena za m² |
7 846 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,1 m² |
| Typowy przedział |
167 600 – 614 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kaduk
Rozkład obliczony na podstawie 255 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
13,7% |
| 140 000 – 160 000 zł |
14,9% |
| 160 000 – 270 000 zł |
40,8% |
| 270 000 – 400 000 zł |
21,2% |
| Powyżej 400 000 zł |
9,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Kaduk
Rozkład ceny za m² na podstawie 255 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 600 zł/m² |
9% |
| 2 600 – 3 200 zł/m² |
19,2% |
| 3 200 – 5 200 zł/m² |
43,5% |
| 5 200 – 7 100 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 7 100 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kaduk
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
11% |
| 38 – 47 m² |
18,8% |
| 47 – 56 m² |
32,2% |
| 56 – 65 m² |
24,7% |
| Powyżej 65 m² |
13,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Kaduk: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
9,1% |
164 000 zł |
6 607 zł/m² |
| 2 izby |
18,1% |
177 458 zł |
4 886 zł/m² |
| 3 izby |
51,2% |
233 748 zł |
4 539 zł/m² |
| 4 izby |
18,5% |
200 000 zł |
3 705 zł/m² |
| 5 izb |
2,4% |
267 500 zł |
3 031 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
270 000 zł |
1 882 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Kaduk
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 084 |
126 |
254 442 zł |
279 zł/m² |
| 102 |
123 |
175 786 zł |
140 zł/m² |
| 106 |
66 |
178 000 zł |
319 zł/m² |
| 103 |
40 |
183 025 zł |
64 zł/m² |
| 107 |
28 |
255 000 zł |
307 zł/m² |
| 104 |
21 |
242 500 zł |
145 zł/m² |
| 105 |
17 |
— |
117 zł/m² |
| 108 |
14 |
— |
215 zł/m² |
| 100 |
11 |
— |
55 zł/m² |
| 093 |
8 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu Kaduk: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
64 |
115 zł/m² |
143 400 zł |
1 356 m² |
| Wszystkie działki |
107 |
150 zł/m² |
165 100 zł |
1 071 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Kaduk
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
49 |
16 |
0 |
5 |
28 |
| 2026 (do 17.08) |
4 |
3 |
0 |
0 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
642 |
287 |
0 |
139 |
216 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na osiedlu Kaduk to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 233 748 zł. W ciągu roku mediana zyskała 0%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Kaduk: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Kaduk?
Nieruchomości na osiedlu Kaduk kosztują średnio około 423 128 zł, czyli około 4 353 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 313: 6 mieszkań i 4 domy oraz 303 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Kaduk?
Znajdziesz tu oferty od 210 000 zł do 799 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Kaduk?
Zazwyczaj oferują około 97 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 172 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Kaduk?
Wynosi ona około 4 353 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 172 zł/m², a dla domów spada do 3 184 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Kaduk?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.