Domy i mieszkania na sprzedaż Osiedle Wólki

Kup nieruchomość na osiedlu Wólki: 305 nieruchomości w cenach od 285 000 zł do 990 000 zł, przy średniej cenie 766 500 zł.

293 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Wólki

Średnia cena 766 500 zł cena sprzedaży
Przedział cen 285 000–990 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 138 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 551 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

12 łącznie
58% domy
  • Mieszkania 41,7%
    5 nieruchomości
  • Domy 58,3%
    7 nieruchomości

Ile pokoi

12 łącznie
50% 4 pokoje
  • 1 pokój 8,3%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 8,3%
    1 nieruchomość
  • 3 pokoje 16,7%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 50,0%
    6 nieruchomości
  • 5+ pokoi 16,7%
    2 nieruchomości

Przedziały cenowe

12 łącznie
  • 285 000–600 000 zł 33,3%
    4 nieruchomości
  • 795 000–800 000 zł 8,3%
    1 nieruchomość
  • 830 000–855 000 zł 25,0%
    3 nieruchomości
  • 945 000–950 000 zł 25,0%
    3 nieruchomości
  • 990 000–995 000 zł 8,3%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

12 łącznie
  • 30–70 m² 25,0%
    3 nieruchomości
  • 100–130 m² 33,3%
    4 nieruchomości
  • 150–160 m² 8,3%
    1 nieruchomość
  • 160–230 m² 25,0%
    3 nieruchomości
  • 250–260 m² 8,3%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 85 m² 176 m²
Cena za metr kwadratowy 6 661 zł/m² 5 168 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na osiedlu Wólki liczy 305 nieruchomości. Domy mają około 176 m² przy średniej cenie 5 168 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 85 m²) przy cenie za metr kwadratowy wyższej — około 6 661 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 4-pokojowe, a zaraz po nich opcje 9-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Wólki wyniosła 397 000 zł w 2025 roku, na podstawie 13 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 0,5%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 7 151 zł.

Mediana ceny sprzedaży 397 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 151 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 13 2025
Ceny w ciągu roku -0,5% mediana
Od 2010 roku +78% mediana
Wobec mediany gminy +8,8% Nowy Sącz: 365 000 zł
Wobec mediany krajowej -11,8% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Wólki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 397 000 zł, czyli 7 151 zł/m², w obserwowanym przedziale od 232 000 zł do 675 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 450 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,8% transakcji zawarto między 210 000 zł a 330 000 zł, a 10,2% przekroczyło 450 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 47,5% sprzedanych lokali ma od 48 do 74 m², a 11% przekracza 94 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Nowy Sącz: 365 000 zł) o 8,8%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 11,8% niższa.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 395 000 zł (7 593 zł/m²) przy 7 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Wólki rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 325 000 zł -18,1% 7 593 zł/m²
2025 13 397 000 zł -0,5% 7 151 zł/m²
2024 28 399 000 zł +14% 6 077 zł/m²
2023 11 350 000 zł -7,9% 6 364 zł/m²
2022 9 380 000 zł +32,9% 6 016 zł/m²
2021 15 286 000 zł +14,4% 6 076 zł/m²
2020 9 250 000 zł -5,7% 5 019 zł/m²
2019 20 265 000 zł -1,9% 3 563 zł/m²
2018 29 270 000 zł +3,8% 3 900 zł/m²
2017 17 260 000 zł +8,3% 3 746 zł/m²
2016 3 240 000 zł +3,4% 3 972 zł/m²
2015 11 232 200 zł +0% 4 072 zł/m²
2014 10 232 300 zł +18,5% 3 847 zł/m²
2013 12 196 000 zł +9,4% 4 012 zł/m²
2012 16 179 148 zł -27,8% 3 933 zł/m²
2011 8 248 000 zł +11,2% 4 110 zł/m²
2010 24 223 013 zł — 3 845 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Osiedle Wólki: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 13
Mediana ceny 397 000 zł
Cena za m² 7 151 zł/m²
Mediana powierzchni 61,3 m²
Typowy przedział 232 000 –
675 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wólki

Rozkład obliczony na podstawie 236 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 150 000 zł 8,9%
150 000 – 210 000 zł 19,1%
210 000 – 330 000 zł 42,8%
330 000 – 450 000 zł 19,1%
Powyżej 450 000 zł 10,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Wólki

Rozkład ceny za m² na podstawie 236 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 900 zł/m² 9,7%
2 900 – 3 800 zł/m² 20,3%
3 800 – 5 600 zł/m² 41,9%
5 600 – 7 100 zł/m² 17,8%
Powyżej 7 100 zł/m² 10,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wólki

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 38 m² 10,2%
38 – 48 m² 17,8%
48 – 74 m² 47,5%
74 – 94 m² 13,6%
Powyżej 94 m² 11%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Osiedle Wólki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 4,5% 127 000 zł 5 269 zł/m²
2 izby 17,1% 201 708 zł 5 363 zł/m²
3 izby 38,3% 275 000 zł 5 068 zł/m²
4 izby 17,1% 250 000 zł 3 861 zł/m²
5 izb 16,2% 315 650 zł 4 571 zł/m²
6 izb i więcej 6,8% 402 500 zł 3 502 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Wólki

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
086 155 253 250 zł 316 zł/m²
079 57 262 000 zł 216 zł/m²
112 48 — 65 zł/m²
085 39 432 000 zł 155 zł/m²
087 37 268 000 zł 211 zł/m²
078 36 — 195 zł/m²
077 29 305 000 zł 254 zł/m²
083 18 — 99 zł/m²
080 18 — 200 zł/m²
084 10 — 195 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Wólki: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 7 166 zł/m² 31 118 zł 1 066 m²
Grunty rolne 145 139 zł/m² 180 000 zł 1 387 m²
Wszystkie działki 196 146 zł/m² 180 500 zł 1 240 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Wólki

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 41 13 0 16 12
2026 (do 17.08) 3 1 0 0 2
Razem 2010–2026 655 255 0 231 169

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 397 000 zł (7 151 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (38,3% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Wólki?

Licz się ze średnią kwotą 766 500 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Wólki, czyli około 5 551 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Wólki?

Obecnie dostępnych ofert: 305: 7 domów i 5 mieszkań oraz 293 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Wólki?

Ceny wahają się od około 285 000 zł do 990 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Wólki?

Średnia powierzchnia to około 138 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 176 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 85 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 5 551 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 661 zł/m², a dla domów spada do 5 168 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Wólki?

Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 9-pokojowy dom.