Porównaj 290 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Poręba Mała — średnia cena to 790 013 zł, a ceny sięgają od 511 292 zł do 1 390 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Poręba Mała według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Poręba Mała? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 499 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 457 000 zł a 606 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
499 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 584 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
-7,6%
mediana
Od 2019 roku
+19,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+36,7%
Nowy Sącz: 365 000 zł
Wobec mediany krajowej
+10,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Poręba Mała obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 499 000 zł, czyli 5 584 zł/m², w obserwowanym przedziale od 457 000 zł do 606 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 320 000 zł do 630 000 zł (około 66% rynku). W szczegółach: 38,2% transakcji zawarto między 340 000 zł a 440 000 zł, a 10,9% przekroczyło 630 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 18,2% sprzedanych lokali ma od 65 do 100 m², a 3,6% przekracza 120 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Nowy Sącz: 365 000 zł) o 36,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 10,9%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Poręba Mała rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
615 000 zł |
+23,2% |
7 081 zł/m² |
| 2025 |
5 |
499 000 zł |
-7,6% |
5 584 zł/m² |
| 2024 |
3 |
540 123 zł |
-4,4% |
5 454 zł/m² |
| 2023 |
4 |
565 100 zł |
-10,3% |
6 129 zł/m² |
| 2022 |
3 |
630 000 zł |
+99,7% |
5 966 zł/m² |
| 2021 |
23 |
315 500 zł |
-28,6% |
5 101 zł/m² |
| 2020 |
5 |
441 720 zł |
+5,8% |
3 731 zł/m² |
| 2019 |
7 |
417 682 zł |
+4,4% |
4 015 zł/m² |
| 2018 |
4 |
399 996 zł |
— |
3 836 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Poręba Mała: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
499 000 zł |
| Cena za m² |
5 584 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
86,8 m² |
| Typowy przedział |
457 000 – 606 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Poręba Mała
Rozkład obliczony na podstawie 55 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 320 000 zł |
23,6% |
| 320 000 – 340 000 zł |
5,5% |
| 340 000 – 440 000 zł |
38,2% |
| 440 000 – 630 000 zł |
21,8% |
| Powyżej 630 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Poręba Mała
Rozkład ceny za m² na podstawie 55 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 700 zł/m² |
9,1% |
| 3 700 – 4 000 zł/m² |
18,2% |
| 4 000 – 5 600 zł/m² |
50,9% |
| 5 600 – 6 500 zł/m² |
10,9% |
| Powyżej 6 500 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Poręba Mała
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 60 m² |
7,3% |
| 60 – 65 m² |
23,6% |
| 65 – 100 m² |
18,2% |
| 100 – 120 m² |
47,3% |
| Powyżej 120 m² |
3,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Poręba Mała: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 3 izby |
38,5% |
315 500 zł |
5 284 zł/m² |
| 4 izby |
13,5% |
499 000 zł |
5 471 zł/m² |
| 5 izb |
34,6% |
420 695 zł |
6 393 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
13,5% |
415 800 zł |
4 605 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Poręba Mała
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 115 |
477 |
398 945 zł |
66 zł/m² |
| 116 |
5 |
— |
66 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Poręba Mała: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
8 |
224 zł/m² |
300 000 zł |
1 650 m² |
| Grunty rolne |
268 |
68 zł/m² |
109 000 zł |
1 721 m² |
| Wszystkie działki |
390 |
65 zł/m² |
115 000 zł |
1 798 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Poręba Mała
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
45 |
5 |
0 |
29 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
2 |
1 |
0 |
1 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
641 |
55 |
0 |
492 |
94 |
Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Poręba Mała zamyka się między 457 000 zł a 606 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 23,6% nieruchomości sprzedano poniżej 320 000 zł, a 10,9% powyżej 630 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Poręba Mała w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Poręba Mała?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Poręba Mała trzeba przeznaczyć średnio 790 013 zł, czyli około 6 741 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Poręba Mała?
Aktualna oferta to około 290 nieruchomości: 6 domów i 4 mieszkania oraz 280 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Poręba Mała?
Znajdziesz tu oferty od 511 292 zł do 1 390 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Poręba Mała?
Zazwyczaj oferują około 117 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 144 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 77 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Poręba Mała?
Średnio wychodzi około 6 741 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 160 zł/m², a dla domów spada do 6 591 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Poręba Mała?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.