Znajdź swoją nieruchomość na terenie Wieniawy: 61 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 342 000 zł do 4 600 000 zł, średnio 661 320 zł.
Ceny nieruchomości Wieniawy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Wieniawy wyniosła 447 000 zł w 2025 roku, na podstawie 122 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 1,4%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 9 712 zł.
Mediana ceny sprzedaży
447 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 712 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
122
2025
Ceny w ciągu roku
+1,4%
mediana
Od 2016 roku
+94,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-3,9%
Lublin: 465 000 zł
Wobec mediany krajowej
-0,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Wieniawy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 447 000 zł, czyli 9 712 zł/m², w obserwowanym przedziale od 302 600 zł do 745 523 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 540 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 260 000 zł a 410 000 zł, a 10,1% przekroczyło 540 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,7% sprzedanych lokali ma od 38 do 54 m², a 9,6% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,9% niższa od mediany gminy (Lublin: 465 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 0,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 50 sprzedaży mieszkań, z medianą 448 500 zł i 9 960 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 450 500 zł (10 073 zł/m²) przy 90 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wieniawy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
50 |
448 500 zł |
+0,3% |
9 960 zł/m² |
| 2025 |
122 |
447 000 zł |
+1,4% |
9 712 zł/m² |
| 2024 |
101 |
441 000 zł |
+13,1% |
9 490 zł/m² |
| 2023 |
89 |
390 000 zł |
+9,7% |
8 889 zł/m² |
| 2022 |
106 |
355 500 zł |
+7,7% |
8 496 zł/m² |
| 2021 |
130 |
330 000 zł |
+7,1% |
7 146 zł/m² |
| 2020 |
105 |
308 000 zł |
+12% |
6 555 zł/m² |
| 2019 |
117 |
275 000 zł |
+12,2% |
6 055 zł/m² |
| 2018 |
97 |
245 000 zł |
+4,3% |
5 273 zł/m² |
| 2017 |
91 |
235 000 zł |
+2,2% |
5 121 zł/m² |
| 2016 |
52 |
230 000 zł |
— |
4 991 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wieniawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
122 |
| Mediana ceny |
447 000 zł |
| Cena za m² |
9 712 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,8 m² |
| Typowy przedział |
302 600 – 745 523 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wieniawy
Rozkład obliczony na podstawie 1 060 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
8,7% |
| 200 000 – 260 000 zł |
17,8% |
| 260 000 – 410 000 zł |
44,2% |
| 410 000 – 540 000 zł |
19,2% |
| Powyżej 540 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wieniawy
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 060 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 900 zł/m² |
9,8% |
| 4 900 – 6 000 zł/m² |
18,1% |
| 6 000 – 8 900 zł/m² |
44,2% |
| 8 900 – 11 000 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wieniawy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,6% |
| 32 – 38 m² |
20,5% |
| 38 – 54 m² |
41,7% |
| 54 – 69 m² |
18,6% |
| Powyżej 69 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wieniawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4% |
246 250 zł |
10 132 zł/m² |
| 2 izby |
20,2% |
272 000 zł |
8 795 zł/m² |
| 3 izby |
44,3% |
326 500 zł |
7 549 zł/m² |
| 4 izby |
24,4% |
385 000 zł |
6 944 zł/m² |
| 5 izb |
6,7% |
453 000 zł |
6 694 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
450 000 zł |
4 669 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wieniawy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rury Brygidkowskie |
13 |
— |
1 201 zł/m² |
| Wieniawa |
8 |
— |
2 505 zł/m² |
| Czechów I |
3 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Wieniawy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
5 |
2 505 zł/m² |
1 345 000 zł |
519 m² |
| Wszystkie działki |
10 |
1 734 zł/m² |
1 385 000 zł |
749 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wieniawy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
264 |
224 |
0 |
1 |
39 |
| 2026 (do 17.08) |
87 |
67 |
0 |
1 |
19 |
| Razem 2010–2026 |
2 692 |
2 187 |
0 |
24 |
481 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Wieniawy: 46,8 m², 3 izby, za 447 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Wieniawy: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Wieniawy?
Na zakup nieruchomości na terenie Wieniawy trzeba przeznaczyć średnio 661 320 zł, czyli około 8 985 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Wieniawy?
Aktualna oferta to około 61 nieruchomości: 60 mieszkań i 1 dom.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Wieniawy?
Ceny wahają się od około 342 000 zł do 4 600 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 74 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 598 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wieniawy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 47 m² | 510 824 zł |
| 3 pokoje | 58 m² | 567 211 zł |
| 4 pokoje | 89 m² | 695 000 zł |
| 5 pokoi | 89 m² | 759 229 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 8 985 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 183 zł/m², a dla domów spada do 7 692 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Wieniawy?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.