Domy i mieszkania na sprzedaż Rury

Kup nieruchomość na osiedlu Rury: 165 nieruchomości w cenach od 269 000 zł do 1 950 000 zł, przy średniej cenie 564 862 zł.

Średnia cena 564 862 zł cena sprzedaży
Przedział cen 269 000–1 950 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 59 m² na nieruchomość
Cena za m² 9 538 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

165 łącznie
99% mieszkania
  • Mieszkania 98,8%
    163 nieruchomości
  • Domy 1,2%
    2 nieruchomości

Ile pokoi

165 łącznie
39% 3 pokoje
  • 1 pokój 3,6%
    6 nieruchomości
  • 2 pokoje 24,8%
    41 nieruchomości
  • 3 pokoje 39,4%
    65 nieruchomości
  • 4 pokoje 24,2%
    40 nieruchomości
  • 5+ pokoi 7,9%
    13 nieruchomości

Przedziały cenowe

165 łącznie
  • 265 000–435 000 zł 20,6%
    34 nieruchomości
  • 435 000–485 000 zł 19,4%
    32 nieruchomości
  • 485 000–560 000 zł 22,4%
    37 nieruchomości
  • 560 000–620 000 zł 17,6%
    29 nieruchomości
  • 625 000–1 955 000 zł 20,0%
    33 nieruchomości

Przedziały powierzchni

165 łącznie
  • 20–50 m² 32,1%
    53 nieruchomości
  • 50–60 m² 30,3%
    50 nieruchomości
  • 60–70 m² 18,2%
    30 nieruchomości
  • 70–390 m² 19,4%
    32 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 57 m² 228 m²
Cena za metr kwadratowy 9 779 zł/m² 4 593 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży osiedla Rury obejmuje 165 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą mieszkań (99% całości): 163 mieszkania i 2 domy. Mieszkania mają średnią powierzchnię 57 m² i cenę 9 779 zł/m²; domy natomiast około 228 m² i 4 593 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 2- i 4-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla osiedla Rury obejmują 168 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 421 750 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 9 411 zł. To o 6,3% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 421 750 zł 2025
Mediana ceny za m² 9 411 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 168 2025
Ceny w ciągu roku +0,8% mediana
Od 2016 roku +81,8% mediana
Wobec mediany gminy -9,3% Lublin: 465 000 zł
Wobec mediany krajowej -6,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Rury obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 421 750 zł, czyli 9 411 zł/m², w obserwowanym przedziale od 280 000 zł do 642 400 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 500 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 270 000 zł a 400 000 zł, a 10,2% przekroczyło 500 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,9% sprzedanych lokali ma od 38 do 55 m², a 12,4% przekracza 62 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 9,3% niższa od mediany gminy (Lublin: 465 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 6,3% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 73 sprzedaże mieszkań, z medianą 420 000 zł i 9 186 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 430 000 zł (9 138 zł/m²) przy 132 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Rury rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 73 420 000 zł -0,4% 9 186 zł/m²
2025 168 421 750 zł +0,8% 9 411 zł/m²
2024 160 418 500 zł +12,2% 9 187 zł/m²
2023 153 373 000 zł +5,7% 8 284 zł/m²
2022 117 353 000 zł +7% 8 299 zł/m²
2021 162 330 000 zł +9,1% 7 298 zł/m²
2020 120 302 500 zł +11,2% 6 455 zł/m²
2019 165 272 000 zł +11,7% 5 682 zł/m²
2018 144 243 500 zł +5,9% 5 394 zł/m²
2017 108 230 000 zł -0,9% 4 991 zł/m²
2016 62 232 000 zł — 4 949 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Rury: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 168
Mediana ceny 421 750 zł
Cena za m² 9 411 zł/m²
Mediana powierzchni 47,1 m²
Typowy przedział 280 000 –
642 400 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Rury

Rozkład obliczony na podstawie 1 432 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 200 000 zł 8,8%
200 000 – 270 000 zł 19,1%
270 000 – 400 000 zł 42,9%
400 000 – 500 000 zł 19,1%
Powyżej 500 000 zł 10,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Rury

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 432 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 800 zł/m² 9,4%
4 800 – 5 900 zł/m² 18,9%
5 900 – 8 600 zł/m² 43%
8 600 – 10 000 zł/m² 16,7%
Powyżej 10 000 zł/m² 12%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Rury

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 9,4%
32 – 38 m² 17,3%
38 – 55 m² 45,9%
55 – 62 m² 15%
Powyżej 62 m² 12,4%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Rury: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,6% 223 000 zł 9 961 zł/m²
2 izby 10,4% 251 500 zł 8 339 zł/m²
3 izby 43,4% 310 000 zł 7 607 zł/m²
4 izby 36,3% 365 000 zł 6 984 zł/m²
5 izb 7,6% 426 750 zł 6 825 zł/m²
6 izb i więcej 0,6% 540 000 zł 6 651 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Rury

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Rury Św.Ducha 44 — 1 378 zł/m²
Rury Jezuickie 39 — 233 zł/m²
Osiedla Lsm 35 — 1 427 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Rury: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 20 262 zł/m² 322 500 zł 1 493 m²
Wszystkie działki 28 352 zł/m² 322 500 zł 1 475 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Rury

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 256 209 0 8 39
2026 (do 17.08) 126 85 0 0 41
Razem 2010–2026 2 580 1 983 0 48 549

Trajektorię cen osiedla Rury widać w dłuższej perspektywie: 232 000 zł mediany w 2016 roku, 421 750 zł w 2025 roku, czyli +81,8%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 5% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Rury?

Licz się ze średnią kwotą 564 862 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Rury, czyli około 9 538 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Rury?

Obecnie dostępnych ofert: 165: 163 mieszkania i 2 domy.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Rury?

Oferty zaczynają się od 269 000 zł i sięgają 1 950 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Rury?

Średnio mają około 59 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 228 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Rury:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój24 m²283 600 zł
2 pokoje44 m²453 071 zł
3 pokoje57 m²549 134 zł
4 pokoje64 m²598 393 zł
5 pokoi92 m²940 400 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 9 538 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 779 zł/m², a dla domów spada do 4 593 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Rury?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.