Kup nieruchomość na terenie Dziesiątej: 145 nieruchomości w cenach od 189 000 zł do 3 000 000 zł, przy średniej cenie 665 881 zł.
Ceny nieruchomości Dziesiątej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Dziesiątej zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 390 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 425 698 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 5,6% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
390 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 568 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
113
2025
Ceny w ciągu roku
-2,5%
mediana
Od 2016 roku
+117,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-16,1%
Lublin: 465 000 zł
Wobec mediany krajowej
-13,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Dziesiątej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 390 000 zł, czyli 9 568 zł/m², w obserwowanym przedziale od 135 000 zł do 697 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 530 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 220 000 zł a 380 000 zł, a 10,1% przekroczyło 530 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 37 do 53 m², a 9,1% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 16,1% niższa od mediany gminy (Lublin: 465 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 13,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 49 sprzedaży mieszkań, z medianą 415 000 zł i 9 998 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 420 000 zł (9 775 zł/m²) przy 99 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Dziesiątej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
49 |
415 000 zł |
+6,4% |
9 998 zł/m² |
| 2025 |
113 |
390 000 zł |
-2,5% |
9 568 zł/m² |
| 2024 |
107 |
400 000 zł |
+15,1% |
8 970 zł/m² |
| 2023 |
104 |
347 500 zł |
+13,9% |
8 009 zł/m² |
| 2022 |
96 |
305 000 zł |
+4,5% |
7 163 zł/m² |
| 2021 |
130 |
292 000 zł |
+17% |
6 419 zł/m² |
| 2020 |
90 |
249 500 zł |
+8,5% |
6 005 zł/m² |
| 2019 |
119 |
230 000 zł |
+26,4% |
5 137 zł/m² |
| 2018 |
98 |
182 000 zł |
+6,1% |
4 178 zł/m² |
| 2017 |
78 |
171 500 zł |
-4,5% |
4 241 zł/m² |
| 2016 |
32 |
179 500 zł |
— |
4 064 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Dziesiąta: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
113 |
| Mediana ceny |
390 000 zł |
| Cena za m² |
9 568 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,9 m² |
| Typowy przedział |
135 000 – 697 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Dziesiątej
Rozkład obliczony na podstawie 1 016 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
9,5% |
| 150 000 – 220 000 zł |
19,1% |
| 220 000 – 380 000 zł |
44,4% |
| 380 000 – 530 000 zł |
16,8% |
| Powyżej 530 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Dziesiątej
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 016 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 800 zł/m² |
10,6% |
| 3 800 – 5 000 zł/m² |
17,4% |
| 5 000 – 8 100 zł/m² |
44,2% |
| 8 100 – 11 000 zł/m² |
20,5% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
7,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Dziesiątej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
11% |
| 28 – 37 m² |
16,6% |
| 37 – 53 m² |
44,1% |
| 53 – 63 m² |
19,2% |
| Powyżej 63 m² |
9,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Dziesiąta: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7% |
161 000 zł |
7 689 zł/m² |
| 2 izby |
23,7% |
231 178 zł |
6 986 zł/m² |
| 3 izby |
37% |
305 000 zł |
6 988 zł/m² |
| 4 izby |
26% |
340 000 zł |
6 471 zł/m² |
| 5 izb |
5,3% |
298 500 zł |
5 294 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
435 000 zł |
4 888 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Dziesiątej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Dziesiąta II |
181 |
— |
280 zł/m² |
| Abramowice |
65 |
— |
253 zł/m² |
| Dziesiąta Stara |
53 |
— |
365 zł/m² |
| Wrotków |
5 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Dziesiątej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
35 |
365 zł/m² |
260 000 zł |
806 m² |
| Grunty rolne |
5 |
165 zł/m² |
260 000 zł |
1 066 m² |
| Wszystkie działki |
71 |
276 zł/m² |
209 000 zł |
806 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Dziesiątej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
327 |
224 |
0 |
13 |
90 |
| 2026 (do 17.08) |
153 |
106 |
0 |
3 |
44 |
| Razem 2010–2026 |
3 440 |
2 565 |
0 |
121 |
754 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Dziesiątej: 47,9 m², 3 izby, za 390 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Dziesiątej: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Dziesiątej?
Nieruchomości na terenie Dziesiątej kosztują średnio około 665 881 zł, czyli około 6 247 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Dziesiątej?
Aktualna oferta to około 145 nieruchomości: 110 mieszkań i 35 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 189 000 zł do 3 000 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Dziesiątej?
Zazwyczaj oferują około 107 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 275 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Dziesiątej:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 35 m² | 288 992 zł |
| 2 pokoje | 47 m² | 443 519 zł |
| 3 pokoje | 54 m² | 494 444 zł |
| 4 pokoje | 80 m² | 766 280 zł |
| 5 pokoi | 138 m² | 1 151 750 zł |
| 6 pokoi | 238 m² | 1 409 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 6 247 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 804 zł/m², a dla domów spada do 4 695 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Dziesiątej?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.