Znajdź swoją nieruchomość na terenie Tatar: 47 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 163 158 zł do 3 500 000 zł, średnio 503 076 zł.
Ceny nieruchomości Tatar według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Tatar zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 329 500 zł (średnia bez wartości skrajnych: 326 984 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 4% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
329 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 454 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
104
2025
Ceny w ciągu roku
+8%
mediana
Od 2016 roku
+135,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-29,1%
Lublin: 465 000 zł
Wobec mediany krajowej
-26,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Tatar obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 329 500 zł, czyli 8 454 zł/m², w obserwowanym przedziale od 198 950 zł do 448 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 360 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 180 000 zł a 300 000 zł, a 10,3% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 38,8% sprzedanych lokali ma od 35 do 45 m², a 9,5% przekracza 49 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 29,1% niższa od mediany gminy (Lublin: 465 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 43 sprzedaże mieszkań, z medianą 330 000 zł i 8 659 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 327 000 zł (8 273 zł/m²) przy 81 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Tatar rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
43 |
330 000 zł |
+0,2% |
8 659 zł/m² |
| 2025 |
104 |
329 500 zł |
+8% |
8 454 zł/m² |
| 2024 |
100 |
305 000 zł |
+5,2% |
7 779 zł/m² |
| 2023 |
84 |
290 000 zł |
+8,4% |
7 005 zł/m² |
| 2022 |
62 |
267 650 zł |
+16,4% |
7 014 zł/m² |
| 2021 |
91 |
230 000 zł |
+12,2% |
6 231 zł/m² |
| 2020 |
74 |
205 000 zł |
+15,2% |
5 221 zł/m² |
| 2019 |
79 |
178 000 zł |
+8,4% |
4 263 zł/m² |
| 2018 |
88 |
164 250 zł |
+14,9% |
4 061 zł/m² |
| 2017 |
67 |
143 000 zł |
+2,1% |
3 974 zł/m² |
| 2016 |
27 |
140 000 zł |
— |
3 761 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tatary: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
104 |
| Mediana ceny |
329 500 zł |
| Cena za m² |
8 454 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
39,3 m² |
| Typowy przedział |
198 950 – 448 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Tatar
Rozkład obliczony na podstawie 819 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
10,7% |
| 140 000 – 180 000 zł |
15,9% |
| 180 000 – 300 000 zł |
45,5% |
| 300 000 – 360 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 360 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Tatar
Rozkład ceny za m² na podstawie 819 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 700 zł/m² |
9% |
| 3 700 – 4 800 zł/m² |
19,3% |
| 4 800 – 7 400 zł/m² |
42,2% |
| 7 400 – 9 300 zł/m² |
19,7% |
| Powyżej 9 300 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Tatar
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 25 m² |
10,7% |
| 25 – 35 m² |
18,4% |
| 35 – 45 m² |
38,8% |
| 45 – 49 m² |
22,5% |
| Powyżej 49 m² |
9,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tatary: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
148 000 zł |
7 164 zł/m² |
| 2 izby |
17,6% |
178 500 zł |
6 854 zł/m² |
| 3 izby |
56,6% |
250 000 zł |
6 457 zł/m² |
| 4 izby |
23,2% |
265 000 zł |
5 698 zł/m² |
| 5 izb |
2% |
304 500 zł |
5 723 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
330 000 zł |
7 237 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Tatar
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Tatary |
30 |
— |
232 zł/m² |
| Hajdów |
23 |
— |
232 zł/m² |
| Bronowice |
5 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Tatar: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
5 |
538 zł/m² |
7 330 800 zł |
6 119 m² |
| Wszystkie działki |
10 |
232 zł/m² |
449 807 zł |
3 398 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Tatar
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
141 |
118 |
0 |
8 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
63 |
47 |
0 |
0 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
1 144 |
946 |
0 |
20 |
178 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Tatar: 39,3 m², 3 izby, za 329 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Tatar: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Tatar?
Nieruchomości na terenie Tatar kosztują średnio około 503 076 zł, czyli około 4 438 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 47 nieruchomości: 45 mieszkań i 2 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 163 158 zł i sięgają 3 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 113 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 1 722 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 42 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Tatar:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 26 m² | 267 153 zł |
| 2 pokoje | 40 m² | 354 445 zł |
| 3 pokoje | 48 m² | 417 706 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Tatar?
Średnio wychodzi około 4 438 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 835 zł/m², a dla domów spada do 2 033 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Tatar?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.