Domy i mieszkania na sprzedaż Węglin Północny

Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Węglin Północny: 781 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 569 000 zł do 2 800 000 zł, średnio 1 365 895 zł.

762 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Węglin Północny

Średnia cena 1 365 895 zł cena sprzedaży
Przedział cen 569 000–2 800 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 189 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 223 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

19 łącznie
63% domy
  • Mieszkania 36,8%
    7 nieruchomości
  • Domy 63,2%
    12 nieruchomości

Ile pokoi

19 łącznie
37% 5+ pokoi
  • 1 pokój 5,3%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 5,3%
    1 nieruchomość
  • 3 pokoje 21,1%
    4 nieruchomości
  • 4 pokoje 31,6%
    6 nieruchomości
  • 5+ pokoi 36,8%
    7 nieruchomości

Przedziały cenowe

19 łącznie
  • 565 000–750 000 zł 26,3%
    5 nieruchomości
  • 895 000–905 000 zł 21,1%
    4 nieruchomości
  • 1 100 000–1 205 000 zł 15,8%
    3 nieruchomości
  • 1 700 000–2 100 000 zł 21,1%
    4 nieruchomości
  • 2 400 000–2 805 000 zł 15,8%
    3 nieruchomości

Przedziały powierzchni

19 łącznie
  • 50–100 m² 31,6%
    6 nieruchomości
  • 100–120 m² 10,5%
    2 nieruchomości
  • 140–200 m² 21,1%
    4 nieruchomości
  • 200–300 m² 21,1%
    4 nieruchomości
  • 320–610 m² 15,8%
    3 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 82 m² 251 m²
Cena za metr kwadratowy 9 123 zł/m² 6 859 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży osiedla Węglin Północny obejmuje 781 nieruchomości. Domy mają średnią powierzchnię 251 m² i cenę 6 859 zł/m²; mieszkania natomiast około 82 m² i 9 123 zł/m².

Domy 5-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 4- i 6-pokojowe.

Z 18 transakcjami w latach 2010–2025 i medianą ceny 532 500 zł rynek osiedla Węglin Północny najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe.

Mediana ceny sprzedaży 532 500 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 6 393 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 18 2010–2025

Statystyki dla osiedla Węglin Północny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 532 500 zł, czyli 6 393 zł/m², w obserwowanym przedziale od 322 050 zł do 1 380 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 340 000 zł do 1 200 000 zł (około 78% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami o sześciu i więcej izbach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Węglin Północny rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 2 1 100 000 zł +144,4% 8 719 zł/m²
2025 1 450 000 zł -50,4% 9 978 zł/m²
2024 4 906 500 zł +88,9% 8 215 zł/m²
2023 1 480 000 zł +7,9% 7 524 zł/m²
2022 1 445 000 zł -32,6% 4 694 zł/m²
2021 3 660 000 zł -7,4% 4 803 zł/m²
2020 2 712 500 zł — 6 038 zł/m²
2017 3 330 000 zł -16,5% 3 661 zł/m²
2016 1 395 000 zł — 2 971 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Węglin Północny: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 18
Mediana ceny 532 500 zł
Cena za m² 6 393 zł/m²
Mediana powierzchni 110,1 m²
Typowy przedział 322 050 –
1 380 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Węglin Północny

Rozkład obliczony na podstawie 18 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 340 000 zł 11,1%
340 000 – 430 000 zł 16,7%
430 000 – 840 000 zł 38,9%
840 000 – 1 200 000 zł 22,2%
Powyżej 1 200 000 zł 11,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Węglin Północny

Rozkład ceny za m² na podstawie 18 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 500 zł/m² 11,1%
3 500 – 4 800 zł/m² 16,7%
4 800 – 7 700 zł/m² 44,4%
7 700 – 9 900 zł/m² 11,1%
Powyżej 9 900 zł/m² 16,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Węglin Północny

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 64 m² 16,7%
64 – 90 m² 11,1%
90 – 110 m² 22,2%
110 – 140 m² 38,9%
Powyżej 140 m² 11,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Węglin Północny: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 5,6% 450 000 zł 9 978 zł/m²
4 izby 38,9% 440 000 zł 5 073 zł/m²
5 izb 33,3% 845 000 zł 7 021 zł/m²
6 izb i więcej 22,2% 967 500 zł 7 176 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Węglin Północny

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Konopnica II 89 — 367 zł/m²
Węglin-Północ 67 — 284 zł/m²
Rury A 3 — 589 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Węglin Północny: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 72 389 zł/m² 434 500 zł 1 168 m²
Wszystkie działki 75 384 zł/m² 425 000 zł 1 144 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Węglin Północny

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 17 1 0 5 11
2026 (do 17.08) 11 2 0 5 4
Razem 2010–2026 258 24 0 98 136

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla osiedla Węglin Północny mediana wynosi 532 500 zł w latach 2010–2025. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 393 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Węglin Północny?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Węglin Północny trzeba przeznaczyć średnio 1 365 895 zł, czyli około 7 223 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu Węglin Północny?

Obecnie dostępnych ofert: 781: 12 domów i 7 mieszkań oraz 762 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 569 000 zł do 2 800 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 189 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 251 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 82 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Węglin Północny:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje70 m²666 500 zł
4 pokoje133 m²883 000 zł
5 pokoi230 m²1 649 500 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Węglin Północny?

Wynosi ona około 7 223 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 123 zł/m², a dla domów spada do 6 859 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Węglin Północny?

Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.