Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Węglin Południowy: 120 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 308 000 zł do 2 400 000 zł, średnio 656 954 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Węglin Południowy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 166 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 546 500 zł rynek osiedla Węglin Południowy najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2016–2025 mediana wzrosła o 88,4%.
Mediana ceny sprzedaży
546 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
12 071 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
166
2025
Ceny w ciągu roku
+1,2%
mediana
Od 2016 roku
+88,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+17,5%
Lublin: 465 000 zł
Wobec mediany krajowej
+21,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Węglin Południowy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 546 500 zł, czyli 12 071 zł/m², w obserwowanym przedziale od 383 500 zł do 847 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 270 000 zł do 650 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 350 000 zł a 520 000 zł, a 10,2% przekroczyło 650 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,8% sprzedanych lokali ma od 40 do 56 m², a 10% przekracza 66 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Lublin: 465 000 zł) o 17,5%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 21,4%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 71 sprzedaży mieszkań, z medianą 549 000 zł i 12 036 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 550 000 zł (12 036 zł/m²) przy 129 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Węglin Południowy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
71 |
549 000 zł |
+0,5% |
12 036 zł/m² |
| 2025 |
166 |
546 500 zł |
+1,2% |
12 071 zł/m² |
| 2024 |
178 |
540 000 zł |
+13,7% |
11 366 zł/m² |
| 2023 |
149 |
475 000 zł |
+8% |
9 732 zł/m² |
| 2022 |
109 |
440 000 zł |
+8,6% |
9 313 zł/m² |
| 2021 |
158 |
405 000 zł |
+8,6% |
8 529 zł/m² |
| 2020 |
95 |
373 000 zł |
+11,5% |
7 382 zł/m² |
| 2019 |
118 |
334 500 zł |
+16,8% |
6 663 zł/m² |
| 2018 |
74 |
286 500 zł |
-3,2% |
6 258 zł/m² |
| 2017 |
64 |
296 000 zł |
+2,1% |
5 698 zł/m² |
| 2016 |
29 |
290 000 zł |
— |
5 456 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Węglin Południowy: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
166 |
| Mediana ceny |
546 500 zł |
| Cena za m² |
12 071 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,5 m² |
| Typowy przedział |
383 500 – 847 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Węglin Południowy
Rozkład obliczony na podstawie 1 211 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 270 000 zł |
9,3% |
| 270 000 – 350 000 zł |
17,9% |
| 350 000 – 520 000 zł |
42,9% |
| 520 000 – 650 000 zł |
19,7% |
| Powyżej 650 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Węglin Południowy
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 210 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 000 zł/m² |
9,8% |
| 6 000 – 7 300 zł/m² |
18% |
| 7 300 – 11 000 zł/m² |
42,9% |
| 11 000 – 13 000 zł/m² |
19,8% |
| Powyżej 13 000 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Węglin Południowy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
10,2% |
| 32 – 40 m² |
18,8% |
| 40 – 56 m² |
42,8% |
| 56 – 66 m² |
18,2% |
| Powyżej 66 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Węglin Południowy: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,7% |
318 000 zł |
10 485 zł/m² |
| 2 izby |
30,7% |
399 500 zł |
10 326 zł/m² |
| 3 izby |
42% |
458 000 zł |
8 961 zł/m² |
| 4 izby |
16,9% |
530 000 zł |
8 620 zł/m² |
| 5 izb |
2,3% |
565 000 zł |
7 370 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
572 500 zł |
4 971 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Węglin Południowy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Konopnica I |
97 |
— |
281 zł/m² |
| Węglin-Południe |
52 |
— |
707 zł/m² |
| Węglinek |
50 |
— |
431 zł/m² |
| Rury Bonifraterskie |
25 |
— |
647 zł/m² |
| Rury Wizytkowskie |
17 |
— |
768 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Węglin Południowy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
126 |
323 zł/m² |
379 000 zł |
1 214 m² |
| Grunty rolne |
17 |
268 zł/m² |
577 830 zł |
1 128 m² |
| Wszystkie działki |
180 |
334 zł/m² |
423 990 zł |
1 336 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Węglin Południowy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
407 |
329 |
0 |
19 |
59 |
| 2026 (do 17.08) |
275 |
173 |
0 |
18 |
84 |
| Razem 2010–2026 |
7 094 |
5 932 |
0 |
261 |
901 |
Między 2016 a 2025 rokiem mediana na osiedlu Węglin Południowy przeszła z 290 000 zł na 546 500 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 0,8% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Węglin Południowy — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Węglin Południowy?
Licz się ze średnią kwotą 656 954 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Węglin Południowy, czyli około 10 790 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 120 nieruchomości: 111 mieszkań i 9 domów.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Węglin Południowy?
Znajdziesz tu oferty od 308 000 zł do 2 400 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Węglin Południowy?
Zazwyczaj oferują około 61 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 181 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Węglin Południowy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 361 776 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 522 120 zł |
| 3 pokoje | 59 m² | 679 338 zł |
| 4 pokoje | 103 m² | 1 023 639 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 10 790 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 600 zł/m², a dla domów spada do 7 977 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Węglin Południowy?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.