Znajdź swoją nieruchomość na terenie Lubania: 41 domów na sprzedaż w cenach od 390 000 zł do 1 100 000 zł, średnio 549 091 zł.
Ceny nieruchomości Lubania według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Lubania obejmują 10 sprzedaży mieszkań i domów w 2025 roku, przy medianie ceny 300 000 zł. To o 33,3% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
300 000 zł
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
+100%
mediana
Od 2015 roku
+263,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
+21%
Włocławski: 248 000 zł
Wobec mediany krajowej
-33,3%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Lubania opiera się niemal wyłącznie na domach, które stanowią 99% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 300 000 zł, w obserwowanym przedziale od 145 250 zł do 483 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 34 000 zł do 460 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 78 000 zł a 250 000 zł, a 10,2% przekroczyło 460 000 zł.
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Włocławski: 248 000 zł) o 21%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 232 500 zł. W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 225 000 zł przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lubania rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
232 500 zł |
-22,5% |
— |
| 2025 |
10 |
300 000 zł |
+100% |
— |
| 2024 |
7 |
150 000 zł |
-4,8% |
— |
| 2023 |
8 |
157 500 zł |
-21,2% |
— |
| 2022 |
6 |
199 750 zł |
+232,9% |
— |
| 2021 |
1 |
60 000 zł |
-52,8% |
— |
| 2020 |
6 |
127 200 zł |
+154,4% |
1 200 zł/m² |
| 2019 |
7 |
50 000 zł |
-70,6% |
— |
| 2018 |
7 |
170 000 zł |
+25,9% |
— |
| 2017 |
8 |
135 000 zł |
+8,4% |
— |
| 2016 |
10 |
124 500 zł |
+50,9% |
— |
| 2015 |
7 |
82 500 zł |
+13,8% |
— |
| 2014 |
4 |
72 500 zł |
-14,7% |
— |
| 2013 |
1 |
85 000 zł |
— |
— |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lubanie: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
300 000 zł |
| Cena za m² |
— |
| Mediana powierzchni |
— |
| Typowy przedział |
145 250 – 483 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lubania
Rozkład obliczony na podstawie 88 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 000 zł |
10,2% |
| 34 000 – 78 000 zł |
18,2% |
| 78 000 – 250 000 zł |
43,2% |
| 250 000 – 460 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 460 000 zł |
10,2% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na terenie Lubania
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 830 m² |
10,3% |
| 830 – 1 400 m² |
17,2% |
| 1 400 – 3 900 m² |
42,5% |
| 3 900 – 21 000 m² |
19,5% |
| Powyżej 21 000 m² |
10,3% |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Lubania
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Probostwo Dolne |
84 |
222 500 zł |
23 zł/m² |
| Lubanie |
74 |
170 000 zł |
29 zł/m² |
| Mikanowo |
72 |
102 500 zł |
26 zł/m² |
| Probostwo Górne |
59 |
77 500 zł |
26 zł/m² |
| Kucerz |
45 |
85 000 zł |
14 zł/m² |
| Gąbinek |
32 |
48 000 zł |
15 zł/m² |
| Barcikowo |
28 |
252 500 zł |
5,0 zł/m² |
| Ustronie |
26 |
— |
4,7 zł/m² |
| Siutkówek |
16 |
— |
14 zł/m² |
| Bodzia |
16 |
— |
5,6 zł/m² |
Ceny działek na terenie Lubania: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
184 |
22 zł/m² |
33 000 zł |
1 344 m² |
| Grunty rolne |
271 |
6,7 zł/m² |
50 000 zł |
6 563 m² |
| Wszystkie działki |
456 |
14 zł/m² |
40 000 zł |
2 494 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lubania
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
49 |
0 |
10 |
37 |
2 |
| 2026 (do 17.08) |
42 |
0 |
6 |
34 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
666 |
1 |
92 |
543 |
30 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Lubania średnia bez wartości skrajnych wynosi 298 750 zł, przy medianie 300 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Lubania
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Lubania?
Nieruchomości na terenie Lubania kosztują średnio około 549 091 zł, czyli około 4 032 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Lubania?
W tej chwili do wyboru są 41 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 390 000 zł i sięgają 1 100 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Lubania?
Zazwyczaj oferują około 136 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Lubania?
Średnio wychodzi około 4 032 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Lubania?
Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.